reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla nas i naszych kwietniowych pociech:):):

Zgodnie z tego co wiem to własnie te usztywnienia są najgorsze, bo to sie do maluszka powinno dopasować, bo on jeszcze nie trzyma głowy, itp, Martolinka jest specem ja mam tylko wiedzę teoretyczną :-D
Właśnie Martolinka od którego miesiąca zaczęłaś nosić Antka? Na mojej chuście pisze że od 2, myślałam że można by wcześniej zacząć...ale nie chce przegiąć :sorry:
 
reklama
martolinka a od któego miesiąca mozna uzywać nosidełak? I najpierw z przodu się chodzi tak? Bardzo mnie zaciekawił ten temat

kingaa1415 super ten bujaczek!
nosidła polecane są dla dzieci od około 6 mscy. Takie maluchy mają sztywniejszy kręgosłupy i stabilnie trzymają główkę. I należy pamiętać , ze nie nosimy dzieci buzią do świata.. zawsze twarzą do rodzica
Z kolei chusty mogą służyć maluchowi już od dnia narodzin. Są jedynie wiązania , które możemy wykonać po około 6 tygodniu życia tj. po usg bioderek , które sie wtedy wykonuja.

edit. sprawdzcie , czy w Waszych miejscowosciach nie ma KLUBU KANGURA tam można sie nauczyć z pomoca doswiadczonych mam jak wiazać:happy:

Magda to nosidło jest ok pod warunkiem , ze nosisz wyłacznie w opcji "szeroki rozstaw nózek";-)
 
Ostatnia edycja:
na pewno odradzam nosidła typu wisiadło jak na zdjęciu. Maluch wisi na swoich genitaliach :baffled: http://www.p-wholesale.com/upimg/13/54a2/baby-bjorn-ca5006-899.jpg

sama nosidła nie miałam , ale dziewczyny polecały rozmaite nosidła miękkie typu Mei-Tai oraz nosidła ergonomiczne (np. ONO) - we wszystkich zachowana jest naturalna krzywizna kręgosłupa dziecka, maluch nie wisi na kroczu, tylko ma podpartą całą dupkę aż po kolanka, a kręgosłup jest dokładnie wsparty.
 
pasazerka - super zabaweczki:)

A propos nosidełek - wczoraj widziałam babkę w galerii, która miała dziedziaczka w nosidełku (chyba z samych szelek się składało), maluch miał może z 5-6 miesięcy i sobie tak wisiał w tym nosidełku buśką do świata. Okropnie to wyglądało i chyba nie było dla niego zbyt wygodne:no:
 
Karina właśnie szkoda mi takich maluszków.. nic przyjemnego .

pasażerka super te zabaweczki :) ja mam całą siatkę po Antku więc poobserwuję co Wy kupujecie za grzechtoki itp :)
 
reklama
Do góry