reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

hej dziewczynki , ja dziś zaczynam 34 tydzień .Zrobię listę rzeczy do kupienia na przyśpieszenie porodu to co tam polecacie :)? myślę że zacznę stosować zestaw przyśpieszający od 36 -37 tydzień , bo zanim to wszystko zadziała jeśli w ogóle to minie troszkę czasu .
 
reklama
Ja w ciąży w ogóle nic nie brałam i nie biorę. Raz wzielam apap na ból głowy i mi nie pomógł. I może ze 4 razy espumisan. A tak to nic a nic :)skutecznie odzwyczaja ;) wcześniej byle ból głowy i juz brałam ibuprom.

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
Mój organizm jest póki co łaskawy i nospy nie wzięłam ani razu...ale za to brałam antybiotyk bo byłam chora.Jak wiadomo ze wszystkim trzeba mieć umiar i każdy ma inny próg bólu.Czasami bez leków sie nie obejdzie.
 
Ja to po cichu liczę na to że na wizycie pod koniec maja czyli w 36 tygodniu powie mi że już szyjka zaczyna się skarac i że może urodzi się w 38 tygodniu wcale a wcale bym się nie obraziła [emoji12] ale może być też tak że posiedzi do lipca [emoji33]

f2w3rjjgvkjhkndh.png
 
Ja to mam stresa bo biore leki i odstawiamy w 36 tyg a w 37 pessar zdejmujemy . To moja druga ciaza i lekarz ciagle powtarza ze raczej bede tym przypadkiem co po zdjeciu sie zacznie dosc szybko. Zdejmowac bedziemy pod sam koniec maja o ile dotrwam oczywiscie [emoji41]
 
A mi zależy aby córcia jak najdłużej sobie siedziała w brzuszku bo tata ma urwanie głowy w maju i byłoby niefajnie aby sie pospieszyła.Skomplikowało bym nam wszystkie plany.Ale cóż to jest natura i na to nie mamy wpływu.Ja np urodziłam się 2tyg.przed terminem i byłam b.malutka tylko 2500g a teraz całkiem duża ze mnie kobietka :p
 
A mi zależy aby córcia jak najdłużej sobie siedziała w brzuszku bo tata ma urwanie głowy w maju i byłoby niefajnie aby sie pospieszyła.Skomplikowało bym nam wszystkie plany.Ale cóż to jest natura i na to nie mamy wpływu.Ja np urodziłam się 2tyg.przed terminem i byłam b.malutka tylko 2500g a teraz całkiem duża ze mnie kobietka :p

To u mnie z kolei im szybciej tym lepiej ;) tzn. oczywiście o bezpieczny czas mi chodzi. Od lipca rusza sezon na polu, a w zasadzie od konca roku szkolnego czyli chyba teraz 22 czerwca czy 23 także mąż 24/7 do września jest zajęty i pod telefonem i ma full roboty. Jeśli Marcelek urodzi się w okolicach terminu to było by idealnie bo wtedy mąż spokojnie będzie mogł być ze mną w szpitalu czy pomoc w domu czy coś dokupić w razie potrzeby - potem już będzie kombinowanie i zaniedbanie jednego na rzecz drugiego niestety




74703e3kkwoaumma.png
 
Z tą no spa to nie chce siać zamentu. I się wypowiadać zbytnio. To każdego indywidualna decyzja. Ja osobiście nie biorę. Na studiach dużo prac mgr czytałam na temat działania no spy to był wtedy temat na topie. Nasza pani doktor od rozwoju motorycznego też ostrzegala. Oczywiście nie ma co przesadzać i wybiera się mniejsze zło w końcu to jest lęk. Ale jakbym mojego lekarza słuchała to od 2 miesiący bralabym już no spe 3 razy dziennie... Też myślę że 3 cm to nie tragedia no i 34 tydz już prawie skończony. Więc dam radę do 36. :):)
Ja miałam 3,4cm na 30t i 3d. Dziś po miesiącu czasu zobaczymy ile to się zmieniło. Jak bym urodziła 2tyg przed terminem to się nie pogniewam :)
Daj znać; )

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
Do wypicia, myślałam ,że gorsza będzie :)
Przesypałam ją do woreczka strunowego i wygląda to jak bym w szafce trawkę trzymała :D
 
Hej dziewczyny. Ja dzisiaj dalam sobie upuscic trochę krwi na morfo i hbsa. I jak zwykle z moimi zylami mam trzy siniaki bo dopiero za trzecią żyła udało się coś ściągnąć. Masakra. Kazda pielęgniarka na mój widok robi się blada bo wie ze w ciemno będzie szukać żył.

Ja wolałabym aby Emilka się w terminie urodziła bo jak się rozloze w połowie maja to nawet umowy kredytowej nie podpisze jak będziemy mieli już zielone światło z banku.

A powiedzcie mi jak ostatnio byłam na wizycie to ki gin mówiła ze mam szyjkę mięciutka i ze będzie poród wcześniej. Któraś się z tym spotkała? Skracać się skracała sukcesywnie co wizyte. Ostatnio było jakieś niecałe 3 cm wiec wcale nie tak mało. No tyle ze miekka

 
reklama
Do góry