reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Cześć. Musisz przerwać wychowawczy. Inaczej zwolnienie bedzie niepłatne. Pracuje w kadrach - potwierdzone info :)

Zgodnie z art. 186 3 K.p., pracownik ma prawo zrezygnować z urlopu wychowawczego:
- w każdym czasie - za zgodą pracodawcy,
- po uprzednim zawiadomieniu pracodawcy - najpóźniej na 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy.
Ooo, to może podpowiesz mi jak to jest jak macierzyński skończył mi 4 października, jestem teraz na urlopie za zeszły rok, znów jestem w ciąży, chce wrócić do pracy i pracować jak najdłużej ale ze względu na ciezką ciążę poprzednią trochę się boje , że lekarz będzie chciał mnie wysłać na L4. Jak to jest wtedy z zusem? Będzie wypłacać 80% już z 80% na macierzyńskim czy wciąż liczy z wynagrodzenia?
 
reklama
Stworzyli taki program, który polega na tym, że mogę chodzić do innego, swojego lekarza, więc zdziwiłabym się, gdyby teraz mieli o to pretensję :D
Można zadzwonić i zapytać na infolinii czy ma się Swobodę leczenia. Ja po prostu wiem, że mam.
Są różne stawki, jeśli np. nie mają w ofercie powiedzmy logopedy, to wtedy zwracają 100%, ale jak ja idę do swojego, bo mam ulubionego lekarza poza Lux Med, to zwracają mi 70%.

to jest super! tez z tego korzystam tylko w enel medzie :) duzo osob o tym nie wie bo z oczywistych przyczyn te firmy sie nie chwala glosno, ze jest taka opcja 😀
 
Ooo, to może podpowiesz mi jak to jest jak macierzyński skończył mi 4 października, jestem teraz na urlopie za zeszły rok, znów jestem w ciąży, chce wrócić do pracy i pracować jak najdłużej ale ze względu na ciezką ciążę poprzednią trochę się boje , że lekarz będzie chciał mnie wysłać na L4. Jak to jest wtedy z zusem? Będzie wypłacać 80% już z 80% na macierzyńskim czy wciąż liczy z wynagrodzenia?
Będzie sie liczyć z wynagrodzenia. Na L4 ciążowym masz płacone 100%. Dodatkowo jeśli przerwa pomiędzy rodzicielskim a zwolnieniem lekarskim będzie krótsza niz 3 miesiące to podstawa do obliczenia zasiłku bedzie taka sama jak przy L4 w pierwszej ciąży. Jeśli bedzie dłuższa to będą na nowo przeliczać i brać pod uwage wynagrodzenie za okres po rodzicielskim.
 
Stworzyli taki program, który polega na tym, że mogę chodzić do innego, swojego lekarza, więc zdziwiłabym się, gdyby teraz mieli o to pretensję :D
Można zadzwonić i zapytać na infolinii czy ma się Swobodę leczenia. Ja po prostu wiem, że mam.
Są różne stawki, jeśli np. nie mają w ofercie powiedzmy logopedy, to wtedy zwracają 100%, ale jak ja idę do swojego, bo mam ulubionego lekarza poza Lux Med, to zwracają mi 70%.
Wow dzięki za info. Też nie miałam o tym pojęcia, a od listopada mąż mnie podpina pod swój pakiet lux med
 
reklama
Słuchajcie dziewczyny czy progesteron 19 (bo przeliczykam sobie na ng) nie jest za niski ?
Teoretycznie mieści się w normie, Ale nie jest to powalający wynik. Zapytaj gina o dupbaston luteine. Nie wszyscy ginekolodzy uznają badanie progesteronu, jednak to podstawowy hormon odpowiadający za utrzymanie ciąży. Ja dwie ciążę z progesteronem ok. 13 straciłam po długich plamieniach, tym razem biorę duphaston od momentu testu i wszystko jak na razie ok. Absolutnie nie chce cię straszyc, jednak ja porozmaiwalabym z lekarzem. Bete masz za to piekniutką, i ten przyrost ❤
 
Do góry