reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Dziekuje Ci za odpowiedź. To ja czekam od poprzedniego piatku. Moze lekarz nie chce mnie stresowac i nic nie mowi albo zapomnial zadzwonić, bo ja robiłam w klinice u lekarza ginekologa i miał zadzwonić jak będzie wynik :( a mozna wiedzoec w ktorym tyg ciazy zrobilas? Ja robilam w 11+3 i boje sie ze to za szybko...
u mnie było wtedy bodajże 12+cos tam i frakcji plodowej bylo we krwi ponad 7%, a potrzeba chyba 3,5% :) myślę, że u ciebie będzie ok, w końcu badanie można przeprowadzać od 10 tygodnia
 
reklama
Hej dawno sie tu nie odzywalam:)
U nas jakos leci. Dzis 14t4d. Od jakiegos czasu macica mi co rusz twardnieje wiec biorę 3x2 magnezu.. heh a tak brzuchol mam juz mega duzy.. ale to 3 ciaza i slabe miesnie brzucha bo z rozejściem miesni prostych tak wiec wywala:p
 

Załączniki

  • 20201218_094934.jpg
    20201218_094934.jpg
    700,1 KB · Wyświetleń: 116
Hej, mam pytanie- jakie bierzecie suplementy diety? Pytam, bo biorę do tej pory Pregna plus jak zalecała ginekolozka, natomiast endokrynolog zwrócił uwagę na wprowadzenie DHA (większej niż to 50mg w PP) w 2 trymestrze i jak tak czytam to faktycznie zalecają 600 mg dziennie. Co prawda od conajmniej 20 tyg (ja 13+6) wiec jeszcze czas, ale gdzie indziej zalecają już od początku ciąży. Zanim podbiję z tym do lekarki bo wizyta dopiero w styczniu, to pomyslalam ze spytam was o doświadczenia.
 
u mnie było wtedy bodajże 12+cos tam i frakcji plodowej bylo we krwi ponad 7%, a potrzeba chyba 3,5% :) myślę, że u ciebie będzie ok, w końcu badanie można przeprowadzać od 10 tygodnia
Dziekuje Ci bardzo, to bylo nofty zwykle czy pro? Ja dzwonilam do dustrybutora to powiedzieli mi, ze dopiero 15 grudnia dosatrlo do labo. Wynik podobno 10 dni roboczych od dotarcia do laboratorium ale powiedzieli ze powinien byc juz pon-sroda. :( Ja sie okropnie martwie, bo od poczatku wyszedl za duzy pecherzyk zoltkowy ktory moze swiadczyc o wadach genetycznych płodu i schozuje, wrecz szczerze mowiac to mam taka deoresje ze szok. Na prenatalne poszlam 11+3 ale ze jeszcze zarodek byl za maly zeby niektore rzeczy stwierdzix z pewnoscia (np powiedzieli ze kosc nosowa raczej jest ale dla potwierdzenia lepiej przyjsc jeszcze pozniej) i widac ze nie byli pewni, jutro mam powtorke prenatalnych tez u kogos innego. Mega sie boje :( Dziekuje Ci za odpowiedź, mam nadzieje ze jakos doczekam do tego wyniku...
 
Hej, mam pytanie- jakie bierzecie suplementy diety? Pytam, bo biorę do tej pory Pregna plus jak zalecała ginekolozka, natomiast endokrynolog zwrócił uwagę na wprowadzenie DHA (większej niż to 50mg w PP) w 2 trymestrze i jak tak czytam to faktycznie zalecają 600 mg dziennie. Co prawda od conajmniej 20 tyg (ja 13+6) wiec jeszcze czas, ale gdzie indziej zalecają już od początku ciąży. Zanim podbiję z tym do lekarki bo wizyta dopiero w styczniu, to pomyslalam ze spytam was o doświadczenia.
Ja biorę Mama Dha premium plus. W kwestii suplementów jakoś nie ufam temu co mówią lekarze bo oni często polecają to co im przedstawiciele handlowi wciskają. Albo jakieś najbardziej popularne. Te co biore są najlepiej oceniane w rankingu u Pana Tabletki. Mają tylko to co trzeba bez zbędnych składników. Poczytaj sobie [emoji3526]
 
Dziekuje Ci bardzo, to bylo nofty zwykle czy pro? Ja dzwonilam do dustrybutora to powiedzieli mi, ze dopiero 15 grudnia dosatrlo do labo. Wynik podobno 10 dni roboczych od dotarcia do laboratorium ale powiedzieli ze powinien byc juz pon-sroda. :( Ja sie okropnie martwie, bo od poczatku wyszedl za duzy pecherzyk zoltkowy ktory moze swiadczyc o wadach genetycznych płodu i schozuje, wrecz szczerze mowiac to mam taka deoresje ze szok. Na prenatalne poszlam 11+3 ale ze jeszcze zarodek byl za maly zeby niektore rzeczy stwierdzix z pewnoscia (np powiedzieli ze kosc nosowa raczej jest ale dla potwierdzenia lepiej przyjsc jeszcze pozniej) i widac ze nie byli pewni, jutro mam powtorke prenatalnych tez u kogos innego. Mega sie boje :( Dziekuje Ci za odpowiedź, mam nadzieje ze jakos doczekam do tego wyniku...
Daj znać po prenatalnych co powiedział inny lekarz. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze [emoji110][emoji3590]
 
Dziekuje Ci bardzo, to bylo nofty zwykle czy pro? Ja dzwonilam do dustrybutora to powiedzieli mi, ze dopiero 15 grudnia dosatrlo do labo. Wynik podobno 10 dni roboczych od dotarcia do laboratorium ale powiedzieli ze powinien byc juz pon-sroda. :( Ja sie okropnie martwie, bo od poczatku wyszedl za duzy pecherzyk zoltkowy ktory moze swiadczyc o wadach genetycznych płodu i schozuje, wrecz szczerze mowiac to mam taka deoresje ze szok. Na prenatalne poszlam 11+3 ale ze jeszcze zarodek byl za maly zeby niektore rzeczy stwierdzix z pewnoscia (np powiedzieli ze kosc nosowa raczej jest ale dla potwierdzenia lepiej przyjsc jeszcze pozniej) i widac ze nie byli pewni, jutro mam powtorke prenatalnych tez u kogos innego. Mega sie boje :( Dziekuje Ci za odpowiedź, mam nadzieje ze jakos doczekam do tego wyniku...
zobaczysz, że będzie dobrze, nie martw sie na zapas! :) ja robiłam nifty pro. od momentu dotarcia próbek do lab, na wynik czekałam dwa dni robocz, na trzeci był już wynik:)
 
zobaczysz, że będzie dobrze, nie martw sie na zapas! :) ja robiłam nifty pro. od momentu dotarcia próbek do lab, na wynik czekałam dwa dni robocz, na trzeci był już wynik:)
To moze u mnie jest cos nie tak ze tak dlugo to trwa :( np. Cos wykryli. Kurcze, masakra z tym wszystkim. Ja wczesniej mialam 1 poronienie i jakbym wiedziała, ze bedie sie teraz tak dziac to bym najpierw porobila badanja a potem w ciaze zachodzila, moze nie tak jest cos z kariotypem moim lub meza, albo z immunologia moją :( a ja sobie tak zaszlam :/
 
Ja dzisiaj po wizycie. Wszystko ok, ale dalej nie wiem kto tam siedzi 😅🙂 lekarz obejrzał dokładnie bobasa, widziałam wszystkie narządy, ale tego co chciałam zobaczyć to nie 🙄
Muszę uzbroić się w cierpliwość, najważniejsze, że jest wszystko w porządku.
 
reklama
Hej, mam pytanie- jakie bierzecie suplementy diety? Pytam, bo biorę do tej pory Pregna plus jak zalecała ginekolozka, natomiast endokrynolog zwrócił uwagę na wprowadzenie DHA (większej niż to 50mg w PP) w 2 trymestrze i jak tak czytam to faktycznie zalecają 600 mg dziennie. Co prawda od conajmniej 20 tyg (ja 13+6) wiec jeszcze czas, ale gdzie indziej zalecają już od początku ciąży. Zanim podbiję z tym do lekarki bo wizyta dopiero w styczniu, to pomyslalam ze spytam was o doświadczenia.
Ja biore Femibion. W poprzedniej ciąży polecił mi go ówczesny ginekolog. W tej sama zadecydowałam i powiedziałam swojemu aktualnemu ginekologowi, ze taki suplement przyjmuje to stwierdził, że super ze go biore bo wg niego jest jednym z najlepszych suplementow jaki moge przyjmować
Kwasu DHA w jedynce wcale nie mialam🤔 w dwójce od 13 tc juz jest ale 200 mg. Wyniki badań mam książkowe, czuje sie super poza zmęczeniem. Nie mam zadnych braków witamin itd wiec chyba jest ok. Ale wiesz co? Myślę, ze większość tych suplementow to jest na tzw jedno kopyto. Sklady minimalnie się roznia, za to ceny ogromnie. Zwłaszcza jeśli chodzi o te "markowe" produkty. Moj femibion ten drugi z dodatkową kapsułka z luteina i kwasem DHA kosztuje okolo 60zl. Wystarcza na 4 tygodnie.
 
Do góry