reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakupy dla mamy i maleństwa

Joaś - to przy zmianie pieluszki tez się bawić tylko wacikiem i wodą? Wiem że nafaszerowane wszystko chemią, ale takie chusteczki to chyba pomocne bardzo, zwłaszcza przy kupce ;)
 
reklama
Ja brałam tylko watę i wodę - szkoda dzieciaka. Kiedyś w szpitalu, w nocy zabrakło waty, nie chciałam łazić oddziale i wzięłam nivea sensitive chusteki - bo były dostępne, wypłukałam wodą i... niestety zaliczyła moja Martynia wysypkę jak ta lala :-( A pupcie i kupe malszka nie są jakieś gigantyczne na początku. Da się przeżyć :-D.
 
Ja wczoraj byłam w smyku i kupiłam takie śpioszki na chrzest fajne, żeby w restauracji ładnie się mała prezentowała. Miałam w ręku sukieniusię bombkę na 56 i tak się zastanawiałam boska była ale moja mama z meżem stwierdzili, ze to bez sensu bo ona będzie mała i będzie non stop spała więc i tak nie bedzie jej tak w tej sukienusi widać i wzięłam te śpioszki fajne z króliczkiem i będzie jej wygodnie. Ale sukieniusia śliczna była fioletowa z zajączkiem i bluzeczką ahhh..
 
Ja też mam zamiar nie używać chusteczek do pupy, wolę wodę. Moja siostra używała i ciągle zmieniała bo mały miał ciągle dupciach czerwoną, potem smarowała sudocremem, natomiast bratowa myła i małemu nic nie było.
 
Ja bede używała chusteczek w ciągu dnia, ale planuje po nocy umyć własnie woda. Potem chusteczki cały dzien a wieczorem kąpiel no to tez bez chusteczek. Zobaczymy jak to wyjdzie w "praniu" :)
 
Przy mojej Ani używałam wody bo miała alergie na wszystkie możliwe chusteczki.Trochę to kłopotliwe,szczególnie jak się gdzieś wychodzi, ale cóż zrobić,nie mieliśmy innego wyjścia.
 
A skad wiadomo, ze dzidzia ma uczulenie na chusteczki, a nie np na pieluszki?

Jesli chodzi o wode do mycia pupki, to taka z kranu bedziecie uzywac? Czy gotowac w czajniku i studzic? Bo jesli to drugie to gdzie ta woda bedzie "czekala" i jak zrobic zeby sie zabardzo nie schlodzila?

Pamietam jak kiedys jak opiekowalam sie kuzynem (wtedy jeszcze uzywala moja ciocia tetrowych pieluszek) to jak zmienialam mu pieluszke, to mylam mu pupke pod kranem z ciepla woda po prostu, ale on byl juz niemowleciem nie noworodkiem. A tutaj w Anglii to nie do wykonania, bo po 1 sa dwa krany jeden z ciepla, a drugi z zimna woda i nie da sie zrobic letniej.. po 2 sa bardzo krotkie ze ciezko sie rece myje (wchodzi sie rekami na zlew) a co dopiero malucha.. a po 3 u nas w mieszkaniu zanim ciepla woda doleci do kranu z bojlera to czasami czekam pare minut.. :/
 
reklama
Elzu właśnie dziwią mnie te krany u Was. Jak byłam w Irlandii to zauważyłam że oni też tak mają - dwa osobne kurki i dwa krany. Nigdy nie umiałam w przyjemnej temperaturze umyć sobie buzi, bo albo zimna albo gorąca. Czasami jak chciałam szybko pod bieżącą wodą coś umyć to trzeba było w dwie ręce łapać jedną i drugą wodę.
 
Do góry