reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zdrowie naszych maleństw- wizyty u lekarzy,szczepienia i wszystko z tym związane:)

o kurka, malbertka - a tym sie można zarazić przez "normalne" funkcjonowanie book siebie? wiem, że to ohydne g*** do wytępienia, ale wydawało mi się, że jak nie dotykasz np. muszli klozetowej (np. jakoś od wewnątrz) po kimś, kto tam przed chwilą siedział i wyciskał nr 2;-)to przez zwykły kontakt nie można sie zarazić!!!??

rubi - a może sie ładnie wyleczy Monia i będzie good!
 
reklama
Wiecie co, jak Nata była mała to odrobaczałam ja regularnie. Tak zalecał nasz pediatra. jak tylko widzieliśmy sino podkrążone oczy, zaczynała kaszleć to najpierw kuracja p/robalowa. I uwierzcie mi, że kończył sie kaszel i objawy towarzyszące.

Franek wczoraj 9900 (!!!!!!!!!!!!:szok:), wzrost nie wiem, nie da się go postawić "pod ścianą";-), ale ubranka nosi 80-86.
 
Andariel, można sie zarazić przez połknięcie cysty, czyli tego co wychodzi z kupą, tyle że tą cyste trudno jest wytępić - moze przeżyć bardzo długo...

No własnie Franiowa czytałamze niektóre rodziny po prostu dwa razy w roku odrobaczają się standardowo, bez wykonywania żadnych badań, bo w badaniach tez tak zaraz nie wyjdzie, bo nei z każdym nr 2 te cysty wychodzą...

A móisz ze kaszel tez temu towarzyszy??? bo Alka to już kaszle i kaszle dość długo - ale nie jakos strsznie - tylko tak z 3-5 razy na dzien kaszlnie, choc nawilzacz-oczyszczacz kupilismy - a kaszelek dalej trzyma, a chora nie jest...

To Franio rośnie rośnie jak trzeba:-))

Zdrówka dla Moni - niech się szybko wyleczy!
 
Malbertka, tak dokladnie tłumaczył nam lekarz - możesz gówienko nosic 3 x przepisowo do badania a robaczek bedzie akurat nie w tym badanym kawałeczku.
My wiec odrobaczaliśmy Natkę regularnie.
U Naty objawy były takie: podkrążone oczy, kaszel (ona alergiczka wiec było niebezpieczeństwo ze to zaraz przejdzie w zapalenie oskrzeli), zgrzytanie zebami w nocy. Jak był ten ostatni objaw to już tylko dzwonilismy po receptę.
 
a moj maluszek dzis zmierzony i zwazony : 89 wzrostu, 14 i pol kilo wagi, ubranka na 96, bo rekawy za krotkie w mniejszych a buciki wlasnie zmienilismy na 23,5
 
malbertka, współczuję :no: ja kiedyś jak byłam mała to miałam lamblie i nawet w szpitalu leżałam
Monia zdrowiej :tak:

Majka obecnie ma 84cm, waży ok 12kg, a buciki nosi teraz w rozmiarze 22, ale na wiosnę kupiłam rozmiar 23
 
kurde... Jan ciagle ma cienie pod oczami...kaszle...
Franiowa - czym odrabaczaliscie? Pyranthelum????

Moniek kaszle chyba gorzej...nie wiem czy jej sie to po prostu odrywa, wykaszle sie i bedzie lepiej czy sie cos rozwija w ta zla strone....
 
Moja non stop ma oczka podkrążone, ale to chyba taka jej uroda? Przestraszyłyście mnie tymi robalami, że hej. My mamy dużo styczności z dziećmi żłobkowanymi! I każde kaszle! Szok!

Co do wzrostu to nie wiem ale ubranka moja Gabi nosi na 80/86. Dziś chciałam jej kurtkę na 92 założyć to wisiała, czyli bliżej nam do 80cm niż 86 ale to i tak zależy od firmy. Ale jak na małego kurdupelka jakim była to się ładnie wyciągnęła.
Ostatnio ważyła coś ok. 11kg.
Noga no cóż. Wchodzi w adidaski z zeszłego roku rozm. 20. Taki rozmiar też ma kapcie z befado. Ale myślę, że ma tak 21, bo centymetrem jej mierzyłam w powietrzu nogę i ma 13cm. Powinno się postawić na kartce i odrysować więc te 0,5cm dodaje.
 
reklama
Byłyśmy z Oliwią po receptę i sobie przy okazji zmierzyłam panienkę i ma równe 90 cm wzrostu :-). Waga w przyszłym tygodniu po szczepieniu będzie. Jak na razie alergia się nie pojawia, ale omijamy dalej kilka rzeczy no i proszek dalej dla dzieci, bo po zwykłym wysypało :-(.
 
Do góry