reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

takie porady znalazłam na przyśpieszenie porodu lub łagodzenie jego przebiegu :)
- trzeba jeść ananasa w dużych ilościach ( ma jakiś enzym który zmiękcza szyjkę )
-jeść ostre jedzenie ( kapsaicyna uwalnia endorfiny które łagodzą ból i poprawiają nastrój)
-jeść lukrecje czarna najlepsza ( stymuluje produkcje prostaglandyny a ta wywołuję skurcze )
-pić herbatkę z kminku
-pić herbatkę z liści malin
-olej z wiesiołka ( albo doustnie , albo od 38 tyg dopochwowo )
- ćwiczenia spacery , chodzenie po schodach , podskoki na piłce
-sex :Da konkretnie sperma która zmiękcza szyjkę
- stymulacja sutków :D lub :mad: w zależności od tego czy ktoś lubi i czy sutki nie są zbyt wrażliwe
- sprzątanie domu :(

Kto bardziej zdesperowany moze podłączyć się do laktatora lub łyknąć olej rycynowy. Ponoć sposoby najskuteczniejsze [emoji12]
 
reklama
takie porady znalazłam na przyśpieszenie porodu lub łagodzenie jego przebiegu :)
- trzeba jeść ananasa w dużych ilościach ( ma jakiś enzym który zmiękcza szyjkę )
-jeść ostre jedzenie ( kapsaicyna uwalnia endorfiny które łagodzą ból i poprawiają nastrój)
-jeść lukrecje czarna najlepsza ( stymuluje produkcje prostaglandyny a ta wywołuję skurcze )
-pić herbatkę z kminku
-pić herbatkę z liści malin
-olej z wiesiołka ( albo doustnie , albo od 38 tyg dopochwowo )
- ćwiczenia spacery , chodzenie po schodach , podskoki na piłce
-sex :Da konkretnie sperma która zmiękcza szyjkę
- stymulacja sutków :D lub :mad: w zależności od tego czy ktoś lubi i czy sutki nie są zbyt wrażliwe
- sprzątanie domu :(
Podoba mi się jedzenie ananasa, ostrego i seks ;)

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja w dzień porodu byłam na KTG i słyszałam,że na dniach na pewno Pani nie urodzi , a tu niespodzianka. :)

W końcu jutro wizyta :) nie mogę się doczekać.
Wydrukowałam sobie plan porodu, ciekawe ile z moich oczekiwań faktycznie pokryje się z porodem ;)
Mnie robiły ktg, na ktorych wiłam się ze skurczy ale nie zapisywały sie one tak jak bolało. Oczywiście było, ze małolata czyli ja cos sobie wkręca. Dwie godziny pozniej urodziłam. [emoji14]

nzjdskjoiienufcs.png


km5scwa1f5jn9xfj.png
 
A z tym ostrym jako że łagodzi ból, to mamy jeść w trakcie porodu? Czy daje długotrwały efekt?
Ananasa nie znoszę, ale sex jak najbardziej będziemy stosować [emoji14]

Lewatywa też podobno przyspiesza [emoji14]

m3sxyx8dzur8ghzn.png
 
A mnie dziś bolały krzyże i miałam wtedy dziwną macicę. Tak jakby nie było żadnego "brzucha" tylko dziecko pod skórą . Tak było dokładnie widoczne. Nie wiem czy to był skurcz czy co. Dwa razy to mi się zdarzyło. Wzięłam no-spe i przeszło,ale teraz obawiam się bóli krzyżowych podczas porodu. A brzuch nic a nic nie bolał.
A mnie dziecko rano..znika! Budze sie śpiąc praktycznie na brzuchu. Potem jak sie przekrecam na plecy to mam taki plaski, ze szok. Az sie dzis przestraszyłam- GDZIE TO MOJE DZIECKO???
A przy skurczach przepowiadających pulsuje mi w krzyżu czasem... Alw nie będę rozkminiac co to znaczy i czy wróży bole krzyżowe.
Ostatnio zaczelam czytac blogi dzieciowe i tak mi sie chce juz tego Maluszka miec w ramionach, wąchać ten jego słodki zapach... Dzidziusie pachną booosssko!!!


nzjdskjoiienufcs.png


km5scwa1f5jn9xfj.png
 
Hej no ja też właśnie was doczytalam i kurcze faktycznie mam tak samo jak ty Zając według usg termin na 22-23 czerwca i to jest tak odległe że hohoho a u was już taka naprawdę końcówka [emoji33] to kto tu z nami tymi ostatnimi zostanie jak już będziecie miały swoje szczęścia przy sobie? [emoji15][emoji6]

f2w3rjjgvkjhkndh.png
Spoko... Po porodzie tez będziemy pisać [emoji3] Ja poprzednie forum nadrabialam nocą przy karmieniu heheh...

nzjdskjoiienufcs.png


km5scwa1f5jn9xfj.png
 
reklama
A spójrz na to z drugiej strony [emoji6] jak my będziemy sie z bólu zwijały, to Ty sobie spokojnie będziesz się z brzuszkiem bujać [emoji1] i robić co chcesz [emoji38] i jak my wypróbujemy juz wszystkie patenty to bedziemy Ci je dawac, a Ty sobie je wykorzystasz i będziesz miała idealne dziecko [emoji4] nie brzmi fajnie?

Tak. Doustnie. Ja łykam od jakiegoś tygodnia tez ten z Oeparola
A tak w ogóle dziewczyny to milego dnia- u mnie zarąbiste słońce [emoji6][emoji1][emoji274][emoji275]☉ jest słońce = jest energia [emoji38]

16udskjopmtfyunf.png
A u mnie leje jak z cebra juz drugi dzien....[emoji107]

nzjdskjoiienufcs.png


km5scwa1f5jn9xfj.png
 
Do góry