reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Hmm....ja dostałam namiary od swojego lekarza prowadzącego gdzie mam się zapisać na prenatalne. Przy rejestrowaniu się kazali przyjechać na 8 pobrać krew a na 9 usg tego samego dnia 🤷🏻‍♀️ Nawet nie wiedziałam ze można z krwi robić wcześniej badania
Znaczy się że tam gdzie robisz usg od razu pobiera Ci krew :) praktyki są różne. Jedni ce mieć pobraną krew w dniu usg A inni chcą nie na usg już wynik z krwi. Także na spokojnie, zrób jak kazali :)
 
reklama
Dziewczyny a za prenatalne płacicie? Ja tak jak mówiłam dostałam adres gdzie mam się zgłosić i pomimo ze to moja pierwsza ciąża i mam poniżej 35 lat mam te badania za darmo, w ramach jakiegoś projektu UE
 
Dziewczyny a za prenatalne płacicie? Ja tak jak mówiłam dostałam adres gdzie mam się zgłosić i pomimo ze to moja pierwsza ciąża i mam poniżej 35 lat mam te badania za darmo, w ramach jakiegoś projektu UE
Na Śląsku jest właśnie program darmowych prenatalnych dla wszystkich kobiet, którym nie przysługuje badanie na NFZ. Także ciesz się że masz taka możliwość i korzystaj ;)
 
Cześć, mnie wczoraj (9+6) na usg wyszło ze dziecko ma przepuklinę, lekarka uspokajała ze na tym etapu to może być tylko cecha fizjologiczna (innymi słowy rozumiem ze mieści się w normie) ale oczywiście niepokój zasiany. Na szczęście przyrost, bicie serca i wyniki są dobre. Macha to to tak słodko łapkami. A następne USG dopiero 11.12. I jak to wytrzymać...co za stresujący czas. Uch.
 
Hej wszystkim 😊 Jak tam sie czujecie? Bolą Was piersi? Mnie strasznie bolały tak do ósmego tygodnia, a teraz nic (10+6). Nie ukrywam, ze sie martwię czy to normalne. Jestem po dwoch stratach, wiec pewnie dlatego ale ta ciaza jest wyjątkowa. Czuje sie świetnie, nie mam żadnych boli brzucha ani plamien, tamtym razem mialam straszne. Jedyne co mi dokucza to potworne zmęczenie i od tygodnia wysypka na twarzy, plecach i delkolcie. Macie coś na takie niemiłe niespodzianki? 😉
Po zdrówka ❤

Hej, z tymi piersiami to normalne. :) Mnie ból przeszedł prawie z dnia na dzień i też się wystraszyłam. Ale potem na USG wszystko ok i lekarz powiedział, że mnóstwo pacjentek go o te piersi pyta, a to normalne, że gdzieś między 8 a 12 tygodniem przestają boleć. :)

Hejo macie już jakieś pomysły co założycie w święta? Choć raz brzucha nie trzeba będzie wciągać;)

Co prawda jeszcze nie wiem, jak spędzimy z mężem święta, ale chyba postawię na dopasowaną sukienkę, żeby podkreślić tę małą wypukłość ;) a Ty?

Dziewczyny mam do Was pytanie. B
Jestem w 10+6. 11.12 będę mieć badania prenatalne. Pan doktor kazal mi zrobić przed nimi badania krwi (PAPPA, wolne HCG). I teraz nie wiem kiedy te badania zrobić. Czytalam ze na wyniki czeka sie do 10 dni roboczych. Wizyte u gina mam w piątek i obawiam sie, ze jesli nie zrobie tych badań przed ta wizyta to nie dostanę wyniku do 11.12. Nie chce tez robic ich za szybko zeby nie wyszly jakies falszywe....

Ja mam prenatalne USG 04.12 i lekarz kazał mi zrobić Pappę dzisiaj (24.11.), żeby wyniki na spokojnie do niego dotarły.

Dziewczyny a za prenatalne płacicie? Ja tak jak mówiłam dostałam adres gdzie mam się zgłosić i pomimo ze to moja pierwsza ciąża i mam poniżej 35 lat mam te badania za darmo, w ramach jakiegoś projektu UE

Niestety płacę, ale też chciałam mieć dokładnie wszystko zrobione, bo ostatnio kilka razy się przejechałam na instytucjach NFZ i Luxmedu. Ale to pewnie kwestia trafienia na odpowiednich lekarzy. :)

Cześć, mnie wczoraj (9+6) na usg wyszło ze dziecko ma przepuklinę, lekarka uspokajała ze na tym etapu to może być tylko cecha fizjologiczna (innymi słowy rozumiem ze mieści się w normie) ale oczywiście niepokój zasiany. Na szczęście przyrost, bicie serca i wyniki są dobre. Macha to to tak słodko łapkami. A następne USG dopiero 11.12. I jak to wytrzymać...co za stresujący czas. Uch.

Hej, to wspaniale że Maluszek ruchliwy! Zawsze jakieś zmartwienie się znajdzie, ale ważne, że ogólnie jest dobrze. Wiem, co czujesz, bo też mam dni, że mam wrażenie, że nie wytrzymam tego stresu, ale potem przychodzą te lepsze, z nową nadzieją - zdrowe dzieci rodzą się masowo od początku świata i nam też się na pewno w czerwcu taki cud przydarzy :)
 
Cześć, mnie wczoraj (9+6) na usg wyszło ze dziecko ma przepuklinę, lekarka uspokajała ze na tym etapu to może być tylko cecha fizjologiczna (innymi słowy rozumiem ze mieści się w normie) ale oczywiście niepokój zasiany. Na szczęście przyrost, bicie serca i wyniki są dobre. Macha to to tak słodko łapkami. A następne USG dopiero 11.12. I jak to wytrzymać...co za stresujący czas. Uch.
Tak, jest to fizjologią do 10 tygodnia, dlatego też m.in prenatalne są zalecane od 11. Moje Maleństwo też ma tą przepuklinę, i z tego powodu jutro idziemy na darmowe badania prenatalne :) szkoda, że lekarz Ci ich nie zaproponował...
 
W takim maleństwie już to widać? Jak to się objawia? Przepuklinę w którym miejscu?
Cześć, mnie wczoraj (9+6) na usg wyszło ze dziecko ma przepuklinę, lekarka uspokajała ze na tym etapu to może być tylko cecha fizjologiczna (innymi słowy rozumiem ze mieści się w normie) ale oczywiście niepokój zasiany. Na szczęście przyrost, bicie serca i wyniki są dobre. Macha to to tak słodko łapkami. A następne USG dopiero 11.12. I jak to wytrzymać...co za stresujący czas. Uch.
 
Tak, jest to fizjologią do 10 tygodnia, dlatego też m.in prenatalne są zalecane od 11. Moje Maleństwo też ma tą przepuklinę, i z tego powodu jutro idziemy na darmowe badania prenatalne :) szkoda, że lekarz Ci ich nie zaproponował...

a ty w którym jesteś tygodniu? I w którym Ci wyszła przepuklina? A prenatalne, czyli test Pappa i poszerzone USG? Hm, no mi nie zaproponowała darmowych, bo mam poniżej 35 lat a rozumiem ze w 10 tygodniu to jeszcze nie jest wada. (Jesli na Śląsku wszystkie dziewczyny maja za darmo, to bardzo fajna sprawa, tak powinno być wszędzie) Inna sprawa, ze dzisiaj to już jest 11 tydzień. Prenatalne będę robić 11.12, kasa w sumie nie gra roli, choć oczywiście miło byłoby gdyby były darmowe.
W takim maleństwie już to widać? Jak to się objawia? Przepuklinę w którym miejscu?


Widac, nawet laik jak ja widział to na 3D. Przepuklina na brzuszku, jest on nierówny, moznaby to dosadniej określić ale nie mam serca.
 
a ty w którym jesteś tygodniu? I w którym Ci wyszła przepuklina? A prenatalne, czyli test Pappa i poszerzone USG? Hm, no mi nie zaproponowała darmowych, bo mam poniżej 35 lat a rozumiem ze w 10 tygodniu to jeszcze nie jest wada. (Jesli na Śląsku wszystkie dziewczyny maja za darmo, to bardzo fajna sprawa, tak powinno być wszędzie) Inna sprawa, ze dzisiaj to już jest 11 tydzień. Prenatalne będę robić 11.12, kasa w sumie nie gra roli, choć oczywiście miło byłoby gdyby były darmowe.


Widac, nawet laik jak ja widział to na 3D. Przepuklina na brzuszku, jest on nierówny, moznaby to dosadniej określić ale nie mam serca.

Jeśli lekarz na usg widzi jakieś wady to też może dac skierowanie na prenatalne, bez względu na wiek. Ale może dla lekarza nie była to jakaś straszna wada
 
reklama
Na Śląsku jest właśnie program darmowych prenatalnych dla wszystkich kobiet, którym nie przysługuje badanie na NFZ. Także ciesz się że masz taka możliwość i korzystaj ;)
No to zaskoczona jestem. Dlaczego tylko na Śląsku? Przykre bo pewnie każda przyszła mama chciałaby wiedzieć czy wszystko w porządku a takie badania nie są tanie
 
Do góry