reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Ja z innej beczki: chodzicie ma takie dłuższe spacery, np. w góry? Koleżanka proponuje w niskie górki, tak 4 h trasa, najwyższy punkt 1100, opisana jako emerycka i bez przeszkód technicznych. Z drugiej strony jest zima, a to moja pierwsza ciąża. Nie chodzę jakoś bardzo często po górach, choć przed ciąża kondycję miałam dobrą. Pewnie trzebaby skonsultować to z gin...
Po górach nie chodzę ale spacery po 8-10 km tak :) Dobrze mi sie śpi, ale muszę mieć dzień na taki spacer a tak dziennie min 3 km spaceruje :)
 
reklama
Dziewczyny mam straszny problem z zatokami nic mi nie pomaga. Ciągle inhalacje woda morska i dalej nos zatkany. Czytałam, że można stosować irigasin w ciąży co o tym myślicie? To jest roztwór do płukania zatok i to mi zazwyczaj pomagało oprócz tabletek których teraz Mi nie wolno.
Też to przechodziłam miesiąc temu, do tego okrutny ból głowy. Lekarz kazał mi brać paracetamol i dużo witaminy c. Dodatkowo wspomagalam się tym syropem dla kobiet w ciąży, parówki z majranku i olejku eukaliptusowego. Męczyłam się z tym jakiś czas niestety 😔
 
Powiem Wam szczerze że w obecnej sytuacji trzeba brać jeszcze pod uwagę covid. Kolezanka w 10tc przesiewowo w pracy byla wymazana a zmagała się z zatokami z 2 tyg
 
Ja chodzę normalnie do pracy, tak jak i mąż, więc młody musi być w przedszkolu. Zresztą siedzieliśmy w domu na wiosnę jak były zamknięte przedszkola i wynudził się niemiłosiernie i w domu nie chciał się uczyć. Od czerwca funkcjonujemy normalnie i na szczęście nikt nie chorował.
Czy można wiedzieć jaka co to za rodzaj pracy? Do kiedy planujesz pracować? Sama myślę nad powrotem do pracy po feriach. Oczywiście słyszę liczne głosy, że lepiej nie, ale siedzenie w domu nie jest dla mnie.
 
Hej! Mam pytanie, czy któraś z mam oczekujących ma starsze dziecko w wieku przedszkolnym? Czy posyłanie przedszkolaka do przedszkola czy zostaje z wami w domu?
Ja zobaczę jak to będzie ale myślę że przez pierwsze 2-3 tyg będziemy razem w domu :)
Teraz chodzi normalnie, syn był żłobkowy więc wtedy więcej chorwał, w przedszkolu od września póki co zdrowy :)
 
Czy można wiedzieć jaka co to za rodzaj pracy? Do kiedy planujesz pracować? Sama myślę nad powrotem do pracy po feriach. Oczywiście słyszę liczne głosy, że lepiej nie, ale siedzenie w domu nie jest dla mnie.
Biurowa, kontakt z ludźmi tylko w drzwiach, żeby przekazać dokumenty. U nas na przełomie października i listopada była korona - zachorowało 8 osób z 20 pracujących. Mi nic nie było, ale mogłam przejść bezobjawowo, bo miałam kontakt z wszystkimi chorymi. Koleżanka, która też nie chorowała zrobiła przeciwciała i wyszło, że przeszla...
Pracować zamierzam przynajmniej do wiosny, nie chce siedzieć w domu, jeszcze nasiedzę się na macierzyńskim. W pierwszej ciąży byłam w domu 2 lata i powrót do pracy po takim okresie był ciężki...
 
Dziewczyny skończyłam 16 tygodni... Czy to możliwe, że czuję ruchy? Takie jak by bulgotanie no nie wiem jak to nawet nazwać, jak by mi się przemieszczalo. To moja druga ciąża, mięśnie mam na pewno słabe, bo poprzednia ciąża była bliźniacza
 
Dziewczyny skończyłam 16 tygodni... Czy to możliwe, że czuję ruchy? Takie jak by bulgotanie no nie wiem jak to nawet nazwać, jak by mi się przemieszczalo. To moja druga ciąża, mięśnie mam na pewno słabe, bo poprzednia ciąża była bliźniacza
Ja mam 3 ciaze i dzis mam 16t2d i od paru dni cos czulam a dzis sie upewnilam bo pare razy juz bylo pukanie od srodka dzis wyjatkowo wariowalo:D w drugiej czulam wlasnie w 16
 
Też to przechodziłam miesiąc temu, do tego okrutny ból głowy. Lekarz kazał mi brać paracetamol i dużo witaminy c. Dodatkowo wspomagalam się tym syropem dla kobiet w ciąży, parówki z majranku i olejku eukaliptusowego. Męczyłam się z tym jakiś czas niestety 😔
Dzięki za odpowiedź. Jutro idę na wizytę to zapytam co można jeszcze. Dziś po płukania troszkę lepiej,ale dalej glowa boli
 
reklama
Dziewczyny, która z Was dalej pracuje i jaki rodzaj pracy wykonujące? Mnie korci, żeby po feriach wrócić, ciąża niezagrozona, jestem nauczycielem. Ale rozważam wszystkie za i przeciw. Do którego tygodnia planujecie być aktywne zawodowo? I co na to mówi lekarz? Jakie reakcje w pracy?
Ja też uczę. Mam 1 klasę. I już się nie mogę doczekać aż wrócę. Ileż można zdalne prowadzić. Myślę pracować do końca akurat do końca roku szkolnego.
 
Do góry