reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chusty do noszenia dzieci

witam serdecznie
chciałabym dowiedzieć sie jak sobie radzicie z usypianiem dzieciaczka w takiej chuscie i czy trzeba go póżniej z niej wyjmować czy da rade się w tym wyspać


moze ja odpowiem ;)
Maluszek wtulony w ciebie ...usypia błyskawicznie kołysany twoimi ruchami .
przypomina mu się zycie u ciebie w brzuszku :tak:
ciepło...słyszy bicie twojego serca...ciasno ..kołyszaco twoim chodzeniem :)

Jesli nie czujesz potzreby wyciagania dziecka z chusty to nie wyciagaj :) można z śpiacym maluchem świetnie funkcjonować w życiu codziennym :tak:
dziecko budzi się wyspane, wypoczete, szcześliwe ...bo budzi się w twoich ramionach !


pozdarwiam
 
reklama
Noszę w chustach od pierwszych tygodni życia mojego synka, a nosiłabym wcześniej, ale byłam bardzo wymęczona po cesarce. Początkowo nosiłam w elastyku, ale synek szybko osiągnął wagę 7 kg, więc przerzuciłam się na tkane. Teraz noszę starszaka w nosidłach na plecach.
Bardzo doceniam wszystkie zalety chust - od wygodny po korzyści emocjonalno-rozwojowe dziecka oraz bliskość, jaka się wytwarza między rodzicem a dzieckiem.
 
A właśnie chciałam zapytać mamy doświadczone o to jakich chust uzywają, jakie polecają. Bo chcę w takowej dziecko moje nosić, ale wydanie ok. 200 zł za pasek materiału wydaje mi się lekką przesadą. Czy któraś z Was szyła może taką na własną rękę, albo u krawcowej? Jeżeli już mam tyle wydać to musi mi starczyć na dłużej, a nie tylko przez 1 rok np.
 
No też jestem ciekawa jak to z tymi chustami. Ktoś robi interes życia na kawałku materiału. 200 zł to stanowczo za drogo ja k dla mnie. Moża uszyć taką samemu?? A po za tym nie wydaje mi się szczególnie wygodne męczenie się z dzieckim i dźwiganie go jak śpi. Bez przesady dajmy sobie też odpocząć i zając się sobą.
 
No też jestem ciekawa jak to z tymi chustami. Ktoś robi interes życia na kawałku materiału. 200 zł to stanowczo za drogo ja k dla mnie. Moża uszyć taką samemu?? A po za tym nie wydaje mi się szczególnie wygodne męczenie się z dzieckim i dźwiganie go jak śpi. Bez przesady dajmy sobie też odpocząć i zając się sobą.

Ale masz na myśli co? Bo przecież nie musisz dziecka dźwigać cały okrągły dzień... Ja myślałam o wyjściach na zakupy, albo w podróży na wakacjach, to bardzo praktyczne i sympatyczne. No, ale najlepiej sprawdzić to na własnej skórze czy to rzeczywiście takie wygodne. Wydanie w tym celu 200 zł i to za skrawek zwykłego materiału mi się nie uśmiecha. Zapytam krawcowej czy już takie szyla.
 
Też jestem zdania , że nie trzeba nosić w chuście cały czas. Mi służyła przy starszym głównie jako środek lokomocji, a przy bliżniakach ratuje nam życie :) dzięki niej mogę zrobić w domu cokolwiek ;) bo mam wolne ręce

Chuste bez problemu można sobie uszyć ... ale najlepiej poszukać sobie w szafie mamy albo babci takiego kawałka materiału bo jeśli przyjdzie go kupić ... to nie wiem czy to wyjdzie taniej.

Poza tym taka chusta jest raczej po to żeby się przekonac czy taki sposób noszenia nam odpowiada, bo na dłuższą metę nie sprawdza się dobrze. Ja tak zrobiłam kilka lat temu :D

Tak się zastanawiałam i nie jestem pewna czy robienie samoróbki jest takie tanie.

Trzeba kupić 5 metrów tkaniny, a żeby uszyć chustę potrzebne jest przewiewne płótno bawełniane lub len,musisz szukać materiału o odpowiednich parametrach co tez proste nie jest, jeśli znajdziesz coś w cenie 25 pln za metr co nie jest duża za tkaninę dobrej jakości to wychodzi 125 pln + obszycie + twój czas, i masz kawałek szmaty który i tak z czasem wymienisz na prawdziwą chustę jeśli polubisz noszenie, bo chusta jest szyta z tkaniny przeznaczonej tylko i wyłącznie do noszenia dzieci, a twoja chusta będzie uszyta z materiału przeznaczonego na prześcieradło lub zasłony produkowanego najprawdopodobniej w Chinach.

Z drugiej strony:

Najtansza znana mi chusta to 169 pln za 5 metrów materiału i fakt, taka cena za kawałek zwykłego materiału może i byłaby przesadą,

trzebaby jednak zauważyć, że profesjonalna chusta do noszenia nie jest zwykłą szmatką ;)

- Po pierwsze ma specjalny splot skośno-krzyżowy, który równomiernie pracuje we wszystkich kierunkach, dzieki temu dziecko jest dobrze podtrzymane a rodzicowi jest wygonie, jest to materiał wykonywany tylko i wyłącznie do takiego przeznaczenia

- Po drugie najczęściej jest to 100 % bawełny najlepszej jakości posiadającej certyfikaty, barwionej w sposób bezpieczny dla dzieci (bywa, że chusty mają bardziej szlachetne dodatki- bambus, len, konopie, wełna a nawet kaszmir - wówczas są jeszcze droższe) . Jeśli uważacie, że jest to bez znaczenia poczytajcie o tym jak niebezpieczna dla środowiska i ludzi jest produkcja zwykłych tkanin [Naga prawda o ubraniach : Więcej Tlenu

- Po trzecie do chusty najczęściej dołączona jest instrukcja obsługi, co nie jest bez znaczenia.

Żeby zbić koszty można kupić używaną chustę, które od czasu do czasu pojawiają się na allegro.

Można też próbowac taką chustę wygrać ;) firma LennyLamb uruchomiła cykliczny konkurs fotograficzny :) http://pl.lennylamb.com/konkurs_fotograficzny
 
Ostatnia edycja:
Asik81 w zasadzie masz rację. Jak tak przekalkulowalam cenę za metr materiału (tez nie może być byle co) to chyba na to samo wyjdzie, a nabiegać się musisz....
Wiec chyba jednak kupię. Moze na Allegro cos się trafi? I z tego co widzialam to chyba najwiecej zastosowań ma chusta do wiązania, taka długa- jeśli mowa o Bebelulu to model Rapalu.
Jedyne co, to mam problem z rozmiarem ;-) Ja noszę 36, a mąż jest wysoki, choć... szczupły ;-) Najlepiej żeby służyła nam obu...
 
Ostatnia edycja:
Olcia Zdecydowanie najlepsza jest długa wiązana chusta. Niestety z rozmiarem przy takich różnicach jest problem, chociaż to też zależy od Twojej tolerancji ogonów w chuście. Długość 4,6 m jest raczej uniwersalna, jeśli mężo nie ma 2 m wysokości to się zawiąże ;) a Tobie taka długośc nie powinna bardzo przeszkadzać.
Polecam przyjżeć się również innym polskim markom chustowym LennyLamb, NatiBaby
 
Ostatnia edycja:
A ja jednak nie kupię. Wychowałam jedno dziecko bez chusty i to również zamierzam. Miałam za to super ekstra nosidełko i uważam ze to zbędny wysiłek dla mamy a i dla dziecka to nie takie na maksa wygone i zdrowe. Jak widzę te mamy taszcące te duże dzieciaki to nie widzę siebie w tej roli i szkoda mi mojego kręgosłupa. Są inne lepsze metody nawiązywania bliskości z dzieckiem.
 
reklama
Do góry