reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

To dlaczego teraz nie weźmiecie ślubu? Chyba że partner jeszcze nie chce. Ale jeśli wolicie kameralnie, to to jest najlepszy moment chyba ;)
Bo widzę taki slub w letniej scenerii i do tego chcialbysmy zorganizowac mały wyjazd :) nie widze siebie w jakiejs skromnej jasnej sukience i do tego rajtopy (nienawidze cielistych rajstop) [emoji3]
 
reklama
Ja chodzę do takiego, który nie pracuje w szpitalu, wydaje mi się, że lekarz nieznajomej nie pomoże szybciej dostać się do szpitala tylko dlatego, że jest w ciąży i prowadzi u niego ciążę [emoji14] tak myślę przynajmniej
Tzn w czasach przed covid, ten sam lekarz pomagał koleżance prowadzącej u niego ciążę. Tzn w pilnej potrzebie przyjeżdżała do szpitala na konsultacje, robił jej wcześniej ktg itp:)
 
Jakbyś opisywała dzieci mojej siostry. Wzięłam je do siebie na tydzień. 2 dni walczyli ze mną, że mam im dać tylko parówkę, ogórka czy te gotówce rybne. Po 3 dniach nagle odpuścili i zjedli coś, czego najbardziej się bali - kanapki. I jedli coraz więcej. Ja po prostu kazałam im samemu sobie jedzenie przygotowywać, dowiedziałam się, że 4-latkowi pod gębę się podstawia i nie rozumiałam. I jakoś się udało :)
Dobra jesteś :D Może mojego syna do Ciebie podeślę :D On sobie robi oczywiście sam jedzenie, nawet chętnie, ale wtedy to już w ogóle wkoło je to samo, np. cały dzień tylko owsianka, na każdy posiłek i mu to pasuje. Do tego jeszcze np. suche wafle ryżowe i będzie przeszczęśliwy ;) A w ramach kanapki to zje suchy chleb, ewentualnie masłem sobie posmaruje ;) No ale niedobra matka mu tak nie pozwala cały czas i podstawia mu i wciska też inne rzeczy ;) Idzie jak po grudzie, ale stopniowo mu się rozszerza
 
Ja to szukam jakies lekkiego bo 2 pietro bez windy wiec troche schodow.. jedynie znalazlam ze najlzejszy chyba bugaboo wiec stanie na tym chyba se znajde inny lekki:D

Oo, tez mi się podoba ten wózek, ale raczej zdecyduję się na niego tylko, jak znajdę używany, bo jednak nowy jest drogi.
Piszecie o niskiej gondoli, siostra 173 cm i go miała, zachwala do tej pory :)

Czy to tylko mnie tak mdli i mi nie dobrze? łączy się ktoś ze mną w bólu? Jak jem jest ok , jak zaczynam wszystko trawic znowu mi nie dobrze. Jak wkladalam naczynia do zmywarki myślałam że zwymiotuje mieszanina zapachów ffuuu

24h.dobę, nawet w nocy budzą mnie mdłości.
Okropne to jest, szczególnie gdy sama zajmuje się synem i on chce tańczyć ze mną czy bawić się w chowanego.
Wiecie co a u mnie z USG było w pon 7 tyg 3 dni dodam że wizyta prywatna następna 2 listopada i wiecie co to była już 3 wizyta a ja w dalszym ciągu nie mam karty ciąży! Czy to tylko ja tak mam??

Ja miałam wizytę 6+1, było serduszko, ale kartę ciąży będziemy zakładać na wizytę za 3 tygodnie.

Apropo wegetarianizmu... Jest może tutaj któraś z Was, która nie je mięsa? Ja nie jem mięsa od roku i to moja pierwsza ciąża, czytałam różne artykuły na temat wpływu takiego odżywania na dzidziusia, z tego co wiem, jeśli dobrze planujemy posiłki i suplementujemy się, to powinno być wszystko w porządku, ale zastanawiam się czy macie jakieś inne info na ten temat ? Lub doświadczenia z poprzednich ciąż? Nie wyobrażam sobie teraz wrócić do mięcha :D , ale ciekawi mnie ten temat :)
Ja mocno ograniczam mięso i w ogóle nie zakładam, że dziecku czegoś zabraknie. Jem dużo kasz, warzyw, roślin strączkowych. Dostarczam zdrowe tłuszcze i białka, myślę, że gorzej jest, jak mama je np karkówkę z grilla niż wegetarianka :) W poprzedniej ciąży ginekolog zalecał nie jeść wieprzowiny i kurczaka.
 
Ja monitora nie chciałam i nadal nie chce. To co się nasluchałam o fałszywych alarmach, to podziękuję[emoji16] nawet lekarze mówią że monitory są konieczne tylko dla wcześniaków
Nasz pediatra, gdy był na pierwszej wizycie u nas w domu, zapytałam czy ten monitor który zakupiłam jest dobry, czy poleca, nawet spojrzeć nie chciał i stwierdził że matka zawsze instynktownie wyczuje gdy się coś dzieje. Nasze dzieci nie miały bezdechów itp. Ale fakt, śpi sie spokojniej.
 
Ja monitora nie chciałam i nadal nie chce. To co się nasluchałam o fałszywych alarmach, to podziękuję[emoji16] nawet lekarze mówią że monitory są konieczne tylko dla wcześniaków
No moim znajomi mi mówili o tym. Maja wczesniaka ale ona jest taka malutka ze nawet nie lapalo oddechu mimo że oddychala i ciągle fałszywe alarmy
 
reklama
Nasz pediatra, gdy był na pierwszej wizycie u nas w domu, zapytałam czy ten monitor który zakupiłam jest dobry, czy poleca, nawet spojrzeć nie chciał i stwierdził że matka zawsze instynktownie wyczuje gdy się coś dzieje. Nasze dzieci nie miały bezdechów itp. Ale fakt, śpi sie spokojniej.
Ja bez też spałam spokojnie :D nie ma co sobie też wkrecać zaraz tej śmierci łóżeczkowej itp. Kuzynka męża cały czas mi gadała o śmierci łóżeczkowej, a sama z małą spała w łóżku co jest dużo bardziej niebezpieczne xd
 
Do góry