reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2016

Zapytam was bo to moja pierwsza pierwsza ciaza i nie Wiem co mam robic :/ od kilku dni bardzo boli mnie podbrzusze.. Wręcz kłuje .. Nie wspomnę przy oddawaniu moczu.. Kończę powoli 18 tydz .. Czy wy tez tak macie ??? Mieszkam w SE jak wiecie wiec dostanie sie do lekarza nie jest proste . Jak siedzę w jednym miejscu to jest ok . Jak zaczynam chodzić albo siadać ... Jak przetrzymam mocz 20 min to juz wyje z bólu ... Sama nie wiem co mam robic :( bo moze to normalne
To rzeczywiście może być jakaś infekcja. W ciąży nie należy tego bagatelizować. Poza tym, polecam probiotyk Lacibios Femina prewencyjnie.
Pozdrawiam i trzymaj się.
 
reklama
Takie kłucie może też zwiastować skracającą się szyjkę, ale jesli dolegliwości zwiększają się przy oddawaniu moczu to też stawiałabym na zapalenie pęcherza. Najlepiej oddać od razu mocz na posiew bo badanie ogólne wiele nie mówi, ale nie wiem jak tam u Was za granicą z badaniami. Ja bym dała prywatnie żeby przyspieszyć i z wynikiem do lekarza. Wynik posiewu jest dopiero po kilku dniach.
 
Dziewczyny ja trochę z innej beczki. Liczę na Waszą pomoc, bo powoli noce stają się udręka, a to dopiero 19 tydzień. Chodzi mi o spanie na lewym boku. Jak Wy sobie z tym radzicie? Ja staram się tak spać, ale ostatnio lewe biodro zaczyna mnie boleć, zaczyna mi drętwieć prawa noga i czuje jakby zaraz skurcz miał mnie złapać. Czytałam dużo o poduszkach ciążowych. Planuje kupić, ale nie wiem jaki kształt wybrać. Dobre opinie ma kojec w kształcie litery "C" z Motherhood. Co o tym myślicie? Korzystacie juz z takich podmuch? Pozdrawiam, ze śnieżnej krainy Nowego Sącza :))
 
Madzialenka, mam taki wlasnie jeszcze z poprzedniej ciąży i bardzo sobie chwalę. Warto próbowac, bo brzuszki rosną i będzie coraz trudniej ;-)
 
Ta ,którą ja mam daje się bardzo łatwo formować.
Ale ja i tak sypiam głową dalej na swojej (mam ortopedyczna, jestem po 3 kolnierzach :) a na tej ciążowej ukladam sobie wszystko inne :)
 
To może być rzecz gustu ;-) Mnie wygodnie, ale ja w ogóle dość wysoko śpię, a nie masz możliwości pożyczenia od jakiejś kumpeli i wypróbowania na jedną noc? Brzmi dziwnie, ale te akurat motherhood nie są tanie, szkoda by było w błoto wywalić pieniążki. Ja moją dostałam ;-)
 
Ja nie mam tej poduszki ale pomaga mi jak sobie między kolana włożę taki większy jasiek, a jak się obudze z bolącym biodrem to przekręcam się na prawy bok i czekam aż trochę biodro odpuści. Potem wracam na lewy ;) teraz to i tak nic, zobaczysz jak będzie pod koniec ciąży :-D
 
Franca a jaki masz kształt? Kulka tak się składa, ze w koło mnie albo są Mamusie, które co dopiero urodziły, wiec jeszcze korzystają, albo starsze Mamusie, które nie korzystały z podusi. Sprawdzę, czy u nas w sklepie stacjonarnym nie ma tej poduszki, a pózniej najwyżej zamówię przez neta. Niestety producenci wykorzystują kobiety ciężarne i windują ceny ;) w końcu to tylko poduszka a trzeba zapłacić ponad 100 zł.. Ale moja dzisiejsza bezzsennosc dała mi w kość ;)
 
reklama
Do góry