reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

A tak z ciekawości jaką miałaś betę jak testy zaczęły wychodzić tak późno?
Wiesz co nigdy nie badalam bety sama z siebie. W pierwszej ciąży nie wiedziałam że w ogóle jest takie badanie. Po prostu w 9 tyg. Poszłam na pierwsze USG. W drugiej ciąży lekarz mailowo zlecił mi jednorazowe zrobienie bety to pamiętam że miałam 1500 i na podstawie tej bety kazał mi przyjść dopiero za 3 tyg. Na wizytę żeby coś było widać. W kolejnej też tylko test robiłam,.2 dni po terminie. I była bardzo słaba kreska, mimo że to ciąża bliźniacza była. Dla mnie beta to niepotrzebny stres. Raz że igła i już na sama myśl mi słabo się robi, a dwa że stresujące są te pomiary czy dobrze przyrasta czy nie
 
reklama
Wiesz co nigdy nie badalam bety sama z siebie. W pierwszej ciąży nie wiedziałam że w ogóle jest takie badanie. Po prostu w 9 tyg. Poszłam na pierwsze USG. W drugiej ciąży lekarz mailowo zlecił mi jednorazowe zrobienie bety to pamiętam że miałam 1500 i na podstawie tej bety kazał mi przyjść dopiero za 3 tyg. Na wizytę żeby coś było widać. W kolejnej też tylko test robiłam,.2 dni po terminie. I była bardzo słaba kreska, mimo że to ciąża bliźniacza była. Dla mnie beta to niepotrzebny stres. Raz że igła i już na sama myśl mi słabo się robi, a dwa że stresujące są te pomiary czy dobrze przyrasta czy nie
Rozumiem :) tak tylko się zastanawiałam, bo teoretycznie wykrywa już od 25. W takim razie była dosyć niska, no ale wiadomo, że to nie jest ważne tylko przyrost :) teraz właśnie mam taką sytuację, że okres nie przychodzi już trzeci dzień, przedwczoraj test negatywny i poszłam na betę. Teraz wiadomo, przeszukuje internet w poszukiwaniu pocieszenia :D
 
Rozumiem :) tak tylko się zastanawiałam, bo teoretycznie wykrywa już od 25. W takim razie była dosyć niska, no ale wiadomo, że to nie jest ważne tylko przyrost :) teraz właśnie mam taką sytuację, że okres nie przychodzi już trzeci dzień, przedwczoraj test negatywny i poszłam na betę. Teraz wiadomo, przeszukuje internet w poszukiwaniu pocieszenia :D
Dlatego ja jeszcze poczekam kilka dni z testem, bo potem to takie zamartwianie się, myślenie, kombinowanie... A tak teraz żyje sobie jeszcze w takiej nieświadomości. Poza tym szkoda mi testów bo mam tylko dwa 🤣
A jak beta wyszła?
 
Dlatego ja jeszcze poczekam kilka dni z testem, bo potem to takie zamartwianie się, myślenie, kombinowanie... A tak teraz żyje sobie jeszcze w takiej nieświadomości. Poza tym szkoda mi testów bo mam tylko dwa 🤣
A jak beta wyszła?
Teraz zrobiłam, niestety 20 :( liczyłam, że będzie zero i nie będę się musiała przejmować. Jestem mega zła
 
Hej dziewczyny dawno mnie tu nie było [emoji85] przyszłam się wyżalić na swoją głupotę i nieodpowiedzialność.

Zrobiłam dziś test ciążowy bo od wczoraj latam co chwilę do kibelka na siku, a zazwyczaj jest to mój pierwszy objaw ciąży. Byłam pewna, że to formalność i test będzie negatywny, bo się z mężem zabezpieczalismy używaliśmy prezerwatyw. A tu szok test pozytywny poleciałam do Rossmana po jeszcze kolejne dwa testy i też pozytywne [emoji33] , Wiem że żadna antykoncepcja nie daje 100% gwarancji, ale wychodzi na to że gumka była dziurawa [emoji33] Powiem Wam, że zamiast się cieszyć to jestem załamana, przerażona i spanikowana[emoji24] bo bardzo ale to bardzo chce mieć dzieciątko, ale chciałam być na to porządnie przygotowana. To moja 6 ciąża i pewnie czeka mnie kolejna strata, bo mam m.in tą nieszczęsna przegrodę macicy [emoji24] W czwartek mam mieć na to zabieg a teraz muszę odwołać.
Jestem wkurzona na swoją skrajną nieodpowiedzialność [emoji35] W życiu bym nie pomyślała, że wpadnę jak małolata po tylu latach bezowocnych starań.

Nie odbierajcie mnie proszę negatywnie, bo zdaje sobie sprawę, że są tu osoby które starają się dłuższy czas o dziecko a ja tu wpadałam jak po ogień. Ja bardzo chce tego dziecka i zrobiłabym wszystko żeby tą ciążę utrzymać ale obawiam się, że szanse są nikłe [emoji24] Na tą chwilę nie pozostaje mi nic innego jak zrobić sobie zastrzyk z heparyny i iść w poniedziałek do lekarza.

Edit: Psychicznie też to na mnie dobrze nie podziałało, bo nie przerobiłam w glowie jeszcze do końca stratę córeczki [emoji24]
Nie myśl o tym, że głupota, że nieodpowiedzialność. Życie tak się toczy. Rób doraźnie to co trzeba, bierz leki, nie masz więcej wpływu na to jak się potoczy. Trzymaj się!
 
Z waszego doświadczenia czy taka niska beta w 31dc to jest biochem czy może jakaś pozamaciczna? Przepraszam te z Was, które są też na staraczkach za spam, ale chcę mieć jak najwięcej opinii
 
reklama
Do góry