reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Ja pytalam w ciazy czy moglam cos z tym zrobic jakbym wiedziala to pediatra mowil ze od razu po porodzie podaje sje dziecku jakis lek, ale przykro mi nie pamietam jaka nazwe mowil :(



No to samo mówiła moja znajoma ze to jedyna forma prewencji dla malucha. Miejmy nadzieję że badanie u mnie wyjdzie oki i nie będę musiała się tym martwić. Dzieki[emoji8]

 
reklama
Badac cytomegalie!!!

Ja tez nie wiedzialam co to jest cytomegalia. Urodzil aie mlody, bardzo wysoka bilirubina, tlumaczyli, ze zoltaczka fizjologiczna przejdzie. Mijal trzci, czwart tydzien i dziecko dalej zolte. Szpital, wysmial mnie i dac na butle oraz przepajac ok. Kolejny tydzien, wyniki wysokie. Dziewiaty tydzien z placzem znowu do pediatry i szpital, tam lekarz mowi, ze dziecko pewnie ma zespol Gilbertsa i tak bedzie.

Ja zaryczana, maz i tesciowa zabrali nas prywatnie do starego pediatry, ktory chyba tesciowa leczyl. Sprawdza te badania, obejrzal dziecko (jedyny pomacal brzuch) i grzecznie spytal czy pojedziemy do Lodzi do szpitala czy wezwac karetke, bo watroba jest tak powiekszona, ze az wyczuwalna reka.

W szpitalu badania, na drugi dzien przychodzi lekarz i karze mi isc do laboratorium zrobic cytomegalie i z wynikiem do niego. Z Natim mielismy taka sama liczbe IgM czyli zarazil sie w brzuchu bedac, a ja nie wiedzialam ze zachorowalam. Choroba uszkodzila jego watrobe, przez rok intensywne leczenie, w wieku 4 lat dopiero zgubil przeciwciala odemnie. Sprawdzanie czeste oczek, bo cytomegalia uszkadza siatkowe.

A teraz pytanie czy warto zbadac sobie cytomegalie? Warto!! Jak ktos sie zastanawia chetnie przesle cala dokumentacje z tego okresu. Wam nic sie nie stanie, wirus dziala na dziecko.

Nie chcialabym poprostu, aby ktoras z was to dotknelo :(



Dziękuję chyba jutro polecę zrobić :/ a w sumie to się zastanawiałam czy jest sens bo 2 lata temu robiłam ale wolę nie ryzykowac

Napisane na Lenovo A6020a46 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam :) alee ponury dzień,już mnie głowa zaczyna boleć..
Zając Czerwcowy jeszcze zapomniałam napisać,że pytałam wczoraj o 3d i robią jak coś ;)
Z tego co piszczecie faktycznie warto zbadać cytomegalię tym bardziej,że tak łatwo się nią zarazić...zapytam mojej gin czy da mi skierowanie.Do wizyty jeszcze osiem dni,niech to szybko zleci!! :)
 
Jesli zakażenie jest we wczesnej ciąży to różnie może być, najlepiej nie myśleć na zapas tylko sobie zbadać. Dziwi mnie tylko, że zalecają badać czy mamy HIV a o cytomegalii nie mówią


7u223e3kwboc3bjp.png
 
ARYA zgadzam sie z toba. Tez tego nie rozumiem. A cytomegalie trzeba zbadac na poczatku i na koncu ciazy o czym tez malo kto mowi [emoji34] bo zarazenie wyglada tak, ze ktos kichnie, a ty wlasnie sie zarazilas.



 
Dopiero skonczylam was nadrabiać:)
Dziewczyny mam do was pytanie...
Otoz na ostatniej wizycie gin dala mi skierowanie na badania prenatalne.. Napisala nazwisko lekarza do jakiego mam sie udac do szpitala i powiedziala ze bedzie mnie to kosztowac 400 zl.. I mam pytanie do was na czym tqk konkretnie polega to badanie? Czy jest ono konieczne? Bardzo was prosze o pomoc.... ;)
Jestem zielona w tych sprawach i licze na waszą pomoc:)

Napisane na LG-K520 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Serio jest lek na cytomegalie? Ja czytałam trochę na te temat i podobno nie ma na niego leków. Może leczy się jego objawy po porodzie- chociaż medycyny nie konczyłam i nie znam się na tym. Mi lekarz zalecił takie badanie to zrobiłam - na szczęście już przechorowałam wiec u mnie pełen luz. Gorzej z toxoplazmozą. Niestety nie wiem ile kosztowała , bo za pełen pakiet badań z TSH, HIV, toxo zaplaciłam 200zł.

f2w3skjoapwrgv7j.png
 
reklama
ARYA zgadzam sie z toba. Tez tego nie rozumiem. A cytomegalie trzeba zbadac na poczatku i na koncu ciazy o czym tez malo kto mowi [emoji34] bo zarazenie wyglada tak, ze ktos kichnie, a ty wlasnie sie zarazilas.



Dokładnie, ale głównie małe dzieci nas mogą zarazić , co najlepsze to ja to przechodziłam i nie mam zielonego pojęcia kiedy . Przed ciąża bardzo mało chorowałam. U lekarza raz na kilka lat była.

f2w3skjoapwrgv7j.png
 
Do góry