reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Cześć jestem tu nowa :) chcialam
sie przywitać i napisać coś o sobie. Jestem w 9t5d ciąży. Termin mam na 1 - 4 czerwca wg terminu miesiączki lub USG. Jak na razie od 7t ciąży mdłości i awersja do zapachów ale tak okropna, ze uciekam od lodówki, nie mogę znieść zapachów domowych np. Dyfuzorow i innych przez co wszystko wyniosłam jak najdalej od mojego nosa. Ciężko idzie mi z jedzeniem i piciem przez co jestem ciagle słaba, głodna, ale jak sięgam po jedzenie wezmę gryza/łyżkę pokarmu i po prostu nie mogę więcej w siebie wcisnąć. Schudłam 3kg. Niedługo USG genetyczne (18 listopada). Mam nadzieje ze wszystko będzie ok. A jak Wy się czujecie? :) pozdrawiam czerwcowe mamy!
 
reklama
Igła do połowy?? Powiem szczerze, że pierwsze słyszę. Moja mama jest pielęgniarka i mówiła że cała igła musi być wbita.
Tak przepraszam, zgadza się musi być wbita cała tak też jest na ulotce. Mi co prawda pielęgniarki mówiły żeby wbijać na 5cm :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Cześć jestem tu nowa :) chcialam
sie przywitać i napisać coś o sobie. Jestem w 9t5d ciąży. Termin mam na 1 - 4 czerwca wg terminu miesiączki lub USG. Jak na razie od 7t ciąży mdłości i awersja do zapachów ale tak okropna, ze uciekam od lodówki, nie mogę znieść zapachów domowych np. Dyfuzorow i innych przez co wszystko wyniosłam jak najdalej od mojego nosa. Ciężko idzie mi z jedzeniem i piciem przez co jestem ciagle słaba, głodna, ale jak sięgam po jedzenie wezmę gryza/łyżkę pokarmu i po prostu nie mogę więcej w siebie wcisnąć. Schudłam 3kg. Niedługo USG genetyczne (18 listopada). Mam nadzieje ze wszystko będzie ok. A jak Wy się czujecie? :) pozdrawiam czerwcowe mamy!
Cześć, jestem tak samo 9+5. Zmęczona ale +3kg..
 
Witajcie, u mnie dość brzydka pogoda, ale zebraliśmy sie i byliśmy na długim spacerze w lesie, troszkę się poruszałam i reszte dnia mam zamiar odpoczywać.
Mam pytanko, czy któraś z Was bierze zastrzyki Neoparin albo podobne? Dziś próbowałam sobie zaaplikować pierwszy, ale nie dałam rady, mąż musiał zrobić i kurczę piekielnie bolało wstrzykiwanie tego płynu... [emoji3525] Może któraś zna sposób żeby zmniejszyć ten ból? Dodam że zastrzyk mam zalecony w brzuch...
Ja biorę neoparin. Brałam cała poprzednia ciążę wraz tez od testu biorę. Ja zawsze chwytam fald skóry i wbijam ile pod kątem 45 stopni (mniej więcej oczywiście :p ) wstrzykuje powoli, bo wtedy nie szczypie. I jak wyjme igle to uciskam chwilę to miejsce. Pierwszego dnia nie ucisnelam bp już zapomniałam i mam siniaka giganta.... A po pozostałych tylko czerwone punkciki ;) no i też robię raz z lewej raz z prawej strony brzucha. Najlepiej robić samemu, wtedy czujesz już jak zaczynasz wbijać igłę, czy będzie boleć. Wtedy zmieniasz po prostu miejsce i powinno być okej :)
A, i neoparin ma czasem mega tępe igły.... jak sobie popatrzysz pod światło, to końcówka igły jest ścięta pod kątem. Ja zawsze do skóry przykładamy ten ostry koniec, wtedy jakoś idzie ;)
 
Darmowe badania prenatalne na NFZ należą się kobietom od 35 roku życia, lub jeśli miały wcześniej ciąże powikłane, poronienia lub jakieś wady genetyczne w rodzinie -wtedy niezależnie od wieku.
W ramach tych badań jest USG genetyczne (robione przez specjalistę z certyfikatem) na koniec I trymestru oraz potem USG połówkowe, test PAPPA i jeszcze jakiś drugi z krwi, ale nie pamiętam nazwy. Lekarz musi wystawić skierowanie na te badania. Ja dostałam z racji wieku i jestem zapisana na 28.11 w przychodni prywatnej, która ma kontrakt na te badania z NFZ.

Ja też mam termin z OM na 15.06, a z USG na 16.06

MNie też przy miłościach pomagaja gumy miętowe.

Generalnie mam dziś cały dzień mdłości i już mam dość😣
 
Igła do połowy?? Powiem szczerze, że pierwsze słyszę. Moja mama jest pielęgniarka i mówiła że cała igła musi być wbita.
Mi lekarka ostatnio mówiła, jak zobaczyła siniaki, żebym wbijala igłę płytko, praktycznie pod sama skórę. Ale w instrukcji napisane jest, że ma wejść cala. Próbowałam i to nic nie pomaga.
 
Ja się czuje fatalnie popołudniami. Pierwsza ciąże chyba lepiej znosilam. Dzisiaj na dodatek boli mnie brzuch. Mlody chory i niestety czasami każe się nosić i przytulać. Okropne mdłości zaczynają się tak od 18. Rzuć gum nie mogę bo noszę aparat :(
 
Ja biorę neoparin. Brałam cała poprzednia ciążę wraz tez od testu biorę. Ja zawsze chwytam fald skóry i wbijam ile pod kątem 45 stopni (mniej więcej oczywiście :p ) wstrzykuje powoli, bo wtedy nie szczypie. I jak wyjme igle to uciskam chwilę to miejsce. Pierwszego dnia nie ucisnelam bp już zapomniałam i mam siniaka giganta.... A po pozostałych tylko czerwone punkciki ;) no i też robię raz z lewej raz z prawej strony brzucha. Najlepiej robić samemu, wtedy czujesz już jak zaczynasz wbijać igłę, czy będzie boleć. Wtedy zmieniasz po prostu miejsce i powinno być okej :)
A, i neoparin ma czasem mega tępe igły.... jak sobie popatrzysz pod światło, to końcówka igły jest ścięta pod kątem. Ja zawsze do skóry przykładamy ten ostry koniec, wtedy jakoś idzie ;)
Po co się bierze neoparin?
 
reklama
Po co się bierze neoparin?
To jest lek przeciwzakrzepowy. Bierze się to profilaktycznie żeby zapobiegać powstawaniu skrzepów, ale działa też na te które powstaną i je rozpuszcza. Przypisuje się najczęściej, gdy ktoś miał incydent zakrzepicy lub zatorowosci płucnej oraz w przypadkach mutacji jakiś genów odpowiadających za prawidłową krzepliwosc krwi czyli np przy trombofilii. O tym wiem:) Może jest coś jeszcze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry