reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CYCOMANIA,czyli wszystko o karmieniu piersią

Hmm,to chyba już tylko my "przepisowo" na samym cycku:cool2:


niektóre z nas pracują, i niedługo muszą/chcą wrócić do pracy! a nie tylko dom, i nic nie poradzimy na to że państwo takie głupie, 20 tygodni macierzyńskiego (4 i pół miesiąca) i zalecenie karmienia samym cycem do 6 miesiąca, jaky nie liczyć nie da rady
 
reklama
... nic nie poradzimy na to że państwo takie głupie, 20 tygodni macierzyńskiego (4 i pół miesiąca) i zalecenie karmienia samym cycem do 6 miesiąca, jaky nie liczyć nie da rady

No fakt. 12 lat temu mialam 26 tygodni macierzynskiego. Teraz tylko 20.
Ale z kazdym dzieckiem min. do roku siedzialam w domku. Przez to bylo nam chwilami cieżko (finansowo) ale nie żaluje. To czas ktorego nijak się potem nie odzyska.
 
Heh z jednej strony też bym posiedziała, ale z drugiej - finansowo nie da rady...u nas ostatnio była jarzynka z kurczakiem i reakcja na łyżeczkę podobna jak u MaDuni....
 
Jeśli chodzi o wieczorne karmienie butlą Mati cały czas zjada 100ml, czasem ciut mniej ile zjada z cycka nie mam pojęcia ale zawsze wydulda całego a czasem to i drugiego dostanie.
Julian wieczorem dostaje pierś, ciągnie 15-20 minut, a potem butlę, zwykle zjada 130-150ml. :tak: Potem śpi conajmniej 6 godzin. :laugh2:

Dziś powtórzyliśmy marchewkę-ziemniak-kalafior-groszek, a jutro spróbujemy pierwszy raz mięso: marchewka-ziemniak-wołowina. :tak: Ciekawe czy Julian to mięsożerca po mamusi... ;-)

I mam pytanie: ile wasze dzieci zjadają na jeden posiłek?

Julian zjada 100g i potem zaczyna się kręcenie i brak zaineresowania łyżeczką. :-p Potem dostaje jeszcze pierś na dokładkę, ale zwylke ciągnie nie dłużej niż 5 minut.
 
Ma Dunia to fajnie twój Julian zjada wieczorkiem:tak: kurcze co tu zrobić, zeby mój chciał wiecej:sorry2:

Ja podaję pół słoiczka 125 g o 16, po nim cyc, ale dzisiaj młodemu było stanowczo za mało więc jutro spróbuję podać cały. Cycka miętoli tak z 10 minut
 
Gabi dalej lecisz na samym cycu?

my lecimy na cycu i raz na tydz daje jej słoiczek w tamtym tyg dałam jabłka i banana
teraz dam jabłka z słodka marchweką

ale cyc i tak góruje
 
reklama
no właśnie służba nie drużba :-D do pracy wróciłam więc wprowadziłam jeden posiłek stały - potem pije moje odciągnięte , a w weekendy tylko cyc - bo jakoś mi wygodniej :-p:sorry2:
 
Do góry