reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

reklama
Dziewczynki byłam dziś u lekarza wyniki mam dobre wszystko spoko,kazał jeść jogurcik ,żurawinę suszoną i witaminki :-) Na usg się z nim umówiłam na 6 kwietnia , podobno ma super nowoczesny sprzęt więc zrobi mi badania przesiewowe czy dzidziuś jest zdrowy przebada go na wszystkie możliwe strony i uwaga powiedział,ze powie mi jaka jest prawdopodobnie płeć dzidziusia więc jestem już mega w skowronkach i czekam do usg :tak:
 
kobitki to może ja też poznam płeć w kwietniu? na tych badaniach prenatalnych? co o tym myślicie? tam będą mi robić usg 3d i 4d więc chyba będzie widać pipkę albo siusiaczka? :-):-):-)


czy robiłyście badania na toxo? ja nie dostałam skierowania od lekarza, a mam kota i psa w domu. robiłam toxo w ubiegłym roku na początku, wyniki były negatywne ale nie wiem czy pytać lekarza żeby dał mi skierowanie?
 
dzemo ​ja akurat odrazu dostałam od lekarza skierowanie na toxo bo mimo styczności z kotami w domu teraz i przez całe życie z kotami na dworze nie byłam chora... Wiec na Twoim miejscu poprosilabym o skierowanie na te badania :) a jak nie to zrób prywatnie... Bo chyba nie lepiej spokojna glowe

die perle​ no duże duże;) aż sama sie dziwie:) razem maja 7cm wiec niedługo brzuszek urośnie :)
 
Dobry dzionek...u nas znowu pochmurno :( za 2 dni jedzimy do Polski ciesze sie:)

Co do płci i badań prenatalnych- nie wiem czy to kwestia usg wydaje mi sie ze nawet najlepsze nic nie da bo organy zewnetrzne płciowe nie sa jeszcze na zewnątrz- mi sie wydaje ze to nie na usg widac, a podczas badania krwi matki- w ktorej znajduja sie rowniez krew plodu- i jesli uda się ją wyodrębnić mozna poznac jej grupe i płeć dziecka, tak przynajmniej mi mówiła moja lekarka.


Badanie krwi matki ujawnia płeć płodu - Dziecko w interia.PL


Co do badan na toxo ja robilam je jeszcze przed rozpoczeciem staran czyli 6 miesiecy przed zajsciem w ciąże- niestety nie byłam chora na tokso mimo ze mam kota w domu- na szczscie nie jest nosicielem i jest niewychodzaca- ale przestalam sprzątać jej kuwete, i nie jem surowizny
 
Ostatnia edycja:
die_perle, w okolicach tego 12 tygodnia narządy płciowe wyglądają tak samo ale różnią się jakimś szczegółem (chyba kąt nachylenia konkretnego penisopodobnego elementu). Na bardzo dobrym sprzęcie, bardzo dobry specjalista jest w stanie tak wcześnie określić płeć. Czasem lekarz powie co mu się wydaje. Wielu się myli bo udają mądrzejszych niż są. W pierwszej ciąży nic mi nie powiedzieli za to za drugim razem dość wcześnie wiedziałam, że mam się szykować na 2 baby w domu :)

Z krwi to podczas tych inwazyjnych badań można określić płeć na 100%, test Pappa nie pozwala na określenie płci.
 
reklama
1363179388025.jpg Moje maleństwo nadrobiło zaległości i ma 4 cm :-D
 

Załączniki

  • 1363179388025.jpg
    1363179388025.jpg
    15,2 KB · Wyświetleń: 67
Do góry