reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny,jak już wcześniej pisałam,po urodzeniu martwego synka w 35 tygc,dostałam skierowanie na badania i strasznie się boję,co będzie dalej.Mój lekarz jako przyczynę podejrzewa toksoplazmozę.Co prawda w czasie ciąży miałam robione badania pod tym kątem i byłam pewna że są ok,ale moja pani doktor okłamała mnie.Obecny lekarz stwierdził,że już wtedy były na granicy ryzyka i powinny być powtórzone.I zdziwiła go jeszcze jedna sprawa,mianowicie,dlaczego wyniki histopatologiczne łożyska zostały nam napisane odręcznie na odwrocie wypisu ze szpitala i to w postaci jednego zdania.Czy waszym zdaniem mogę domagać sie od szpitala pełnej wersji dokumentacji?Nie wiem co robić.

Witaj mbieg, jesteśmy w trochę podonej sytuacji. Ja urodziłam synka w 23 tygodniu. Przeżył 18 godz. Tak jak Tobie badanie hidtop. przepisano z oryginału na moim wypisie. To ogólna praktyka. Masz prawo do wglądu w dokumentację, możesz sobie zrobić ksero. Napewno przepisali wszysko.
Właśnie przed chwilą wróciłam od lekarza, w moim przypadku również przyczyna tego co się stało jeszcze jest nieznana.
Mbieg i wszystkie dziewczyny - dzisiaj dostałam skierowanie na badanie w kierunku cytomegali i czegoś na "ch", chyba chlamydii, ale nie mogę odczytać i jeszcze nie sprawdziłam dokładnie co to jest... Dostałam też skierowanie na HCG - też nie wiem co to dokładnie jest, wiem tyle, że muszę iść na pół dnia do szpitala. No i nie mogę zachodzić jeszcze w ciążę. Może mnie oświecicie :-)?
Narazie to tyle, jeśli chodzi o mnie. A Tobie Mbieg zlecił gin. jakieś badania?
 
reklama
fakt...MODROKLEJKA ale tylko dlatego ze MORDOKLEJKA było zajęte...:-):-):-)..
ale mogę być mordoklejką gdyż je uwielbiam i muszę okazywać wielką siłę woli żeby nie biegać codziennie do fabryki, która jest jakies 200 m ode mnie (najlepsze krówki w Polsce podobno):-D:-D:-D
 
:-(byłam dziś na 11 u ginekologa na usg...i powiedział, że w jamie macicy został ślad po płynie, tzn. po pęcherzyku ciążowym...:-(, i że nie wygląda "TO" na ciąże, ale jak chce to mam za 5 dni czyli 17 zrobić sobie test ciążowy, ale na jego oko nic nie zostało i nawet nie potrzebny jest szpital i łyżeczkowanie...:no:...NIE wierze im wszystkim...ja jestem senna po południu...ciągle chce mi sie pić coca-coli jak za pierwszym razem...:baffled:ale co robić dalej...:confused:czekać

Batoniku, Bidulo... Trzymaj się...

Małgosiu, dzięki, działam :-), czuję się tylko jakby spadały na mnie z góry stosy papierów. Zasypują mnie! :-. Ale będzie dobrze, myślę, że sobie poradzę :-)
 
witam sie ze wszystkimi.... niestety dolaczam do forum poronienia...

Modroklejka - przepraszam, ja tez caly czas pisalam mordoklejka.... moj lekarz powiedzial, ze nalezaloby odczekac 3-6mcy, ale glownie ze wzgledu na kwestie psychicznego dojscia do siebie. jezeli wczesniej chcemy probowac, to tez mozna. podawal nawet przyklady 2 pacjentek, ktore zaszly w ciaze - prawidlowa - miesiac po poronieniu. poniewaz owulacja wystepuje juz miedzy poronieniem a pierwsza @, wiec jest szansa. chociaz lepiej poczekac, az organizm wroci do rownowagi, zobaczyc co wiszlo po histo., pojsc na kontrole jakis miesiac po i wtedy decydowac co dalej.
poza tym powiedzial, ze po 3 poronieniu nalezaloby poszukac przyczyn, wiec idz do dobrego lekarza, ktory zrobi porzadne dochodzenie. i trzymaj sie dzielnie....
 
BERBELKU,po tym co się stało zmieniłam lekarza prowadzącego i wiem że dobrze trafiłam :-) Skierował mnie na toksoplazmozę,tarczycę i zespół antyfosfolipowy.To ostatnie badanie robi sie kobietom po wielokrotnym poronieniu lub ciąży martwej( o ile trafisz na dobrego specjaliste :-)).Pozdrawiam :-)
 
reklama
No oczywiście resztę posta mi wcięło,a link się nie da wkleić:wściekła/y:
A tam był cały wątek o tym badaniu (na portalu poronienie-informacje dla Ciebie).
HSG ? - Badanie polega na uzyskaniu obrazu jamy macicy i jajowodów przy użyciu promieni rentgenowskich. Obraz jamy macicy i jajowodów uzyskuje się poprzez wprowadzenie przez drogi rodne kobiety środka cieniującego (kontrastu), który silnie pochłania promieniowanie rentgenowskie.
Badanie to umożliwia w sposób inwazyjny ocenę kształtu jamy macicy (stwierdzenie zmian rozwojowych, przegrody, niedorozwoju macicy, guzów macicy), ocenę zmian chorobowych jej błony śluzowej, czyli endometrium (istnienie przerostu, polipów, zrostów śródmacicznych), a także ocenę przebiegu, drożności, kształtu jajowodów oraz zmian w okolicy przydatków macicznych (rozpoznanie zrostów okołoprzydatkowych).

Pozdrawiam.
 
Do góry