reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Czy któraś z Was dostała od lekarza zalecenie po wynikach morfologi zeby jeść więcej mięsa? Niskie żelazo, jak sobie z tym radzicie? Ja przez to ze ciagle jest mi niedobrze nie umiem nawet patrzeć na mięso :oops: W ogóle mam problem zeby jeść dość regularnie i odpowiednie ilości.
Spróbuj pić soki owocowo warzywne, najlepuej z sokowirówki lub wyciskarki. Burak+jabłko+marchewka.
 
reklama
Cześć, czy można jeszcze dołączyć? :) Jestem w pierwszej ciąży, mam termin porodu na 13.06.2021. Pierwsza ciąża i człowiek głupi na każdym kroku :) Skończyłam właśnie 11 tc, miałam trochę nieprzyjemności z plamieniem i niedoczynnością tarczycy, ale mam nadzieję, że wychodzę na prostą. Za to nie miałam nudności. Odliczam dni do prenatalnych i mam nadzieję już zakończyć 1 trymestr, bo za dużo tej niepewności, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. ;)
Witaj wśród nas. Mamy ten sam termin 😀
 
Minie ci za niedługo. Mi wchodziło np spaghetti, polecam. Może podejdą ci też pieczone pierożki z sosem bolognese. Ja unikam bardzo sosów pieczeniowych, kurczaka, i smażonych potraw więc tego nie polecam, ale może np z rosołu kurczak taki gotowany ci podejdzie albo inna zupa z mięsem?
O, sphagetti, tylko obawiam że i tak skończy się jak zawsze :D Jestem już na finiszu 9tego tygodnia i marze żeby wejść już w drugi trymestr i odetchnąć mam nadzieje ;) mimo że zwymiotowałam zaledwie dwa razy to codziennie od rana do wieczora jest mi niedobrze. Jem tylko jogurty, serki, owoce (bo tego nie trzeba gotować) i mam to szczęście że często dostaje od rodziców gotową już zupę. Nic innego nie przechodzi mi przez gardło. Myśl w ogóle o przygotowywaniu jedzenia jest katorgą, Jak dostane pod nos to podziubie trochę a potem i tak zdycham w łóżku albo na kanapie. Jedyny plus taki że badania krwi robiłam tydzien temu i oprócz wskazań na początek anemii (chociaż u mnie to chyba rodzinne) wszystko było super a mój maluszek rozwija się prawidłowo. Mam nadzieje że ten zakwas teściowej pomoże :)
 
Cześć, czy można jeszcze dołączyć? :) Jestem w pierwszej ciąży, mam termin porodu na 13.06.2021. Pierwsza ciąża i człowiek głupi na każdym kroku :) Skończyłam właśnie 11 tc, miałam trochę nieprzyjemności z plamieniem i niedoczynnością tarczycy, ale mam nadzieję, że wychodzę na prostą. Za to nie miałam nudności. Odliczam dni do prenatalnych i mam nadzieję już zakończyć 1 trymestr, bo za dużo tej niepewności, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. ;)

Cześć :) Ja też dopiero co dołączyłam i to tez moja pierwsza ciąża. Gratuluje <3
 
Cześć :) Ja też dopiero co dołączyłam i to tez moja pierwsza ciąża. Gratuluje <3

Dziękuję, wzajemnie! :)

Witaj wśród nas. Mamy ten sam termin 😀

O proszę. :D Bardzo się cieszę. Kiedy planujesz prenatalne? :) Ja 4.12.

O, sphagetti, tylko obawiam że i tak skończy się jak zawsze :D Jestem już na finiszu 9tego tygodnia i marze żeby wejść już w drugi trymestr i odetchnąć mam nadzieje ;) mimo że zwymiotowałam zaledwie dwa razy to codziennie od rana do wieczora jest mi niedobrze. Jem tylko jogurty, serki, owoce (bo tego nie trzeba gotować) i mam to szczęście że często dostaje od rodziców gotową już zupę. Nic innego nie przechodzi mi przez gardło. Myśl w ogóle o przygotowywaniu jedzenia jest katorgą, Jak dostane pod nos to podziubie trochę a potem i tak zdycham w łóżku albo na kanapie. Jedyny plus taki że badania krwi robiłam tydzien temu i oprócz wskazań na początek anemii (chociaż u mnie to chyba rodzinne) wszystko było super a mój maluszek rozwija się prawidłowo. Mam nadzieje że ten zakwas teściowej pomoże :)

Współczuję. Dobrze, że dajesz radę z owocami i jogurtami, to zawsze trochę pomoże :) trzymam kciuki, żeby lada chwila już ustąpiło. Szczęście w nieszczęściu takie, że przynajmniej nie masz wątpliwości, że jesteś w ciąży ;) ;)
 
Ale cisza tutaj....
Czy któraś z mam była już na usg prenatalnym?
Ja już miałam i pokazuje teraz datę 29 maja- nie wiem już w której grupie być, terminy pomiędzy 29 maja- 4 czerwca. Dziecko było większość badania obrócone tyłeczkiem- pani doktor musiała go budzić i machała tą głowica i naciskała brzuch. Skończyło się na badaniu transwaginalnym... na koniec badania obrócił się na chwile na bok (uff) doktor mówiła ze nie wyszłabym z badania dopóki dziecko by się nie obróciło. Musiałam nawet wstać w fotela porobić przysiady i podskoczyć żeby obudzić dziecko- ono po prostu sobie spało :) natomiast wyniki w porządku.
 
A dlaczego się zastanawiasz???
Ja się w sumie jeszcze zastanawiam czy iść na padania prenatalne.
Ja tak nie miałam
Witaj. Ja też nie miałam mdłości w tej ciąży [emoji2]
Cześć, czy można jeszcze dołączyć? :) Jestem w pierwszej ciąży, mam termin porodu na 13.06.2021. Pierwsza ciąża i człowiek głupi na każdym kroku :) Skończyłam właśnie 11 tc, miałam trochę nieprzyjemności z plamieniem i niedoczynnością tarczycy, ale mam nadzieję, że wychodzę na prostą. Za to nie miałam nudności. Odliczam dni do prenatalnych i mam nadzieję już zakończyć 1 trymestr, bo za dużo tej niepewności, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. ;)




Jak ja Cię rozumiem, ostatnio mam takie same rozkminy. Wydawało mi się, że to będzie naprawdę taki "stan błogosławiony", tymczasem na pewno jest wyjątkowy, ale jednocześnie taaaaki trudny. :)
 
Hej wszystkim 😊 Jak tam sie czujecie? Bolą Was piersi? Mnie strasznie bolały tak do ósmego tygodnia, a teraz nic (10+6). Nie ukrywam, ze sie martwię czy to normalne. Jestem po dwoch stratach, wiec pewnie dlatego ale ta ciaza jest wyjątkowa. Czuje sie świetnie, nie mam żadnych boli brzucha ani plamien, tamtym razem mialam straszne. Jedyne co mi dokucza to potworne zmęczenie i od tygodnia wysypka na twarzy, plecach i delkolcie. Macie coś na takie niemiłe niespodzianki? 😉
Po zdrówka ❤️
 
witamy 🥰
mnie bolały piersi tylko na samym początku, a teraz nic, ale tez dostałam jakaś wysypkę na klatce piersiowej i cera mi się tak pogorszyła, ze masakra :p


Hej wszystkim 😊 Jak tam sie czujecie? Bolą Was piersi? Mnie strasznie bolały tak do ósmego tygodnia, a teraz nic (10+6). Nie ukrywam, ze sie martwię czy to normalne. Jestem po dwoch stratach, wiec pewnie dlatego ale ta ciaza jest wyjątkowa. Czuje sie świetnie, nie mam żadnych boli brzucha ani plamien, tamtym razem mialam straszne. Jedyne co mi dokucza to potworne zmęczenie i od tygodnia wysypka na twarzy, plecach i delkolcie. Macie coś na takie niemiłe niespodzianki? 😉
Po zdrówka ❤
[/QUOTE
 
reklama
Hej wszystkim 😊 Jak tam sie czujecie? Bolą Was piersi? Mnie strasznie bolały tak do ósmego tygodnia, a teraz nic (10+6). Nie ukrywam, ze sie martwię czy to normalne. Jestem po dwoch stratach, wiec pewnie dlatego ale ta ciaza jest wyjątkowa. Czuje sie świetnie, nie mam żadnych boli brzucha ani plamien, tamtym razem mialam straszne. Jedyne co mi dokucza to potworne zmęczenie i od tygodnia wysypka na twarzy, plecach i delkolcie. Macie coś na takie niemiłe niespodzianki? 😉
Po zdrówka ❤
Cześć :) Ja jestem w końcówce 9tego tygodnia i bolą mnie okropnie sutki ale tylko kiedy np. Dopiero co ściągnę biustonosz albo je dotykam. Przez większość czasu nic mnie nie bolało teraz czasami pobolewa podbrzusze. Zmęczona jestem tak samo okropnie :) No i u mnie poczucie że jest ci niedobrze towarzyszy cały dzień. Naszczescie bez wymiotów.
 
Do góry