reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CYCOMANIA,czyli wszystko o karmieniu piersią

reklama
Dzisiaj podałam małej pierwszy raz kaszkę ok. 19 a przed snem ok. 20 zjadła jeszcze cyca :-) Taki obżarciuch z niej ?? Tak się zastanawiam czy na noc można podać kaszkę? nie jest za "ciężka" na noc? Niedługo już cyca nie będzie miała jak wrócę do pracy a chcę jej jakoś ułożyć pory karmienia jak przejdzie na sztuczne - jeśli się uda bo jak narazie butli nie chce nawet jak jest baaaardzo głodna. Łyżeczką zje, samą butlę ssie a jak jej poleci ze smoka to otwiera buźkę i wypluwa.

Może macie jakieś rady na to? Trochę mnie dziwi, że jak butla pusta to ona ssie smoka a jak leci ze smoka to otwiera buźkę.
 
Ostatnia edycja:
Lucyper powodzenia... ja się też martwię, jak to bedzie, tym bardziej, że czeka mnie pobyt w szpitalu, dziecko chętnie mamla butelkę, dopoki nic mu z niej nie leci:confused2: wypróbowałam już chyba wszystkie dostępne na rynku butelki i lipa...
 
o kurde...z tego co wiem to TT bardzo laski chwalą...ale co ja tam wiem moja butli tez nie klei to taka cycolinka , ale z checia poczytam wasze rozwiazania co by sie poduczyc
 
moj mlody je tak:
6.00 cycek
9.00 pol serka danio ze startym biszkoptem
12.00 cycek
15.00 obiadek łyzeczka(sama gotyje:tak:)-tak mniej wiecej caly słoiczek
18.00 cycek
20.00 cycek
21.30 kaszka "smaczny sen" bobovita ok 150-180ml
kasze daje mu jak juz spi bo jak niena spiaco to potem co pol godziny wstaje na cyca a jak zje na spoch to spi cala noc:tak::-)
no i w ciagu dnia pije albo herbatke "jablko z melisa"(dobrze gasi pragnienie)herbatke ulatwiajaca trawienie jak ma zaparcia i raz na jakis czas soczek jakis kupujemy
------------------------------------
a jesli chodzi o butle to do picia uzywamy TT(bardzo jestem zadowolona jak odciagam mleko to pije tylko z tej butli) a do kaszy to mamy aventa 3przeplywowa i tez jestem zadowolona
 
Ostatnia edycja:
skunkanka - czasem nie w butelce jest problem, a w tym kto i jak ją trzyma - myślę, że jak dziecko dostaje od mamy butlę to może nie wiedzieć o co chodzi przecież mama=cyc, no i tak naprawdę testową butlę daje się jak dziecko nie jest jakoś wielce głodne
ja mam stare butelki avent po starszym synku i do głowy mi nie przyszło żeby je zmieniać:-p
jak Maks został z nianią i był głodny to za pierwszym razem był ryk - poradziłam wtedy niani, żeby go trzymała tak jak ja do karmienia tylko zamiast piersi dała mu butlę - momentalnie podziałało;-) jak mus to dziecko się nauczy:sorry:
 
reklama
koga masz chyba rację, że nie w butece tkwi problem. Mam kilka butli różnych firm i kilka smoków i żaden nie "działa". Próbowała moja szwagierka (położna) podać Tosi butlę przez dwa dni w południe jak właśnie nie bardzo głodna była. Dziwne bo za pierwszym razem od razu się przyssała i wypiła pięknie 50 ml a potem nagły płacz i awantura...i tak już zostało. :-( Po dwóch dniach przestałyśmy bo mała nawet baaardzo głodna nie chciała tylko bardzo płakała przy tej butli. Poczekam jeszcze kilka dni i znowu zaczniemy. Może jak teraz zajada kaszkę to i mleczko podejdzie przez smoka? bo łyżeczką to i owszem zajada mleczko sztuczne.

Po wczorajszym posiłku wieczornym kaszki a potem cyc przed snem mała przespała od 20 do 4 :szok: bez ruszania i kręcenia się w nocy (a tak to potrafiła budzić się co godzinę). Potem wstała o 7. Wreszcie się wyspałam:-). Mam nadzieję, że to nie był jednorazowy prezent od Tosi tylko już tak zostanie :-D
 
Do góry