reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

reklama
Ja miałam troszkę inaczej, dzidziuś okazał sie większy i prenatalne mam miec wczesniej niz na początku planowal lekarz, ale roznica to tylko 4 dni. 2 tygodnie to faktycznie sie pomylila🤦‍♀️. Ale różnie to jest z tymi naszymi maluszkami, czasem ciężko określić. Wczoraj na usg moj sie tak ruszal ze lekarz mial problem zmierzyć tetno. Smial sie razem ze mna po czym podal mi telefon, zebym mogla to nagrac i pokazac mezowi😂. Przed prenatalnym mam nic nie jesc dwie godziny, bo lekarz powiedział, ze jak on sie tak bedzie ruszal to sobie z nim nie poradzi 🤦‍♀️. Niby fajnie, ze jest taki ruchliwy ale niestety owinal sie w pepowine, ponoc to w miare normalne 🤔
Moze jeszcze zacznijmy od tego w jaki sposob Wam wyliczyli termin porodu? Na podstawie ost miesiaczki? Na podstawie rozmiaru plodu?
 
Moze jeszcze zacznijmy od tego w jaki sposob Wam wyliczyli termin porodu? Na podstawie ost miesiaczki? Na podstawie rozmiaru plodu?
Moj ginekolog liczył na dwa sposoby, od ostatniej miesiaczki i wg wieku płodu. Ja również znałam dokładny dzien zaplodnienia ale tego nie bral po uwage. Na dwoch wizytach pokazywaly sie dwa rozne terminy, 13 i 16 czerwiec. Wczoraj oba te pomiary wskazaly 13 czerwiec. Czyli zbiegl sie rozmiar z ostatnia miesiączką.
 
Moj ginekolog liczył na dwa sposoby, od ostatniej miesiaczki i wg wieku płodu. Ja również znałam dokładny dzien zaplodnienia ale tego nie bral po uwage. Na dwoch wizytach pokazywaly sie dwa rozne terminy, 13 i 16 czerwiec. Wczoraj oba te pomiary wskazaly 13 czerwiec. Czyli zbiegl sie rozmiar z ostatnia miesiączką.
Mnie wyliczyla tylko na podstawie ost miesiaczki. Pozniej bylam w szpitalu i wydawalo im sie ze cos jest nie tak bo za małe wszystko ale nie okreslali wieku ciazy. Trafilam z krwawieniem a ono ustalo wiec mnie wypuscili. Najlepsze jest to ze tez dokladnie wiem kiedy doszlo do zaplodnienia i wlasnie dzisiaj sie to potwierdzilo ehh no coz zdarza sie. Przynajmniej zobaczylam dzisiaj dzidziusia 😁
 
Mnie wyliczyla tylko na podstawie ost miesiaczki. Pozniej bylam w szpitalu i wydawalo im sie ze cos jest nie tak bo za małe wszystko ale nie okreslali wieku ciazy. Trafilam z krwawieniem a ono ustalo wiec mnie wypuscili. Najlepsze jest to ze tez dokladnie wiem kiedy doszlo do zaplodnienia i wlasnie dzisiaj sie to potwierdzilo ehh no coz zdarza sie. Przynajmniej zobaczylam dzisiaj dzidziusia 😁
Nie ma co sie za bardzo przejmować, maleństwo i tak samo sobie wybierze moment przyjścia na świat i bedzie miało gdzies nasze wyliczenia 😍 Zdrówka dla Was 😘
 
I ani razu nie stwierdzono że ciąża młodsza??
W szpitalu lekarz mi powiedzial ze wg niego ciaza nie rozwija sie prawidlowo, a trafilam do szpitala wg prowadzacej w 6tc tedy bylo widac tylko jajeczko wiec jak na 6 tc faktycznie wygladalo to niezbyt dobrze. Powiedzial wtedy, ze przypuszcza ze moze byc mlodsza ale 4 dni pozniej przy wypisie juz widzial zarodek i powiedzial ze wszystko zmierza w dobra strone. Chociaz wieku ciazy mi nie okreslil. Dobrze dziewczyny dziekuje za Wasze odp Wam rowniez zyczę zdrowka bo to teraz najwazniejsze 😁 nie nabijajmy sobie glowy glupimi domyslami lekarze wiedza lepiej 😁 dziekuje 💓
 
U mnie ciąża tydzień młodsza. 2 tygodnie po spodziewanej @ macica nie była nawet powiększona. Lekarz podejrzewal pozamaciczna.
 
reklama
Mam pytanie dziś skończyły mi się witaminy. Biorę Femibion 1. Został mi jeszcze tydzień, aby skończyć pierwszy trymestr bo jestem w 11 tygodniu. Czy wystarczy jak przez ten tydzień będę brała tylko kwas foliowy A później już kupię sobie Femibion 2? Mam też witaminy naturalne z owoców z firmy LR które są odpowiednie dla kobiet w ciąży to pilabym je dodatkowo. Wizytę u ginekolog mam w czwartek i jestem ciekawa co z dzidziusiem 😃
 
Do góry