reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

V_jolka80
powiem tak bo sama jeszcze niedawno szperałam i szukałam o kontrolach co bedzie jeśli nie zastana mnie w domu itp gdybym np od czasu do czasu zaglądała do firmy na kilka godzin w tygodniu "dorobic" wystawić coś na allegro z towarów w firmie itp. Miałam zamiar sobie tak przychodzić pod koniec 1 trymestru i w drugim o ile będę się dobrze czuła, pierwszy trymestr wymiot gonił wymiot, a potem było jak było...
więc to jest tak z tymi kontrolami z tego co wyczytałam:
- niby kontroluja, ale nie zawsze osoby zatrudnione w wczesnej ciąży właśnie głównie w prywatnych firmach które od razu ida na L4- twój znajomy szef - najlepiej jak będzie udawał że cie ni znał wczesniej oczywiście - najlepiej dać ogłoszonko np na necie ze przyjmę pracownika - kupić starter za 5 zł z obojetnie jakiej sieci aktywowac i po prostu wyjać kartę z telefonu :D - takie porady na necie znalazłam
do czego zmierzam, jeśli faktycznie będzie kontorla bedą chcieli sprawdzić czy faktycznie firma potrzebowała pracownika (i dlatego to ogłoszenie- a zeby nie było kłopotliwe z odbieraniem telefonu nowy nr)
czy twoje kwalifikacje zgadzaja sie z tymi jakie zazwyczaj są wymagane na danym stanowisku pracy np z wykształcenia fryzjerka a stanowisko kierowniczka salonu samochodowego czy czegoś innego lub zastępca księgowej, dlatego czasem warto nawet zaniżyć kwalifikacje niz wymyślać stanowisko biurowe, co było najczestszym błędem w typowo męskich firmach gdzie nie dało sie nic innego wymyślic dla kobiety a nikt nie chce się "zniżać" do poziomu sprzątaczki.
więc co ogłoszonko na necie
przemysleć dokładnie co miałabyś w firmie robić - żebyś wiedziała co należy do twoich obowiązków itp
założyć teczke osobową z twoją CV i podaniem o pracę i kserówkami dokumentów, tak jakbyś normalnie sie gdzieś zatrudniała
i to na czym najcześciej łapią badania lekarskie - przyjmujesz sie do firmy - powinnaś mieć zdolność

i przedewszystkim pytanie na które szef powinien mieć z tobą uzgodniana odpowiedź dlaczego nie szuka nikogo nowego - bo jak się twój stan unormuje masz zamiar wrócić do pracy
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej dziewczynki!!!!
wrocilam z kursu, dowiedzialam sie tyle rzeczy ze :szok:o knnflikccie serologicznym nowe zalecenia....nogi mnie bola bo oczywiscie dama zerznela sie w 8 cm szpilki, jutro drugi dzien .........okazuje sie ze lekarze to szkoda gadac
 
onaxx jak juz bedziesz całkiem wtajemniczona to podzielisz sie z ta wiedza z nami :D

V-jolka a i jeszcze mi sie przypomniało listy obecności - też są istotne nie zapomnijcie ich wypełnić
z tego co swojego czasu wyczytałam, w zależności od tego jaka to jest firma dziewczyny od momentu zatrudnienia do L4 "pokazywały się " w "swoich" fimach tzn przychodziły na herbatke czy soczek od czasu do czasu posiedziec, czasem poukładały jakies papiery lub robiły cos lekkiego, żeby zaznaczyc swoja osobą miejsce w firmie jesli sa np inni pracownicy, lub np jest to stoisko otwrte gdzie pracownicy innych firm widza kto w danej firmie pracuje, urzedniczki sa różne zazwyczaj przychodza "odhaczyć" czasem sa jednak upierdliwe i moga przprowadzić wywiad środowiskowy.

Aniunnia i kobietka dużo zdrówka kobitki i kciukaski za was &&

bibianko o ciesze się że wyjechaliście se dychnąć (a ja cię wypatrywałam pod Żyrafą w sobote :D)

ja dzis znów nie doczekałam się na kasiorke od listonoszki za końcówke L4, zadzwoniłam do ZUSu - kobiecina zbiła mnie z tropu bo powiedziała że skoro takie opóźnienie to pewnie L4 poszło do weryfikacji, ale przecież juz jedna "ratę" za nie dostałam od jego poczatku do końca maja teraz powinnam mieć czerwcową dolę, nic zobacze co jutro będzie jak nie przyjdzie to tam zajdę osobiście w końcu daleko nie mam :D

na allegro troche posprzedawałam ale ludziska popłacili mi przez płace z allegro dopiero dziś więc jutro będzie mały zastrzyk gotówki

łóżko tez jeszcze nie przyszło, kasa w kopercie czeka, dzwoniłam do soboty najdalej powinno być - znając zycie pewnie będzie dopiero w sobotę :D, ale moze to i dobrze bo okazało się że ślady po starych meblach są trzeba bedzie przemalować :D

w sobote był u nas koncert Hey i festynik dni miasta, spotkanko ze znajomymi było fajnie całą droge piechtolotem do domu se śpiewaliśmy wspominaliśmy stare czasy jak sie jeżdziło do Spodka na koncerty i Odjazdy mieliśmy po nascie lat :D jak ten czas zleciał :D

nic kochane zmykam V-jolka ty sie pożądnie wygrzej

a i jeszcze pytanko do Ilonki jak ty taki cudny czerwony otrzymałaś po czarnych włoskach?
 
Ostatnia edycja:
Lady MK oczywiście kciuki mocno zaciśnięte jutro będą :-) Odezwij się jak tylko będziesz po wizycie.
Onaxxx mam nadzieję że podzielisz się z nami tą wiedzą tajemną ;)
Karolcia dla ciebie wklejam swoją pierwszą kreskę-widmo. Może Twoja jest podobna ;-)??
 

Załączniki

  • cień.jpg
    cień.jpg
    24,3 KB · Wyświetleń: 48
przede wszystkim kobiety Rh+ powinny robic w ciazy dwa razy coombsa w 12 i 28 tyg ciazy, a ja idiotka nie zrobilam bo mialam dawno oznaczona grupe wpisana do dowodu....lekarze tego nie zlecaja bo sie nie znaja....oj jakie ciekawe przypadki byly omawiane.....kurcze serologia jest taka nieprzewidywalna :szok:
 
właśnie miałam zadać to samo pytanie co Poroniona . Myslałam że konflikt dotyczy tylko kobiet z Rh-

zrobiłam sernik na zimno z jagodami i galaretka , siedzi w lodówie , a ja co chwile tam zaglądam - czy już...
wywaliłam suwak od diety , bo przytyłam 1 kg
zmieniłam avatar , jak by kto był ciekaw : to jest ulepiny z plasteliny przez Majke Adam Małysz
mój Pan dzwonił z roboty przypomnieć mi że mam wykupić plasterki.....wrrrrrrrrrrr , a ja byłam w aptece i se kupiłam folik :)
no trudno , może sierpień albo wrzesień...
 
Ostatnia edycja:
Lady MK, ciesze sie ze dotarly, dzieki za potwierdzenie. Ciesze sie ze Ci sie podobaja - staram sie zeby klienci byli zadowoleni bo to rowniez moja satysfakcja.
Poroniona, mialam dokladnie takie same tesciory! :-D Testoimitacja, ale skuteczne.
Sie dopisze do pytania. Onaxxx, Rh+???
 
IZW ja dopiero wczoraj zajarzyłam, ze Dni Tyskie były, a tak na HEY chciałam iść no ale cóż :-) jeszcze sie na żadna Tyską impreze nie załapałam, ale może na Dni czekolady czy cosik takiego wyciągne męża :-)

Czarna Ty to niezła jesteś....hahaha zamiast plasterkow Fiolik i dobrze, pewnie jak Twój facet zobaczy dwie krechy to się ucieszy....tego wam życzę...

Karolcia i jak z @ mam nadzieję, że nadal jej nie ma....

Kłaczku to pewnie serduszko Zimorodka....ale wam zazdroszczę tez bym chciała być w ciąży....

Onaxxx ja tez sie do pytania przyłączam???? że niby o co chodzi, że się może grupa krwi zmienić czy co???
 
reklama
to tak w skrocie...podczas ciazy niewielka ilosc krwinek plodu przechodzi do krazenia matki ( glownie w ostatnim trymestrze ciazy) i jesli krwinki te maja antygen (ktory nie posiada matka) to moga pobudzic jej uklad immunologiczny do wytworzenia p-cial, powstaje pierwotna odpowiedz immunologiczna.......w nastepnej ciazy , gdzie krwinki plodu posiadaja antygeny obce dla matki, uruchamiana jest odpowiedz wtorna i w krazeniu matki wystepuja p-ciala skierowane przeciwko antygenom erytrocytow plodu, p-ciala pokonuja bariere lozyskowa i lacza sie z antygenem plodu powodujac hemolize i chorobe hemolityczna plod- noworodek..........tak mize byc u kobiet Rh- jesli dziecko jest Rh+, ale moze tez byc u kobiet Rh+ jesli dziecko dziedziczy jakis antygen po ojcu a matka nie ma tego antygenu.....to tak w skrocie.....a ciaza to taki czas ze moga dziac sie rozne rzeczy dlatego kobiety Rh+ tez powinny robic badanie p-cial............ufff
 
Do góry