reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Dziewczyny, bądźcie bardzo czujne na punkcie skracających się szyjek, ja w 2019 roku straciłam synka w 22+5 przez szyjkę , dzień po USG połówkowym. Dziecko w super kondycji było a i tak nie miało szans przeżyć.
Teraz przy drugiej ciąży pilnowałam lekarzy z badaniem szyjki... we wrześniu w 19 tyg. trafiłam na urgence, bo szyjka w dwa tygodnie zleciała z 45mm na 27mm, a w 21+6 już zakładali mi szew, no szyjka miała już 17mm do tego lejek i otwieranie... Leżałam ponad 4 miesiące w łóżku, głowa niżej, nogi wyżej, żeby dziecko nie napierało na szyjkę, wstawałam tylko do toalety i minutowy prysznic wieczorem. Z różnymi przygodami po drodze (powstrzymany poród w 26+4)itp, itd, dotrwałam do 38tyg. i zdjęcia szwu i czekam teraz na poród.
Weszłam na Wasze forum przez przypadek i widzę, że piszecie o USG połówkowym, więc postanowiłam Was po prostu uczulić na problem szyjki, żebyście nie przechodziły tego piekła przez które przeszłam ja wtedy.
Życzę Wam samych pomyślnych rozwiązań w czerwcu 2021😍.
To na polówkowtm nikt szyjki nie zmierzył??
 
reklama
Dziewczyny a ja mam zalamke w pon na wizycie okazalo sie, ze szyjka sie skraca, mam lezec i oszczedzac a tu w domu dwulatek... A dzisiaj na prenatalntch wyszło, ze dzidzia ma rozszczep wargi górnej 😭
Słuchaj a może jakby zalozyli pessar? To by trzymał tą szyjkę. Ja mialam w 27 skracanie leżałam 2 tyg plackiem i się wydłużyła, do tego tona magnezu i no spy.
Bardzo mi przykro jeśli chodzi o rozszczep. Na szczęście do ogarnięcia ta sprawa.
 
Nie, skoro się dobrze czułam, uznano, że nic się nie dzieje.
dzięki za ostrzeżenie! Czytam ze skracajacą szyjkę czasem czuć -skurcze brzucha, czy tez plamienie - a czasem nic, ech. A ja mam takie od dwóch dni specyficzne pobolewania a la okres, i teraz nie wiem czy to pierwsze skurcze Braxtona Hicksa czy tez coś nie tak.:/ trzeba będzie dopilnować temat na badaniu
 
Dziewczyny co myślicie o detektorze tętna płodu? Dziś dopiero 18+1 ale nie czuję dziś ruchów dziecka a jeszcze kilka dni temu czułam je konkretnie i mam mega stresa bo jestem po 3 poronieniach. Przy pandemii wiadomo, że szpitala unika sie jak ognia, więc ni e chce z każdym niepokojem lecieć na izbę przyjęć. Uważacie, że warto się w to zaopatrzyć a może juz któraś z Was używa?
 
Ja mam i nie używam ze strachu [emoji85]

Spróbuj zjeść coś słodkiego i położyć się na plecach na płasko i zobaczysz. W 18 tc dziecko ma dużo miejsca jeszcze. Ja jestem w 22 tc i czuję tylko jak leżę na plecach.
Dziewczyny co myślicie o detektorze tętna płodu? Dziś dopiero 18+1 ale nie czuję dziś ruchów dziecka a jeszcze kilka dni temu czułam je konkretnie i mam mega stresa bo jestem po 3 poronieniach. Przy pandemii wiadomo, że szpitala unika sie jak ognia, więc ni e chce z każdym niepokojem lecieć na izbę przyjęć. Uważacie, że warto się w to zaopatrzyć a może juz któraś z Was używa?
 
Dziewczyny co myślicie o detektorze tętna płodu? Dziś dopiero 18+1 ale nie czuję dziś ruchów dziecka a jeszcze kilka dni temu czułam je konkretnie i mam mega stresa bo jestem po 3 poronieniach. Przy pandemii wiadomo, że szpitala unika sie jak ognia, więc ni e chce z każdym niepokojem lecieć na izbę przyjęć. Uważacie, że warto się w to zaopatrzyć a może juz któraś z Was używa?
Ja mam i bardzo polecam. Czasami używam, żeby sobie posłuchać. Moim zdaniem to na prawdę uspokaja. A ciąża jest na tyle duża, że znalezienie bobasa zajmuje 10 sekund.
 
Dziewczyny co myślicie o detektorze tętna płodu? Dziś dopiero 18+1 ale nie czuję dziś ruchów dziecka a jeszcze kilka dni temu czułam je konkretnie i mam mega stresa bo jestem po 3 poronieniach. Przy pandemii wiadomo, że szpitala unika sie jak ognia, więc ni e chce z każdym niepokojem lecieć na izbę przyjęć. Uważacie, że warto się w to zaopatrzyć a może juz któraś z Was używa?
Ja używam od 11 tc. Na początku trudno było znaleźć tetno i chwilę trwalo ale siè tym nie martwiłam, teraz bez większych problemów. Mnie to bardzo uspokaja:)
 
reklama
Dziewczyny co myślicie o detektorze tętna płodu? Dziś dopiero 18+1 ale nie czuję dziś ruchów dziecka a jeszcze kilka dni temu czułam je konkretnie i mam mega stresa bo jestem po 3 poronieniach. Przy pandemii wiadomo, że szpitala unika sie jak ognia, więc ni e chce z każdym niepokojem lecieć na izbę przyjęć. Uważacie, że warto się w to zaopatrzyć a może juz któraś z Was używa?
Ja mam. Używam od 15tc. Mnie bardzo uspokaja. U mnie dzis 19+2 i ruchy czuje sporadycznie chyba ze względu na łożysko przodujące bo w pierwszej ciąży od 17tc czułam już dobrze.
 
Do góry