reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

tusienka jak chodziłam w poprzedniej ciązy do szkoły rodzenia to położna mówiła właśnie o tym, aby nie głaskać, ani nie masować brzuszka, więc pewnie to prawda.
 
reklama
to prawda głaskanie masowania brzuszka powoduje skurcze
tak samo szczypanie brodawek powoduje skurcze ;-)
więc mężowie trzymajcie się na baczność;-)
 
ale mnie wystraszyłyście tym masowaniem brzuszka ja tak robie codziennie to mnie uspakaja i jakoś tak odpręża . a co do tych liści malin to czy herbatka z sokiem malinowym działa tak samo??
 

Załączniki

  • 0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000.png
    0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000.png
    69,1 KB · Wyświetleń: 17
no właśnie ja do każdej herbatki zamiast cukru dolewam soczku malinowego:szok: a co do tego masowania brzusia to czy to może wywołać krwawienie albo plamienia???
 
to prawda głaskanie masowania brzuszka powoduje skurcze
tak samo szczypanie brodawek powoduje skurcze ;-)
więc mężowie trzymajcie się na baczność;-)

Hehe u mnie nie mąż, ale dziecko męczy moje brodawki:-) Odkąd w czerwcu odstawiłam ją od cyca to musi je sobie chociaż potrzymać:-D
 
Czesc dziewczyny!!

U nas przez noc napadalo sniegu do kolan ale pewnie nie na dlugo bo cieplo sie zrobilo,wiec za pare godzin nie bedzie pewnie po nim juz sladu .

Z tego co wiem to tylko liscie malin moga wywolac skorcze,mnie tez lekarz polecil do picia jak bylam z Viki juz po terminie,masowac brzuszka tez nie wolno bo dzialana takiej samej zasadzie,ja jak smaruje sie oliwka to tylko doslownie pare ruchow.

Dilajla ja miesiac temu tez musialam brac antybiotyk z powodu grypy,ale jest teraz wiele bezpiecznych w ciazy antybiotykow,a goraczka i kaszel moga maluszkowi bardziej zaszkodzic niz lekarstwo...Zdrowiej nam szybciutko:-)
 
W Polsce raczej się nie promuje zdrowego życia w ciąży - niby są programy dla ciężarnych, ale mam wrażenie, że to nie to. Tam, gdzie ja prowadzę ciążę, każą mi podpisywać papierki, że uzyskałam dane świadczenia jeszcze przed wizytą w gabinecie lekarza! Tzn. nie jest w tych drukach dokładnie wyszczególnione każde świadczenie, ale na początku ciąży otrzymałam wykaz, co się mieści w ramach każdej wizyty. Jak na razie nie wszystko się zgadza :tak: Właściwie to nawet nikt mnie nie zapytał, czy ja chcę być w tym programie!

A dziś mam stresik, bo jutro mam usg :baffled:
 
Kalinko malinko ja jutro tez mam usg a chyba jesteśmy dokladnie w tym samym czasie ciązy :-)trzymam kciuki za twoją fasolinke :-)
 
reklama
Do góry