reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Moja też ułożona miednicowo, dzisiaj 30t2d [emoji85]
Za mną usg 3 trymestru wiec się znów uspokoiłam, że wszystko gra; 1,2 kg babki (28+2). Tylko że cały czas wystawiona pupą do świata, nic w sumie dziwnego patrzac na to co się dzieje, ale oby się w końcu odwróciła :) wiem że jeszcze ma czas... Podobno na tym etapie dużo słucha, więc tata zaczął gadać do brzucha, już dwa razy mu odpowiedziała piąteczką w brzuch heh ;)
 
reklama
Ja czuję nisko bo dziecko ułożone nogami do dołu. Czasami dostanę strzała z ręki powyżej pępka [emoji28][emoji2960]
U mnie niby głowa w dół ale tam właśnie czuje najwiecej ruchów- tak w dole brzucha, pod nim. Czasami w okolicach pępka.
mam nadzieje, ze się nie wyobracala pupa w dół 😒
 
Ja po usg, 29 tydzień. Wszystko ok.
Mała 1100kg wagi, ułożona główka w dół, ale znowu buzi nie chce pokazać.
Ucieszyłam się bo ominęła głową moje mięśniaki i jest duża szansa na poród naturalny 😁😁
Ale wróciłam i zaczęli boleć mnie podbrzusze i brzuch napina mi się często. Na badaniach szyjka prawie 50mm więc raczej to nie jakieś przedwczesne skurcze porodowe, ale już drugi dzień czuje dyskomfort duży.
Mam jednak problem również z oddaniem stolca i może to przez to jakiś nacisk na jelita....
Jak zgaga odpuszcza to zaraz jakąś inną przypadłość.... I tak w kółko 🙈
 
Ja po usg, 29 tydzień. Wszystko ok.
Mała 1100kg wagi, ułożona główka w dół, ale znowu buzi nie chce pokazać.
Ucieszyłam się bo ominęła głową moje mięśniaki i jest duża szansa na poród naturalny 😁😁
Ale wróciłam i zaczęli boleć mnie podbrzusze i brzuch napina mi się często. Na badaniach szyjka prawie 50mm więc raczej to nie jakieś przedwczesne skurcze porodowe, ale już drugi dzień czuje dyskomfort duży.
Mam jednak problem również z oddaniem stolca i może to przez to jakiś nacisk na jelita....
Jak zgaga odpuszcza to zaraz jakąś inną przypadłość.... I tak w kółko 🙈
Co do wizyt w WC polecam stołek, taboret, śmietniczek (ogólnie cokolwiek:)) podczas korzystania z kibelka. Mi bardzo pomogło, a myślę, że nie zaszkodzi spróbować ;)
to jest stronka do konkretnego produktu Link do: Stool - podnóżek stołek toaletowy, prawidłowe wypróżnianie ale jest wytłumaczone o co chodzi.
 
Hej, ja czuje glownie na dole ruchy ale zdarzy mi sie tez kolo pepka, powyzej raczej dalej nie czuje. 13 kwietnia mam badanie 3 trymestru, bardzo sie boje oczywiscie przez ten zasrany pecherzyk zoltkowy bo znow naczytalam sie artykulow na researchgate i zadnej pozytywnej historii z pecherzykiem, a kurcze juz desperacko szukam choc 1 pozytywnej historii i nic, zero, poronienia albo powazne wady :( zobaczymy 13 kwietnia czy cos wyjdzie, wtedy bedzie 29+0, juz odliczam dni do tego badania choc szkoda ze tak 13tego:p.
Jesli chodzi o ulozenie to u mnie od poczatku miednicowo na kazdym usg i nie wiem czy to sie zmieni... czy sa jakies cwiczenia, joga czy cos, na obrocenie dziecka?
 
Dziewczyny, mam bardzo ale to bardzo głupie pytanie, więc oczywiście je zadam :D Mam prośbę - mogłaby któraś ogarnięta z was obliczyć termin porodu, jeśli miesiączka była 12 września? Napisze, o co chodzi. Luxmed wylicza na 15 czerwca, prywatny lekarz wyliczał wcześniej na 20, teraz wylicza na USG pod koniec kwietnia. A aplikacja wylicza na 10 czerwca. I dziś w szpitalu klasyfikujący do CC wyznaczył mi termin na 15 tylko dlatego że Luxmed tak wpisał dawno temu. Któraś z was wie, jak się to oblicza?
 
Ale u Ciebie przecież dobrze było wszystko tak? I prenatalne i połówkowe i chyba robiłaś nifty z tego co pamiętam??
Hej, ja czuje glownie na dole ruchy ale zdarzy mi sie tez kolo pepka, powyzej raczej dalej nie czuje. 13 kwietnia mam badanie 3 trymestru, bardzo sie boje oczywiscie przez ten zasrany pecherzyk zoltkowy bo znow naczytalam sie artykulow na researchgate i zadnej pozytywnej historii z pecherzykiem, a kurcze juz desperacko szukam choc 1 pozytywnej historii i nic, zero, poronienia albo powazne wady :( zobaczymy 13 kwietnia czy cos wyjdzie, wtedy bedzie 29+0, juz odliczam dni do tego badania choc szkoda ze tak 13tego:p.
Jesli chodzi o ulozenie to u mnie od poczatku miednicowo na kazdym usg i nie wiem czy to sie zmieni... czy sa jakies cwiczenia, joga czy cos, na obrocenie dziecka?
 
reklama
Termin porodu z miesiączki 12 września to 19 czerwca.
Z usg na koniec kwietnia? Maja chyba ewentualnie?? [emoji2960]

Dziewczyny, mam bardzo ale to bardzo głupie pytanie, więc oczywiście je zadam :D Mam prośbę - mogłaby któraś ogarnięta z was obliczyć termin porodu, jeśli miesiączka była 12 września? Napisze, o co chodzi. Luxmed wylicza na 15 czerwca, prywatny lekarz wyliczał wcześniej na 20, teraz wylicza na USG pod koniec kwietnia. A aplikacja wylicza na 10 czerwca. I dziś w szpitalu klasyfikujący do CC wyznaczył mi termin na 15 tylko dlatego że Luxmed tak wpisał dawno temu. Któraś z was wie, jak się to oblicza?
 
Do góry