reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla nas i naszych kwietniowych pociech:):):

haha reniuszku szukanie muzyki na I fazę to mój plan na dziś :-) i też obawiam się że mi sie to i tak nie przyda ale jak nie będe mieć to z pewnością bedę myśleć "och jak by mi sie to przydało" :-D
 
reklama
julianna ja juz od kilku dni magazynuje i zastanawiam sie co bedzie dobre, zeby lecialo w tle moich narzekan o ku* ja pier* jak boli ....
 
No nie ja nawet nie pomyslalam ze muzyczka sie moze przydac musze zanotowac:-)

Chcialam sie tylko pochwalic ze ja juz wszystkie najgrubsze rzeczy mam zakupione tzn. wozek, lozeczko, wanienka, przewijak, posciele,rozek sprowadzam to sobie z pl teraz tylko trzeba poczekac na dostawe do mamy i kurierem do mnie ahhh nie moge sie doczekac:tak:
Ubranka tez ostatnio przejrzalam i posegregowalam i stwierdzam ze mam wystarczajaco na poczatek tylko te rozmiary jakies dziwne u nas sa np.0-3 mies,3-6 itd i jak sprawdzalam to niektore na 0-3 sa do 4kg inne do 8kg wzrosty tez rozne zalezy od firmy ale to jeszcze zobaczymy co i jak jak juz bobo sie urodzi:rofl2:
Takze mi zostaly juz tylko kosmetyki ale to tez mama z pl poda bo tu nivea nie ma a od nich chce zaczac no i jakies rzeczy dla mnie typu koszule, wklady itp:baffled: bo to jakos tak spycham na koniec
 
Dziewczyny, w jakiej temperaturze pierzecie ubranka ? Na metkach większości ciuszków jest 40 stopni.. a spotkałam się z opinią, że najlepiej prać w 90 stopniach :baffled:. Już nawet na próbę wrzuciłam jedne body do prania w temp 60 stopni i się skurczyły, zesztywniały.. i z rozm 62 zrobiło się 50 ..
 
hej, mam kolejny zestaw pytań dla doświadczonych mam, bo jestem przed zakupami i nie wiem na co się zdecydować:
1. jakie pieluszki kupić na sam początek - pampersy czy jakieś inne, które mają wycięcie na pępek (bo chyba pampersy tego wycięcia nie mają???) Czy lepiej pępek zasłonić pieluszką żeby ciuszki go nie podrażniły? Ale czy wtedy się goi bez problemu?
2. Czy ciuszki prać w proszku / proszku i płynie do płukania czy płynie do prania dla niemowląt?
3. jakie wkładki laktacyjne polecacie - żeby nie lepiło się włosie do sutków i były w miarę chłonne?
4. Czy korzystałyście z nani elektronicznej, polecacie jakąś? Dla mnie ważne żeby miała duży zasięg

Wczoraj byłam na zakupach i już miałam to wszystko kupić ale zwątpiłam widząc ogrom towaru i możliwości...
 
murka to zależy co komu pasuje, tyle ile kobiet tyle opinii...
Ja Tobie napisze co u mnie sie sprawdziło:
1. Polecam Pampersy, jak dla mnie jedyne na poczatek. Nie maja wyciecia, ale jakos u nas to nie kolidowało.
2. Ja dzieciece ubranka piore w proszku Dzidzius, bez płynu. Ale dosc szybko spróbuje przejsc na zwykły proszek sensitive i taki sam płyn
3. Wkładki polecam TT fajnie pakowane po 2 szt, ewentualnie bella mama
A o niani nie mam pojecia :-D
 
1. Ja uzywałam od początku pampersów . Delikatnie można wywinąc górny brzeg pieluszki i jest doplyw powietrza:tak:pępek szybko nam się wygoił
2.Piorę w pralce w proszku i płynie do płukania. Uzywam "Białego Jelenia"
3. Najlepsze- Tommee Tippeee. Sprawdziłam wszystkie na rynku , bo mleko kołdry mi zalewało. Te są chłonne i nie ma odczucia wilgoci na piersiach.
4. Nie korzystałam. Mamy dosć małe mieszkanie i nie było takiej potrzeby
 
1. Ja kupuje pampersy bez wycięcia na pępek, jakoś przy Nikoli to w niczym nie przeszkadzało. Pępuś się szybko zagoił
2. Widzę że jako jedyna nie kupuje specjalnych proszków tylko w normalnym i tylko płyn sensitive, jak by coś było nie tak to dopiero wtedy kupimy dziecięcy.
3. Niestety nie pamiętam jakich używałam:-(
4. Niani też nie uzywałam bo Nikola była z nami w pokoju i nie była potrzebna
 
reklama
Murka:
1. Ja uzywalam pampersy swaddlers z wycieciem ale spokojnie mozna kupic zwykle i podwinac, pepuszek szybk sie zagoil
2. Jak bylam w PL to kupilam dzidziusia i mloda miala sie dobrze, nie bylo uczulen. troche zapach byl dla mnie dosc intensywny ale ogolnie moge powiedzie ze spelnil swoje zadanie :-)
3. mialam malo pokarmu wiec nie mialam tego problemu i tak naprawde nie potrzebowalam wcale wkladek
4. mloda spala z nami w pokoju, lozeczko stalo obok wiec nie potrzebowalam monitora, dopiero jak miala okolo roczku to dostala swoj pokoj i wtedy kupilismy ten monitor, zwykly, prosty bez zadnych dodatkowych funkcji i sprawdza sie do dzis (Alusia ma juz 4,5 roku).
 
Do góry