reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Powiedzcie mi jak to jest z kawa w ciąży? Przed ciąża nie byłam wielkim kawoszem, od święta kubek kawy z mlekiem, teraz mnie nachodzi smak na kawę rozpuszczalna i pozwalam sobie na jedna filiżanke, ale tez nie jakoś często bo 2-3 razy w tygodniu 🤣 taki ze mnie miłośnik kawy haha
2-3 filiżanki podobno można. Ja odkryłam że kawa zmniejsza u mnie mdłości i zdecydowanie poprawia samopoczucie. Pozwala wstać z łóżka w najgorszych momentach. To raczej nietypowo bo większość jednak odrzuca :) odkryłam to przypadkowo bo i ja już na nią nie miałam ochoty ale zadziałała spektakularnie i 2 dziennie wypijam
 
reklama
Ja wczoraj mialam taki zryw z tymi badaniami... ale najpierw zobacze jak wyjdzie usg genetyczne. I pewnie skusze sie na Pappa. Daj znac po wynikach. Bede trzymac kciuki ❤
Dziekuje! Ja najpierw NIFTY (10t) a potem USG genetyczne i będę po 18 listopada miała już wszystkie wyniki i może się wtedy uspokoję. Oby
 
Też się mylisz, nie ma różnicy czy kp czy mm, najnowsze zalecenia mówią o mleku, nie ma czegoś takiego jak ,,przepajanie” , a broń Boże woda z cukrem czy glukozą :O
Powiem szczerze że ja małego rok kp więc w tym temacie najbardziej się interesowałam i na początku natrafiłam na bardzo fajna doradcę laktacyjna. Pamiętam tylko jak położna pytała się latem czy daje wodę małemu, a ja mówię że tylko kp a ona aha bo jak na butli to się przepajać woda. Moje dziecko długo nie znalo cukru i przypraw.
 
2-3 filiżanki podobno można. Ja odkryłam że kawa zmniejsza u mnie mdłości i zdecydowanie poprawia samopoczucie. Pozwala wstać z łóżka w najgorszych momentach. To raczej nietypowo bo większość jednak odrzuca :) odkryłam to przypadkowo bo i ja już na nią nie miałam ochoty ale zadziałała spektakularnie i 2 dziennie wypijam
O tak, mnie od kawy odrzuciło zanim zrobiłam test ciążowy i po tym wiedziałam ze coś się święci :) do tej pory nie pije
 
Właśnie na wzdęcia około tydzień temu zrobiłam sobie dość mocną miętę (nie za bardzo pomogła, ale mniejsza z tym), potem stwierdziłam, że poczytam czy w ogóle można (w sumie nie wiem czemu nie pomyślałam o tym wcześniej...), a w internecie trafiłam na informacje, że można, z umiarem, ale warto skonsultować się z lekarzem, pytałam w piątek i powiedział, żeby nie pić...
Zioła nie są przebadane na kobietach w ciąży. To nie to samo co owocowe herbatki.
 
Jeju dziewczyny ja mam brzuchol ale to wzdecia, jestem już podłamana bo aż mam skurcze jelit 😕 już nie wiem co pić bo na herbatę za bardzo patrzeć nie mogę to samo gazowane soki też blee może trochę wody
Macie cis sprawdzonego na wzdecia?
Mam to samo :( nie mogę patrzeć na herbatę wodę i gazowane. Na soki tez bo za słodkie i czuje ze skacze mi cukier. Jestem odwodniona :(
 
reklama
Ja jakoś nie mam zaufania do lekarzy kyorzy nie badają ciężarnych na wizycie. Pierwsza wizytę odbyłam w enelmedzie i tam też Lekarz podszedł do mnie jak do intruza... Wiec wybrałam innego lekarza.
Ja jestem zszokowana podejściem lekarzy z Enel Med. Nie maja tez najlepszego sprzętu. Teraz chodzę do Boramed - po usg lekarz przekazała mi wiele informacji o moim zdrowiu o których nie powiedział lekarz w Enel medzie. Na co lekarz z Boramed powiedziała: możliwe ze maja gorszy sprzęt dlatego nie było widać. Teraz już wiem ze chociażby kwestia lepszego sprzętu to tez ważna rzecz, nie tylko sam lekarz. Chociaż i jakość wizyty w boramedzie lepsza- nie wrócę już do Enel medu w trakcie ciąży.
 
Do góry