reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CYCOMANIA,czyli wszystko o karmieniu piersią

ehhh..no to patrz Gabi, że ja nie wpadłam 3 mce temu że na takie glupie pomysly dzieci ańsko pomaga :p Hanka cyca odrzucila 3 m-ce temu i ssala tylko w nocy. od 2 tyg w nocy juz idzie butla..ehhh a tez chcialam dluuugo karmic...bedzie dobrze, juz tyle razu nawracałaś Anię na cycka:))
 
reklama
ważne że zadowolona:-D
ja Ci powiem Gabi - aż wstyd sie przyznac ze nawet nie wiem ile teraz zuza waży , nie wiem na którym centylu jest, pamietam ze na cycu przybierała słabo ale żaden lekarz (oprócz takiego młodego u którego raz byłam) nie przyczepiał sie- moja lekarka wrecz mówiła ze to jest indywidualna sprawa, dzieci są różne i w różnych okresach ich zycia następuje dynamiczny wzrost- niektóre bardzo długo sa malusieńkie, a potem nagle rosnoą bardzo szybko
za to mojego małża bratanica ma dwa lata a jej ciuchy są tylko lekko przyduże na moja zuzke i lekarka (mamy tą samą) nie każe sie przejmowac bo matka dzieci jest dość drobną kobieta i nie ma co oczekiwac dzieci gigantów (chodż ojciec ma 190 cm) tylko że jej szkraby na wszystko mają czas- tylko nie na jedzenie:-D ot taki urok, bo siostraM pomimo wszystko robiła dzieciom badania prywatnie:tak:
 
gabi 100 ml sinalca to dosc duzo, a na dodatek twoja mala to niejadek. nie dawaj jej rano tego jak masz po nocy pelne piersi nocnego wartosciowszego pokarmu, tylko wieczorem, jak pokarm juz jest słabszy ii jest go mniej, i spróbuj dac tylko 50-60 ml. albo kilka razy po 30, np. daj jej piers i po ok godz. 30 sinalcu.
jak ja mojej milci dalam pierwszy raz kaszki i to zaledwie 60ml to spała 13godz :szok:
mi tez bardzo zalezy na karmieniu, dlatego nie daje malej duzych porcji jedzenia, a jedynie połówki słoiczków, zeby sie nie najadała za duzo i przypadkiem piersi nie odrzuciła. A pierwsze jedzenie podaje jej dopiero ok.13-14 jak juz dokładnie opróżni obie piersi.
 
kurcze dziewczyny a ja jeszcze poza cycem nic nie daje. Nie wiem sama juz czy to dobrze...... a poza tym jakbym miala dawac to sama nie wiem jeszcze od czego zaczac :rofl2::rofl2::rofl2: Czy od jakiejs marchewki , czy najpierw od kaszki...... :shocked2::shocked2::shocked2:
Aha masz jeszcze czas. Agatce zaczęłam rozszerzać 4 dni przed skończeniem pół roczku.
Najpierw zacznij od warzywek - najlepiej marchewki.

Pamiętacie jak pisałam, że zaczęłam dawać Agatce kaszkę i mam nadzieję, że pośpi dłużej?
Niestety nie śpi. Budzi się pierwszy raz zanim jeszcze się położę i potem nad ranem.
Kurcze, a juz przesypiała całe noce przed tym jak zaczęłam ja wybudzać na karmienie. Teraz tak się przyzwyczaiła, że śmieję się, że ma zegarek w dupce, bo budzi sie o stałej porze.
 
Ostatnia edycja:
mojej małej coś sie odwidziało, jak wcześniej jadła obiadki i kaszki, tak teraz musze jej wciskać prawie na siłe ;/ nic tylko cyc. i jak by ją nawrócić?
przecież nie może być na piersi do 18 ;D
chociaz akurat ja tam nie mam nic przeciwko, nie powiem, dosyć to wygodne. nie trzeba nic podgrzewac, szykować, machać łyżeczką, być oplutym papką, wycierać wszystko w promieniu 2 m, a potem jeszcze zmywać po całej zabawie... ehhh
coś trzeba wykombinowac

a tak na marginesie mam pytanko do mam karmiących: macie juz okres?
bo ja jeszcze nie
 
nie mamy ;-)
Dzisiaj dałam Julci po raz pierwszy łyżeczkę przetartych jabłuszek - na próbę. Pierwsze zasmakowanie i owszem, ale kolejne już bez entuzjazmu. I od razu po spacerze kupka była, ale ładna lepsza niz kupki dotąd - na samym cycusiu.

Julcia ma dzisiaj dokładnie 5 miesięcy i 2 tygodnie.
 
reklama
dziewczyny, podzielcie się patentami - mje dziecko długo było tyko cyckowe i antybutelkowe (to drugie mu zostało:cool:). ale od 2,5 tyg. wprowadzałam jedzenie i efektem jest mega zatwardzenie - kupa jest raz na kilka dni i to konsystensji i koloru wielokrotnie zużytych resztek plasteliny.
no więc pytanie brzmi - jakie herbatki, ewentualnie co innego oprócz mleka piją Wasze dzieci? bo chciałabym go jakoś dopajać, bo ewidentnie mu tego chyba brakuje...:zawstydzona/y::eek:
 
Do góry