reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Dziewczynki, ale Wam zazdroszę tych USG ostatnich... Ja musze tak długo jeszcze czekać, 5 tygodni!! Rany, nie wiem jak wytrzymam.
Powiem Wam, że mam koleżankę która jest teraz w 11 tygodniu ciąży. I wiecie co - ona się w ogóle nie cieszy. Chciała mieć dziecko i to jest ciąża planowana. Ale jak sie dowiedziała że to już - to normalnie w jakąś depresję wpadła.
Staram się z nią trochę rozmawiać i jakoś ją podtrzymywać na duchu - ale nie rozumiem jej zupełnie i trochę mi ciężko jej pomóc przez to. Ja to bym piała non stop ze szczęścia, a ona wręcz przeciwnie. Ech. Mam nadzieję, że jej przejdzie...

W ogóle to juz mi tak na mózg padlo, że jak oglądalam dzis zdjecia córeczki mojej znajomej (urodziła miesiac temu) i ta mała miała na zdjeciach kilka dni dopiero, to aż miałam łzy w oczach, tak się rozpłynęłam. Już bardzo bym chciała aby moje maleństwo sie urodziło...

Co do antybiotyków - ja też brałam niedawno. Ja mam mamę lekarza (pediatrę) i to mama mi przepisała. Dostałam taki, który jest nieinwazyjny dla dziecka. Myślę że babcia nie dałaby skrzywdzić wnuczka :-):-):-) I powiedziała mi, że lepiej wziąć antybiotyk i się szybko wyleczyc, niż ciągle kichać bo to może byc duzo niebezpieczniejsze.
 
reklama
Pixello, tak, jesteśmy w tym samym dniu, tylko przy zmianie suwaczka coś mi się pokrzaczyło - popracuję nad tym :tak:
Ale termin pozostaje 28 czerwca.
Ja mam to usg na dodatek o 14, co oznacza pół dnia stresu i dręczenia Pana Małżona. No ale jak bosko będzie już PO!!! :-D
 
Pixello, oczywiście ja również trzymam kciuki za Ciebie i małego Kmiotka!
Sweety, witaj wśród czerwcówek!
Margarytko, to dopiero moje drugie usg - nie widziałam malucha już ładnych parę tygodni! Z jednej strony nie mogę się doczekać, a z drugiej - mam stres jak przed egzaminem :)
A co do koleżanki, która się nie cieszy... na pewno jej przejdzie, może to hormony tak właśnie dają się we znaki!
 
Witam ja juz po wizycie. Malenstwo ma 9,3cm i odpowiada 15 tyg. ciazy. Co do chorob to mnie tez dopadło z nosa mi sie leje, głowa boli, zaraziłam sie od dziewczynek. Mam nadzieje ze szybko mi przejdzie.
 
kalinko bo te suwaczki niestety kłamią o jeden dzień do tyłu, mój poprwiłam i pokazuje prawdę :-) termin 28 czerwca choc z usg pewnie wyjdzie wczesniejszy bo maluch rosnie do przodu o kilka dni...ja swojego ktosika widziałam 2 tyg temu....teraz pewnie z 6cm ma

ja usg o 17:30..ale wiekszy stres mam w domu bo moja mała już 6 dzień choruje, a dzis mi zarzygała całą sypialnię i jak poczułam ten obrzydliwy odór to strasznie mi sie słabo zrobiło...
generalnie dzis taki dzionek do kitu, mdło mi cały dzień i zmuszam sie by jesć bo jak nie jem to jest jeszce gorzej....

irka ale rosnie ten ktosik twoj jak na drożdżach..zdrowiej szybciutko

sweety30 witaj :-)

margarytka, ja tez sie rozpływam choc wiki wcale taka za duza nie jest....ale jak była maciupka taki słodki kurczaczek z niej był a teraz rozdarta bestyjka!!!!:-D
 
Hej.
Mam pewne pytanka do przyszłych lub obecnych mam mieszkających w IE, ale na początku powiem Wam o co chodzi...
Dziś zaczął mi się 15tydzień ciąży. Obecnie czuję się b.dobrze. Wcześniej miałam (czasami) jakieś paskudne bóle podbrzusza, które przerażały mnie, ale dzięki Bogu ustąpiły a wg. badań z maleństwem wszystko OK.
Cały czas pracuję i planowałam pracować do końca lutego, ale po tym co wydarzyło się w dniu dzisiejszym w mojej pracy...brrrr aż mi dreszcze przechodzą ze strachu....
W dniu kiedy oświadczyłam w pracy, że jestem w ciąży dowiedziałam się, że jestem 6 ciężarną :) W zakładzie śmiali się, że to jakaś epidemia hehe. :rofl2:
Kilka tygodni po mnie po mnie moja przyjaciółka dołączyła do naszego grona, a dziś....moja przełożona przywitała mnie tak :
"UWAŻAJ PROSZĘ!!! Ewa (moja przyjaciółka) pojechała do szpitala!!!
Ciary mi przeszły jak to usłyszałam...:szok:
Dlaczego??? Bo z naszej szczęśliwej 7 do dziś zostałyśmy 3.
3 dziewczyny same się zwolniły bo nie dawały rady lub wolały wrócić do kraju, 1 niestety spotkało nieszczęście :-( a reszta jeszcze daje radę...
Dzięki Bogu Ewie i maleństwu nic nie jest. Kamień z serca spadł mi jak to usłyszałam z jej ust, ale ile strachu się najadłam to możecie sobie tylko wyobrazić.
Teraz sama zastanawiam się czy nie powinnam jak najszybciej iść na zwolnienie i siedzieć spokojnie w domku bez obaw i zbędnego strasu.
Kluseczka.... orientujesz się co stanie się z moim wypracowanym urlopem w momencie kiedy pójdę na zwolnienie???? Pracodawca wypłaci mi go czy przepadnie??? a może wypłacą jak skończy mi się zwolnienie??? tylko, że zamierzam iść na zwolnienie, później na macierzyński a podobno urlop za poprzedni rok musi być wykorzystany do końca lutego roku następnego...
Jeszcze jedno... wiesz może jak długo socjal płaci za zwolnienie??? Mam wypracowane te 39tyg- 2 lata wstecz, których wymagają, więc czego mogę się domagać?
Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam wszystkie mamcie.
Uważajcie na siebie i swe skarby.:-)
 
Kamireszel- poszperam dzisiaj i dam Ci znac- a gdzie pracujesz jesli mozna wieziec- czy to praca fizyczna?????

Zasiłek macierzyński -Information from CitizensInformation.ie

tutaj masz link do informacji po Polsku- jabys nie znalazla tego czego szukasz to aj znac. Ja tez musze troche sie barziej rozejrzec- jestes w 15 tyg to tak jak ja :) Zagrozenie jest juz miejsze ale oszczezaj sie.
 
Tak- pracuję fizycznie a jeśli chodzi o zagrożenie to też mi się tak wydawało, że pierwsze 3 mieś są najgorsze. Jednak nie zawsze tak jest ponieważ dziewczyna , która straciła u nas w pracy dzidzię była w 20tyg-to musiało "boleć". :-(
 
Pracaodawca musi wyeliminowac wszelakie ryzyko jezeli nie jest w stanie wysyla Cie na zwolnienie i dostajesz pieniazki od panstwa. Wyslala Ci linka na skrzynke odbiorcza i nr tel. Jesli mozna zapytac to jaka prace wykonujesz?
 
reklama
Witajcie
Jeśli chodzi o głaskanie się po brzuszku to kiedyś czytałam w poradniku dla kobiet w ciąży aby smarując brzuszek kremem na rozstępy robiły to krótko i bardzo delikatnie właśnie dlatego, że to grozi przed wczesnymi skurczami, też bardzo żałuję bo uwielbiam głaskać swoją kruszynkę robię to na leżąco ale bardzo delikatnie nie wyobrażam se jej nie dotykać.

kamireszel jeśli masz okazje załatwić se zwolnienie to idź na nie i wypoczywaj ile się da zbieraj siły na czerwiec.:-)
kalinko nie denerwuj się wszystko będzie dobrze zobaczysz:-)
irka ale ten twój bobasek jest duży :-)

Kobietki które dzisiaj i w najbliższych dniach macie USG trzymam kciuki za was z całych sił:-) i nie denerwować się.
 
Do góry