reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maleństw- wizyty u lekarzy,szczepienia i wszystko z tym związane:)

ja też słyszałam o tym działaniu śluzującym (czytałam w żywieniu zależnie od grupy krwi) i właśnie ta kontrowersyjna szklanka ciepłego mleka przy chorobie:)

Malbertka ale sincod z tego co wiem nie jest wykrztuśny tylko przeciwkaszlowy więc nie przy mokrym kaszlu - jego działanie w połączeniu z czymś wykrztusnym będzie się znosić!!!

u nas też szpital
 
reklama
choć ma już Sinecod, który powinien być własnie wykrztuśny...
Wlasnie to ja z Baska sie zgodze ze :Sinecod nie jest wykrzyusny!!!

Moje tez chore obie,kaszla strasznie,Gosia jeszcze troche i zapalenie pluc by miala,a Karolcia niby w poniedzialek nie miala jeszcze oskrzeli,ale lekarka powiedziala ze tez brzydko kaszle i to wyglada jej na to samo co u Gosi,no bo ona pozniej zaczela kaslac i goraczkowac...ehhhh...najgorzej w nocy jest,albo w dzien jak spi...albo jak sie schasa po domu to wtedy dusi ze az do wymiotow ja bierze
W poniedzialek mi tak zwymiotowala,gdzies ok godzine po antybiotyku,ale moze sie wchlonelo troche......
 
Aluta od soboty 4rano wymiotowała i ma biegunke, od wczoraj nie zwymiotowała ani razu ale kupke robi tak co 2h luźną wodnistą i smierdzącą!!
w sobote i niedziele nic nie jadła ale dużo piła.. wypiła do tego kazdego dnia 200ml Orsalitu i smekte oraz probotyk o nazwie DI-EROL, cóż jeszcze mogłabym jej podać???
temperature miała tylko 2razy do 38,5 i cały ten czas gryzie dziąsła, podejrzewam ze mogą jej trójki wychodzic ale to tylko moje podejrzenia, do przychodni nie idę by dodatkowo nic wiecej nie złapała!!
 
sempe jak u nas była biegunka i wymioty
to dostalysmy smecte i ORS 200 ,kropelki na wymioty i dużo po łyżeczce poić i w ten sposób sie udało,a było cięzko bo mała niechciała współpracowac
 
Jedyne co pociesza to fakt, że z kazdym dniem bliżej do końca tego wstrętnego okresu infekcyjnego. W tym roku dał nieźle popalić:wściekła/y:
 
sempe,dobrze ze chce pic.....jak Karolcia miala tez takiego wirusa,to jeszcze dawalam kleik na wodzie,albo sam ryz gotowany(tak pediatra radzila) ale ona ryzu nie chciala...a jeszcze chrupki kukurydziane jadla,a z lekow to bralysmy podobnie jak piszesz....dodatkowo jeszcze Nifuroksazyd(chyba tak to sie pisze :sorry:) w syropie i na szczescie przeszlo,ale meczace to bardzo i dla dziecka i dla rodzica......u nas biegunka trwala z 5-6 dni zanim sie wszystko uspokoilo
Zycze duzo zdrowka....
 
Bry :) ja tez się dołączam do was w tej kwestii. Młoda zachorowała tydzień temu i od tego czasu nie dość ze przestała pic mleko to jeszcze przestała jeść. Dotychczas wszystko a teraz każdy kęs trzeba wciskać. Kurde szlag. antybiotyki już skończyłyśmy ale kaszel został. Zresztą podawanie antybiotyków to była masakra, ciesze się ze już nie podaje. Biegunka tez była, ale opanowałyśmy w miarę szybko. Okropieństwo
 
Zulejka współczuje, sie biedna Tosia namęczy a ty z nią...

Macie ochote na małe porównanie?? Bo jestem ciekawa jak rosną nasze dzieciaczki, tzn
U Juli to wygląda tak:
wzrost - 78 cm
waga - 9,5 kg
ubranka nosi na 80-86 cm bo rękawki były krótkie :-D
rozmiar nóżki średnio 20 (befado 20 są za duże, a ang clarks ma 3,5)

:-)
 
no to drobinka z Julci:-)
Zośka ma 87 cm wzrostu (mierzone wczoraj przy ścianie :-D ) i ok. 14 kg nie wiem dokładnie, musze ja zważyc :-)
ubranka nosimy na 92 przeważnie, ale i na 98 się tez trafiają, a i w drugą stronę też, nawet mamy 1 bluzeczkę na 74 która dalej jest dobra:-D
buciki: kapcie befado 23 a kozaki ecco ma 24
 
reklama
Do góry