reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Nie jestem lekarzem ale 1000 jednostek to bardzo duzo. Ja bym nie ryzykowala w ciazy brania sztucznych suplementow w tak duzych dawkach. Jest wiele owocow i warzyw ktore maja duze dawki wit C.Decyzja jednak nalezy do ciebie.
Nie prawda wit. C trudno przedawkować. Mi ginekolog kazal kupić 1 kg wit c w sklepie zielarskim i dosypywac do wody salatek itp. Jedynym obiawem przedawkowania jest rozwolnienie :) którego jeszcze nie mialam a pije wody bardzo dużo
 
reklama
nie koniecznie. to się tak nazywa i można wtedy zrobić od razu testy ale nie trzeba jeśli się nie chce. genetyczne bo wykrywa wady genetyczne np. ZD ;)

w57vyx8d0y5gtqc5.png

Ok, w takim razie ujmę to tak. Ja pisząc o genetycznym miałam na myśli usg+Pappa. Dopiero jak z tego cos wychodzi robi się te inwazyjne.
Usg w 12 tyg ciąży przysługuje każdej ciężarnej w ramach tych obowiązkowych dlatego w tym wątku nie nazywałbym go genetycznym, żeby nie siać zamętu


oar8pg4njr6t44vs.png
 
Karola ja również polecam nie wierzyć ślepo lekarzom, oni mają obowiązek szczepic swoje dzieci, namawiać do szczepień, zwlaszcza Ci pracujacy w placowkach NFZ, bo inaczej grozi im możliwość utraty wykonywania swojego zawodu. Już niestety są znane takie przypadki. Strasznie to smutne, ze człowiek nie może głośno wyrażać tego co uważa za słuszne, a zwłaszcza lekarz, który powinien z założenia mówić prawdę, jeśli chodzi o zdrowie naszego dziecka.

Tak jak Dziewczyny pisały, każda odpowiada za swojego dziecko jako rodzic i postępuje zgodnie ze swoim sumieniem (mam nadzieję, ze wiedzą także!).
Ja też mam mieszane uczucia ze szczepieniami.
Dużo czytałam na ten temat, rozmawiałam z wieloma rodzicami niepełnosprawnych dzieci i z lekarzami. To jest naprawdę trudny wybór i nie wiadomo komu wierzyć... Lekarze też nie są zgodni czy szczepić czy nie.

My postanowiliśmy nie szczepić przez pierwszy rok życia, nie zaraz po urodzeniu! I potem powoli wprowadzać szczepionki, ale tylko niektóre i napewno nie kojarzone 5 w 1.

0d1yhqvkorvfo1vd.png
 
Nie prawda wit. C trudno przedawkować. Mi ginekolog kazal kupić 1 kg wit c w sklepie zielarskim i dosypywac do wody salatek itp. Jedynym obiawem przedawkowania jest rozwolnienie :) którego jeszcze nie mialam a pije wody bardzo dużo

Sokoleoko ogolnie wiadomo ze witamina c jest super zdrowa itd ale nie ma badan jak wysokie dawki moga wplywac na płód dlatego tez trzeba podchodzic do tego z rezerwa i nie brac wysokich dawek. Oprocz suplementow przyjmujemy witaminy z jedzeniem.Wiele razy sie zdarzalo ze jakis suplement byl zanieczyszczony i byl wycofywany. Nie mniej jednak jezeli ktos chce brac takie duze dawki to niech bierze kazdy ma wolny wybor. To forum zostalo stworzone po to aby sie dzielic roznymi informacjami a nie krytykowac czy przekonywac do swoich racji.Pozdrawiam dziewczyny i milego weekendu ;)
 
Dobrze ze takie tematy są poruszane! no bez przesady ze nie wolno się odezwać żeby nikogo nie urazić. W końcu wymiana wiedzy doświadczeń jest bardzo ważna. Ważne też jest żeby nikt się nie obrażał i nikogo.

Ja temat szczepień przeanalizowalam przy 1 dziecku bardzo mocno. Przynajmniej na tyle, na ile mi.moja umiejętność zrozumienia niektórych zagadnień medycznych pozwoliła. Dużo się dowiedziałam i świadomie podejmowałam decyzje o szczepieniach. Które, kiedy dać i przede wszystkim z jakiej firmy.
Nieszczepienie uważam na społecznie nieodpowiedzialne.

Z.tymi badaniami to tez mam namieszane. Co to znaczy ze badanie USG w 12tc jest na NFZ? niby na jakim sprzęcie? Bo te w gabinetach to ledwie pokazują ze tam ktoś mieszka.
 
Caixa piszesz "Nie jestem lekarzem ale 1000 jednostek to bardzo duzo." a później "To forum zostalo stworzone po to aby sie dzielic roznymi informacjami a nie krytykowac czy przekonywac do swoich racji."
Sama taką opinię wydajesz pisząc "Nie mniej jednak jezeli ktos chce brac takie duze dawki to niech bierze kazdy ma wolny wybor."
Ja opieram swoją opinię na doświadczeniu lekarza, który polecił stosowanie tej witaminy. Skoro lekarz stwierdził, że lepiej używać dodatkowo niż mieć brak to nie obraź się ale wierzę bardziej jemu niż opiniom forumowym, również twoim :) Wiesz ja mam wysokie ciśnienie kardiolog zalecił odstawienie jednego leku na rzecz drugiego, zaznaczając przy tym że naukowo nie stwierdzono czy ten lek który mam brać nie szkodzi dziecku, bo udowodnienie tego jest zwyczajnie niehumanitarne. Powszechnie wiadomo że wysokie ciśnienie jest niebezpieczne w ciąży, pytanie czysto teoretyczne ... przestać brać i narazić się na np. poronienie czy brać i narazić się na opinię kogoś że ten lek jest niebezpieczny?
Jeżeli poczułaś się urażona, przepraszam, nie chcę tylko żeby ktoś pisał że przekonuję kogoś do swojej racji, bo tego nie robię, chociaż moimi doświadczeniami odnośnie starania się i temacie około ciążowym, mogłabym obdarzyć niejedną ciężarną.
 
No coś ty absolutnie nie czuje sie urażona :) Tak to jest na forum że ciężko interpretować emocje he he ;) Dobrze że każdy powie swoje 3 grosze bo tak to można samemu podjąć odpowiednią decyzję. Jeżeli lekarz tak zalecił to nie ma o czym mówić.Koniec tematu.Pozdrawiam :)
 
Szczepienia to temat rzeka . 3 lata temu synek moich przyjaciół nagle zmarł.. miał 3 miesiące. 3 dni po szczepieniu nagle stracił przytomność na rękach ojca.. serduszko przestało bić... walczyli o jego życie miesiąc . Niestety nie udało się. Przyczyna oczywiście nie znana ale po sekcji były jakieś nieprawidłowości w organizmie ... jakieś związki chemiczne itp . Po tym wydarzeniu nie wiem czy szczepić dziecko ...

ckaiyx8dnvrdhn2p.png
 
reklama
Ok, w takim razie ujmę to tak. Ja pisząc o genetycznym miałam na myśli usg+Pappa. Dopiero jak z tego cos wychodzi robi się te inwazyjne.
Usg w 12 tyg ciąży przysługuje każdej ciężarnej w ramach tych obowiązkowych dlatego w tym wątku nie nazywałbym go genetycznym, żeby nie siać zamętu


oar8pg4njr6t44vs.png
ale nie każdy lekarz może zrobić usg genetyczne- to z przeziernością. To usg przysługuje tylko kobietom po 35rz. każdej należy się zwykle najzwyklejsze usg

w57vyx8d0y5gtqc5.png
 
Do góry