reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakupy dla mamy i maleństwa

reklama
mysza84 - firma dzidziuś one są takie duże prostokątne. Ja uzywam też płatki kosmetyczne oczywiście te dla nas i nic się nie kudlą a wiadomo, że te dla dzieci robione są tak żeby im nie szkodziły.
 
Mam te gaziki :) i duże płatki też... wole przy kąpaniu mieć cały asortyment i zdecyduję co jest dla mnie wygodniejsze. Ale gaziki używali w rodzinie i myślę że do oczków jednak będę tylko je stosować.
 
baśka dzięki! Zakupię i przetestuję...kiedyś słyszałam że są jakieś takie "zaszywane po bokach" które się nie kudla...ale nie pamietam jakie to był.
 
W smyku są czapeczki po 1,90 na promocji, kupiłam 5 bo mam same zimowe i letnie, ale takich bawełnianych po kąpieli nie miałam.
Kupiłam różne rozmiary i kolorki. W Rossmannie są promocje na produkty babydream, kupiłam wkładki laktacyjne, pieluszki, chusteczki- bo nie miałam pojemnika i te podkłady pielęgnacyjne :)
 
u nas na SR położna mówiła, żeby absolutnie nie używać patyczków do uszu , bo maluch w każdej chwili może główką ruszyć i nieszczęście gotowe, a uszka przecierać gazikiem.
Zalecała też zamiast chusteczek nawilżajacych używać właśnie tych gazików/wacików i wody, bo to co zostawiają chusteczki na pupie noworodka z higieną nie ma podobno nic wspólnego
 
reklama
Dziewczyny, w pierwszym okresie życia maluszka nie stosuję żadnych chusteczek nawilżanych, żadnej oliwki. Im mniej tym lepiej. Płatki kosmetyczne - lub zwykła bawełniana wata z wodą przegotowaną do mycia pupci.Do smarowania maluszka - najzwyklejsza ciekła parafina - do kupienia w aptece za śmiesznie małe pieniądze. Kosmetyki mają sporo dodatków, które niekoniecznie służą maluchowi. Do pupci alantan maść - bo tłustsze, ale może być też krem. Co kto lubi.
Zresztą nikogo nie namawiam do niczego. Pozdrawiam
 
Do góry