reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CYCOMANIA,czyli wszystko o karmieniu piersią

Chodzi głównie o próchnicę. A poza tym znam kilkuletnie dzieci, które latają z butelką czy niekapkiem cały dzień i non stop z niego popijają. :dry:

:dry:

a to już problem leży w rodzicach a nie w butelce :-p

co do potrzeby bliskości - tego Julkowi też nie mogę odmówić, bo wróciłam do pracy i wiem, że potrzebuje się poprzytulać właśnie w nocy więc pozostaje mi zacisnąć zęby i wytrzymać jeszcze kilka miesięcy, aż się samo unormuje:happy:
 
reklama
jak młodego karmię i jak już nie chce więcej to mnie zaczyna gryźć, taki znalazł sposób :)

Spaczyna kochana, a zebami czy dziąsłami cię podgryza ? Mnie starszy nigdy w cyca nie ugryzł i się zastanawiam jak to z Julą będzie;-)
A co do ząbków - jak i czym je u maluchów pielęgnujecie??
No i jeszcze jedno - jakich niekapów używacie ? Bo kiedy zacznę wprowadzac pokarmy chciałabym mieć cały sprzęt skompletowany :-).
 
wiem Gabi, tylko człowiek by chciał karmić, a nie ma możliwości za bardzo jak wraca do pracy ( ja odciągam raz, więc Karol pod moją nieobecność dostaje raz moje, raz sztuczne, i raz słoiczek lub kaszkę)

edycja
jak młodego karmię i jak już nie chce więcej to mnie zaczyna gryźć, taki znalazł sposób :)

moja gryzie jak juz piers jest pusta i chce jeszcze, wtedy musze dac jej druga ;)

Julian na razie ćwiczy picie ze zwykłego kubka, bez żadnych dzióbków, i całkiem całkiem mu idzie. :tak: Niekapek to następny krok. ;-)

my tez nie dajemy butli, zaczelismy od specjalnego kubeczka dla niemowląt, a teraz mają mi przyjsc niekapki z TT i bedziemy próbowac, powoli chce jej rozszerzac diete a zauwazylam ze marchewka ja zatwardza, a wszedzie jej pełno, wiec bede musiała jej jakos wiecej tego picia zapodac, a w tym kubeczku to troche niewygodnie.
mala nadal na samej piersi, jedynie raz dziennie ok 14 dostaje deserek owocowy ok. pół słoiczka, czasami prawie cały jak jej bardzo posmakuje.
czasami wieczorem przed spaniem dam jej ok. 60 ml kaszki jak bardzo niespokojna jest i marudzi. Pada wtedy w ciągu kilkunastu minut.
wiecej na razie nie dajemy, za dwa tygodnie zaczne wprowadzac miesko i zupki znowu spróbuje.
oczywiscie od miesiaca podaje jej gluten.
w nocy spi 11 godz bez przerwy ;D szok, wszyscy sie dziwią, ale ma tak juz od 3 miesiąca i oby jej tak zostało.
 
Spaczyna kochana, a zebami czy dziąsłami cię podgryza ? Mnie starszy nigdy w cyca nie ugryzł i się zastanawiam jak to z Julą będzie;-)
A co do ząbków - jak i czym je u maluchów pielęgnujecie??
No i jeszcze jedno - jakich niekapów używacie ? Bo kiedy zacznę wprowadzac pokarmy chciałabym mieć cały sprzęt skompletowany :-).

Zębami:sorry:, bo mamy już dwa dolne:tak:. Ale po tygodniu pracy widzę, że dużo mniej mam w cycach, do syta to młody się najada jak wracam z pracy i w nocy :zawstydzona/y:szkoda, no ale służba nie drużba jak to ktróraś słusznie zauważyła.
Ząbki przecieram pieluchą nawiniętą na palec, bo nic innego na razie nie wymyśliłam, a niekapka właśnie dziś próbowaliśmy pierwszy raz, mamy taki ładny niebieski z aventu.
 
My niekapka mamy z TT i Marcel lubi z niego pić. Zawsze zanim zacznie pić to sobie jęzorem pomieli ten ustnik i się cieszy nie wiem z czego :-D
Co do ząbków to z tego co czytałam to pieluszka tetrowa na te pierwsze chyba najlepsza. Choć są i takie tycie szczoteczki. My się zaopatrzymy w szczoteczkę żeby od początku młodzieniec się przyzwyczajał
 
No i jeszcze jedno - jakich niekapów używacie ? Bo kiedy zacznę wprowadzac pokarmy chciałabym mieć cały sprzęt skompletowany :-).
Ja mam z Nuby. :-)
Zębami:sorry:, bo mamy już dwa dolne:tak:.
Julian też czasem mnie podgryza :confused2:, najczęściej jak jest już najedzony. Wystaczy jednak powiedzieć mocno nie i zabrać pierś na chwilę, żeby przestał to robić. ;-)
Ja mam szczoteczkę taką na palec ale ząbków jeszcze brak:-D:-D:-D
Julian sam sobie szczotkuje zęby :-D, ma specjalną szczoteczkę gumową (0-6 miesięcy) i lubi ją memłać. :-D A tak na poważnie to muszę też kupić taką na palec.
 
reklama
w koncu dzisiaj przyszły kubki niekapki z TT, jeden wzięłam z uchwytami i jeden zwykly. mała jest zachwycona tym z uchwytami i zaraz zaczaiła o co biega i ładnie piła. a jak dałam jej pusty to sie dziwiła czemu nie leci ;D
 
Do góry