reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

A żyłam nadzieją z tym clexane 🙈
No te z neoparinu potrafią się w ogóle nie wbić przy pierwszym podejściu 🤬
I chyba z racji siniaków byłabym za tym żeby to przelać :/
Ja dopiero zaczęłam brać zastrzyki Neoparin od poniedziałku i już mnie to przeraża 🙈 Mam siniaki i brzuch mnie boli tak jakby ta igła tam cały czas była 🙈🙈🙈 Macie jakieś sposoby jak robić te zastrzyki i w którym miejscu najmniej boli? 🙄
 
reklama
A żyłam nadzieją z tym clexane 🙈
No te z neoparinu potrafią się w ogóle nie wbić przy pierwszym podejściu 🤬
I chyba z racji siniaków byłabym za tym żeby to przelać :/
Ja byłam 2 tyg temu na szczepieniu przeciwko covid I wzięłam po nim clexane, bo miałam w domu, a bałam się zakrzepowych powiklan, bo coś ostatnio u mnie problemy z krążeniem. Mam takiego sińca na brzuchu że masakra.... W ciąży było jakoś łatwiej :p

Ja dopiero zaczęłam brać zastrzyki Neoparin od poniedziałku i już mnie to przeraża 🙈 Mam siniaki i brzuch mnie boli tak jakby ta igła tam cały czas była 🙈🙈🙈 Macie jakieś sposoby jak robić te zastrzyki i w którym miejscu najmniej boli? 🙄
Ja robiłam na przemian - raz z prawej raz z lewej strony, trochę poniżej linii pępka i tak z 5cm od niego. Tylko że to na początku tak mogłam wybierać, a potem szukałam igła miejsca gdzie potencjalnie mogłoby być bez bólu :p
 
Ja też mam neoparin 0,4. I nie cierpię tych igieł 🤬
Czy któraś słyszała o heparynie w insulinówkach ( o przelewaniu?).
Mam też clexane ale jeszcze nie spróbowałam.
Beta wzrosła ❤️ ale póki co żyję „ w nieświadomości”.
za moich czasów 😜 brzmi to śmiesznie, clexane miało fajne ostre igły. Można przelać do insulinowej, a można zmienić igłę, jeśli jest taka mozliwosc
 
Hej, hej.
No więc tak, we wtorek byłam u gina, serducho biło pięknie, kazał odstawić duphaston, i cieszyć się ciąża, nie mam żadnych informacji skąd mogły być plamienia, ale obudziłam się dziś i jestem taka przerażona trochę bo mdłości nie mam żadnych i piersi totalnie przestały mnie boleć... Kolejna rozterka do przeżycia...
 
Dziewczyny jestem przerażona tym co piszecie o zastrzykach 😱 miałam jutro testować ale chyba ze strachu nie zatestuje 🤣
A tak serio to chciałam żeby ciocia która jest emerytowana pielęgniarka pokazała mojemu jak robić zastrzyki i on by mi robił ale jak czytam was to wiem że jednak będę codziennie do nie latać żeby mi robiłam. Może tak jak na oddziale będzie robić mi w ramię. Bo w ramię nic nie bolało a w brzuch jednak mnie bolało jak po CC mi robily w szpitalu. Teraz jeszcze w ogóle jak mam takie blizny na brzuchu to chyba też będzie bardziej bolesne.


Hej, hej.
No więc tak, we wtorek byłam u gina, serducho biło pięknie, kazał odstawić duphaston, i cieszyć się ciąża, nie mam żadnych informacji skąd mogły być plamienia, ale obudziłam się dziś i jestem taka przerażona trochę bo mdłości nie mam żadnych i piersi totalnie przestały mnie boleć... Kolejna rozterka do przeżycia...
Pięknie bije czyli jest wszystko ok. Co da ci ten stres? Nic. Pamiętaj że na niektóre rzeczy nie mamy wpływu. A co do objawow to powtórzę po raz kolejny: ja w każdej z ciąż czy to tej donoszonej czy poronionej miałam bardzo lekkie objawy i też pojawialy się i znikały. Na mdłości dużo rzeczy ma wpływ. Ja wystarczy że w nocy wstałam się wysikać i przy okazji coś podgryzałm w kuchni i już rano mdłości nie miałam.
Dziś miałam dostać okres, nie czuje się okresowo ale jak zacznę myśleć o tym okresie, doszukiwać się objawów to już sobie wkręcam ból brzucha (który jest tylko w mojej głowie) albo mdłości (które też pojawiają się tylko jak sobie o nich pomyśle).
Także gratuluje i głowa do góry😊 włącz tv, idź na spacer, spedz czas z rodziną...
 
Hej, hej.
No więc tak, we wtorek byłam u gina, serducho biło pięknie, kazał odstawić duphaston, i cieszyć się ciąża, nie mam żadnych informacji skąd mogły być plamienia, ale obudziłam się dziś i jestem taka przerażona trochę bo mdłości nie mam żadnych i piersi totalnie przestały mnie boleć... Kolejna rozterka do przeżycia...
Ale u Ciebie to też już 8 tydzień? To objawy mogą słabnąć. Mnie mdłości i nadwrażliwość zapachowa bardzo trzyma ( mąż wspoerajaco stwierdził, że tak mocno to miałam w ciąży zatrzymanej), ale myślę że to też jest związane z moim ogólnym nienajlepszym stanem zdrowia
 
Ja obecnie biorę Clexane 0.8 i jestem całkiem zadowolona z tych igieł, zastrzyki robię sama ale powoli daje spróbować mężowi, żeby miał doświadczenie, jeśli stanie się niezbędny 😅 Faktycznie u mnie kluczem jest zastrzyk dość nisko, po boku brzucha, ściśnięcie małego faldu skory/tłuszczu dość mocno, nie robię żadnych wkłuć na środku brzucha, gdziekolwiek w granicy 7cm od pępka w każdą stronę. Pomaga mi tez pozycja półleżąca, z lekkim zgięciem w kierunku strony brzucha, w która wbijam (łatwiej mi złapać fałd).

Nadrabiam wątek i po cichu trzymam kciuki za te „żyjące w nieświadomości” 🤭😊
 
reklama
Gdzieś wyczytałam, że jak się przyjmuje heparynę to nie można mieć znieczulenia przy porodzie?
Prawda to?
Chyba to nie prawda. Ja muszę mieć cesarkę, a raczej bez znieczulenia się jej nie da zrobić. I heparynę też będę brała w ciąży. Chyba że mi ją na okres przed cc odstawia.
Ja obecnie biorę Clexane 0.8 i jestem całkiem zadowolona z tych igieł, zastrzyki robię sama ale powoli daje spróbować mężowi, żeby miał doświadczenie, jeśli stanie się niezbędny 😅 Faktycznie u mnie kluczem jest zastrzyk dość nisko, po boku brzucha, ściśnięcie małego faldu skory/tłuszczu dość mocno, nie robię żadnych wkłuć na środku brzucha, gdziekolwiek w granicy 7cm od pępka w każdą stronę. Pomaga mi tez pozycja półleżąca, z lekkim zgięciem w kierunku strony brzucha, w która wbijam (łatwiej mi złapać fałd).

Nadrabiam wątek i po cichu trzymam kciuki za te „żyjące w nieświadomości” 🤭😊
Jak się macie kochana? Który to już tydzień ? Jak się czujesz?
 
Do góry