reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Martusia niewiem jak on sie nazywa polozna mi powiedziala na pierwszej wizycie ze po 24 tygodniu mam wziasc wszystkie druki i powysylac ale jeszcze nie dotarlismy do job center moj bedzie sie rejstrowal po nowym roku to bede wiedziala wszystko :)
 
reklama
A mi sie w koncu udalo skopiowac nasza dzidzie na youtube. Tzn nie mi tylko koledze w pracy siedzial nad tym caly ranek:) Link podalam na odpowiedniej stronie- fajnie zze mozemy dodawac filmiki.

Martusia- to straszne z ta rodzina, dzisiaj wspomminalam o tym w pray wszyscy byli w szoku i dziekuje bardzo za kciuki.

Lenka- super. Ja tez mam powera po kazdym USG.

Dilajla- bieactwo juz lugo sie meczysz. Mam nadzieje ze nie dlugo przejdzie.
 
Cześć dziewuszki kochane.
Przepraszam, że tak długo się nie odzywałam, ale nie miałam po prostu kiedy. Wróciłam na jakiś czas do pracy, Majka została z opiekunką i nie zniosła tego rozstania najlepiej. Jak wracałam z pracy, po 18-tej, to nie odstępowała mnie na krok a jak przyszło do usypiania to padałam zmęczona razem z nią.

Teraz jak już jestem w domku (na L4) to znowu mi się pochorowała na szkarlatynę. Do tej pory jeszcze nigdy nie była chora, nawet kataru nie miała, a teraz jak ją dopadło to porządnie:-( W niedzielę ma 2 urodzinki, miała być impreza i torcik, ale musiałam niestety wszystko odwołać.. Pocieszające jest to, że nie skończyło się na szpitalu, bo i tym straszył mnie pediatra.

A z dobrych wieści to z czerwcowym maluszkiem wszystko jest dobrze. Wczoraj byłam na USG, słyszałam serduszko, widziałam jak wierzga rączkami i nóżkami, ma 74mm:-) Mam filmik z całego badania i parę fotek, wkleję jakąś na odpowiednim wątku:tak:
A termin z USG to 19 czerwca.

Mam nadzieję, że uda mi się już być z Wami na bierząco, bo się bardzo stęskniłam. Pozdrawiam i buziakuję wszystkie czerwcóweczki:-)
 
Sunniva- dobrze Cie widziec. Biulka ta Twoja Majeczka. Trzymam kciui zeby szybko jej przeszlo i troche za wczesnie ale Wszystkiego Najlepszego dla solenizantki:tak:
 
Martusia niewiem jak on sie nazywa polozna mi powiedziala na pierwszej wizycie ze po 24 tygodniu mam wziasc wszystkie druki i powysylac ale jeszcze nie dotarlismy do job center moj bedzie sie rejstrowal po nowym roku to bede wiedziala wszystko :)

Nie jestem pewna o co Ci chodzi. Mysle, ze o maternity alowance.
Sa tam jednak pewne reguly, ktore trzeba spelniac. Sklada sie o niego jak tylko polozna lub lekarz da Ci zaswiadczenie (MATB1) robi to jakos po 20 tyg ciazy. Zasilek mozna otrzymac nie wczesniej niz 11 tygodni przed data porodu.
Potrzebna do tego forma MA1

Jesli macie natomiast jeden z tych zasilkow :


  • Income Support
  • income-based Jobseeker's Allowance
  • income-related Employment and Support Allowance
  • Pension Credit
  • Child Tax Credit at a rate higher than the family element
  • Working Tax Credit where a disability or severe disability element is included in the award
To nalezy wam sie dodatkowe 500F (cos w rodzaju becikowego).
Wniosek (SF100) trzeba zlozyc nie wczesniej niz 29 tydzien ciazy a nie pozniej niz do 11 tygodnia po porodzie.

Wszystko skladacie w Jobcentre a formy wnioskow sa dostepne na internecie do druku.

wiecej tutaj oraz dostepne formy do sciagniecia:
Expecting or bringing up children : Directgov - Money, tax and benefits

Sunniva - aby Majeczka szybko wrocila do zdrowka
 
Ostatnia edycja:
Cześć Dziewczynki!

A ja z kolei dostałam wczoraj taką dobrą radę: nie głaskać brzucha ruchami okrężnymi wokół pępka, bo może to wywołać skurcze macicy i doprowadzić do wcześniejszego porodu.

Co Wy na to? Słyszałyście kiedyś o czymś podobnym?
 
Tusienka ja tez cos podobnego slyszalam i chociaz ciezko mi w to uwierzyc to czasami jak mi m masuje podbrzusze to wydaje mi sie ze zaczyna mnie bolec :(
 
reklama
Do góry