reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2016

Ja też mam taki postrzał w pośladku. Było delikatne nawet nie przy schylaniu co przy prostowaniu ale teraz jest coraz gorzej. Już odczuwam przy chodzeniu. W pierwszej ciąży pojawiło się późno, ok 7 miesiąca jak już brzuch był spory a teraz mam od samego początku :(
 
reklama
Ja też mam taki postrzał w pośladku. Było delikatne nawet nie przy schylaniu co przy prostowaniu ale teraz jest coraz gorzej. Już odczuwam przy chodzeniu. W pierwszej ciąży pojawiło się późno, ok 7 miesiąca jak już brzuch był spory a teraz mam od samego początku :(
Claudia wypisz, wymaluj mam to samo. Tylko u mnie doszło mrowienie i drętwienie prawej nogi i jedno biodro jest wyżej niż drugie. Pewnie rwa kulszowa. Jutro umawiam wizytę. Ucisk nie musi mieć związku z ciążą. Może zbiegło się to w czasie. Ja nadal córe nosze i wieczorem zdycham z bólu. Rano czuje dyskomfort, w ciągu dnia ból narasta a wieczorem tragedia.


No i co dziewczyny z tym myslicie robic? Ja mam wizyte u gin dopiero 27 stycznia i nie wiem czy czekac co on powie czy dzwonic do niego czy zalatwiac sobie fizjoterapeute? Jak ja nosilam to troche mnie bolalo. Potem mialam spokoj mniej wiecej na rok a teraz jest z dnia na dzien coraz gorzej.
 
Ja tez mam ten ból w pośladku od kręgosłupa. Na szczęście nie jest tak tragicznie jak u Judy. W poprzedniej ciąży nic takiego mi nie dolegało, ale potem dużo nosiłam syna (kolki, przyzwyczajenie do zasypiania na rękach itp) i wtedy ten ból zaczął mi dokuczać. Teraz synek ma 2 latka 3 mies więc bardzo rzadko go podnoszę, ale niestety kręgosłup osłabiony, a brzuszek już spory to się odzywa ból. Ja póki co nic z tym nie robię. Jak trochę pokręcę biodrami (np na takiej dużej piłce gimnastycznej) to mi lepiej. Teraz chyba niczego nie wykombinuję, do kręgarza nie pójdę. Ginowi mówię na każdej wizycie, że mnie boli to tylko kiwa głową i tyle ;)
 
nie dziękuję żeby nie zapeszyć :) a jak u was z wagą bo u mnie juz 3 kg na plusie waga zaczeła lecieć jak szalona najpierw schudłam 2 kg a teraz nadrobiłam w ciągu miesiąca to i plus 3 kg masakra boje sie co dalej będzie muszę uważac na ilości które pochłaniam , ciągle jestem głodna i szukam coś co bym zjadła. Nie mogę się najeść.
 
Claudia mieszkam za granicą i tu i ciąże i wszystko inne prowadzi rodzinny. Umówię wizytę niech on decyduje co dalej. Do tego praca fizyczna. Nie mam w robicie ciężko, nie dźwigam itp ale dużo chodzę i chciała bym pracować bo po roku w domu na macierzyńskim bardzo zatęskniłam za innymi ludźmi ale boję się czy dam radę bo z nogą coraz gorzej.
 
No ciekawe co wam powiedzą, niestety z tego co wiem niewiele można zrobić. Tak nam się zmienił środek ciężkości i po porodzie ucisk ustąpi. Masaż może trochę pomóc ale nie wyeliminuje podobno bólu. Ja ze swoim jeszcze wytrzymuję, pomyślę o masażu jak nie będę mogła wytrzymać.
 
Witam :) jak wasze samopoczucie ? Ja właśnie zjadłam kawałek ciasta i umieram . Tak sie zastanawiam bo od czasu do czasu czuje bąbelki w brzuchu. Ale to chyba za wcześnie na ruchy dziecka ? Pytanie do tych mamuś ktore juz rodziły :) kiedy poczuliście pierwsze ruchy ???
 
Sylwcia ja na początku też spadłam z wagi ale nie wiem dokładnie ile.
jutro 19tydzień mam 3kg na plus i to jest super wynik bo w pierwszej przybierałam strasznie szybko

Natalia ja w pierwszej 18tydzień bąbelki, w 20 dał mi już niezłe kopniaki
Teraz czułam 16tydzień nawet wcześniej ale nie wiem czy to możliwe. aktualnie małe już buszuje na całego
 
reklama
Ja przemieszczanie poczulam juz w 14 tc, teraz czuje bardzo wyrazne kuksance :)
Ja mam 2kg na plusie, przez ostatni miesiac waga stoi co mnie dziwi, bo ciagle cos jem, ale na poczatku bardzo doskwieraly ki zapracia, a teraz wszystko wrocilo do normy i jysle ze stad stabilizacja wagi ;)
 
Do góry