reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Dziewczyny to okropne co piszecie o tym jak mamy szczególnie w młodym wieku są traktowane.
Ja urodziłam zaplanowane dziecko w wieku 23 lat, ale ani raz nie spotkałam się z żadnym złym traktowaniem. Moim zdaniem to jak najbardziej odpowiedni wiek, a poza tym co komu do tego?? niech każdy wtyka nos w swoje sprawy!
 
reklama
Trudno przedwkować jeśli się nie jest w ciąży . Nam nie szkodzi to pewne - ew. Biegunka lub kamienie nerkowe, ale nie było prowadzonych badań jaki ma wpływ na ciążę - były prowadzone na zwierzętach i duże dawki prowadziły do śmierci zarodków i wad rozwojowych. Ok nie jesteśmy zwierzętami - ale skoro nie ma badań ja bym nie ryzykowała.

Co do szczepionek - ja po większości szczepionek zapadałam na chorobę na która byłam szczepiona [emoji23]nawet na głupią grype. Moja córka miała NOP po tej 5w1 tylko drugiej dawce- chyba miała ok 6m , 2 tygodnie nie utulonego płaczu- uwierzcie , że to był koszmar, darła się dzień i noc. Potem zaczeły się problemy ze snem - jak miała 4m przesypiała cale noce , od tamtej pory do dziś budzi się w nocy z płaczem. Od tamtej pory jej nie szczepimy - chociaż planuje dokończyć za jakiś czas te szczepienia. Teraz jesteśmy przed odra, ospa , różyczka myślę żeby zaszczepic- mój brat miał po ospie zapalenie opon mózgowych. A i jeszcze moja córka w szpitalu była zaszczeniona szczepionka , która potem z głośnym hukiem medialnym wycofali z obiegu. Z drugiej strony moja siostra nie szczepiła swojej córki a ta zapadła na krztusiec , naprawdę była w ciężkim stanie.
To jest prawdziwy dylemat szczepić nie szczepić- szczpionki są toksyczne , ale z drugiej strony mieć świadomośc , że dziecko zapadło na ciężką chorobę przez moją własną decyzje... Z drugim dzieckiem zamierzam poczekać parę miesięcy a potem szczepić tylko tymi pojedynczymi.

A co do badań USG w 12tc, tak jest refundowane , ale np. bardzo mało lekarzy ma kwalifikacje ku temu - u mnie w mieście na ok 20-25 ginekologów jest 2. Co z tego, że moja koleżanka miała takie USG zrobione jak dziecko urodziło się z ZD a lekarz zapewniał ją , że dziecko jest zdrowe.

f2w3skjoapwrgv7j.png

Bo usg genetyczne daje tylko 85% pewności a z testem Pappa 95%.
Niby dużo, ale jest jeszcze 5%


oar8pg4njr6t44vs.png
 
Bo usg genetyczne daje tylko 85% pewności a z testem Pappa 95%.
Niby dużo, ale jest jeszcze 5%


oar8pg4njr6t44vs.png
Nie znam się na tym, no właśnie ciekawe to wszytko , bo skoro dziecko nie ma kości nosowej tak jak w przypadku zd, to chyba da się to ocenić na USG nawet takim zwykłym.. Ja będę miała też test ocecniacy ryzyko trisomi w ramach tego badania, ale to chyba nie pappa.. Nie znam się niestety, a wizyta dopiero za ponad tydzień.

f2w3skjoapwrgv7j.png
 
Część dziewczyny dawno nic nie pisałam. Nie mogę za wami nadążyć:( Dziś dopiero przeczytałam o Kasi. Tak bardzo mi przykro :( :(
Generalnie mam strasznego doła. Objawy mi jakoś ustały. :( A i jeszcze dostałam wyniki badań i wyszło mi że HBS ag dodatni. Zalamka totalna strasznie się splakalam dziś nie wiem co to będzie. Jakoś nie czuję się jak w ciąży. Boję się ze dzidzia będzie chora. Ze lekarze będą złe podchodzili do mnie. :(:( Dostałam skierowanie na dokładne badania ale to dopiero w pn. A we wt moja mama ma operację wszytko nie tak :(
 
Suelen wkońcu Kochana jesteś w domku!!! Tak sie cieszę- naprawdę! Tylko odpoczywaj.
Ja urodziłam mając 22 lata ale tez sie nasluchalam teksty typu "dziecko ma dziecko"[emoji3] ciekawe czy teraz juz dorosłam hmmm[emoji52] hahaha[emoji1][emoji1][emoji1] Zawsze chciałam miec dziecko...miałam silny instynkt chyba od 18stki... Potem jak urodziła się Nikośka wiedziałam napewno, że pragnę drugiego Dzieciątka...


Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie znam się na tym, no właśnie ciekawe to wszytko , bo skoro dziecko nie ma kości nosowej tak jak w przypadku zd, to chyba da się to ocenić na USG nawet takim zwykłym.. Ja będę miała też test ocecniacy ryzyko trisomi w ramach tego badania, ale to chyba nie pappa.. Nie znam się niestety, a wizyta dopiero za ponad tydzień.

f2w3skjoapwrgv7j.png

Wydaje mi się, że tutaj raczej chodzi o pomiar a nie fakt czy jest czy nie ma. A pomiary różnią się w milimetrach i one przesadzają czy coś jest nie tak czy nie.

Poczekaj cierpliwie. Źle by było gdybyśmy znały się na wszystkim;)


oar8pg4njr6t44vs.png
 
Część dziewczyny dawno nic nie pisałam. Nie mogę za wami nadążyć:( Dziś dopiero przeczytałam o Kasi. Tak bardzo mi przykro :( :(
Generalnie mam strasznego doła. Objawy mi jakoś ustały. :( A i jeszcze dostałam wyniki badań i wyszło mi że HBS ag dodatni. Zalamka totalna strasznie się splakalam dziś nie wiem co to będzie. Jakoś nie czuję się jak w ciąży. Boję się ze dzidzia będzie chora. Ze lekarze będą złe podchodzili do mnie. :(:( Dostałam skierowanie na dokładne badania ale to dopiero w pn. A we wt moja mama ma operację wszytko nie tak :(

A przechodziłaś, albo byłaś szczepiona?


oar8pg4njr6t44vs.png
 
reklama
Do góry