reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakupy dla mamy i maleństwa

reklama
śliczny kombinezon!
dziewczyny prośba o odpowiedź na pytanie. Mam już prawie całą wyprawkę i dla siebie i malucha, tylko czekałam aż się do neta dostanę i uzyskam od Was pomoc.
1. Linomag czy alantal? którą maśc lepiej kupić by smarowa pupkę po przewijaniu? Linomag jest podobno do całego ciała?
2. oliwki do ciała po kąpieli, kupiłyście? a jak tak to jakie? ja mało nie zgłupiałam jak do sklepu weszłam i zobaczyłam....
3. mydło, szampon, płyn do kąpieli- czy tym wszystkim mam ssmarowac malucha? nie za dużo tego?
4. no i ostatnie to jeśłi chodzi o podmywanie się po porodzie w co się zaopatrujecie?
5. jakie rozmiary ubranek bierzecie do szpitala?

wiem że część tematów była przerabiana, ale zdaję sobie sprawę że większość jest już po zakupach i chciałbym wiedzie na co się zdecydowałyście
 
Jola odpowiem wg siebie:
1. ja do codziennego smarowani po przewijaniu kupuje krem Nivea przeciw odparzeniom. Bo te maści to już "lekarstwa". Lepiej zacząć od czegoś łagodnego, żeby w razie w było czym leczyć. Tak nam położna radziła.
2. Nie kupowałam żadnej oliwki bo do kąpieli będę używać Oilatum, a to juz samo natłuszcza.
3. Do kąpieli kupiłam tylko Oilatum, żadnego mydełka, szamponu itp.
4. szare mydło - biały jeleń, i Tantum rosa w saszetkach do rozpuszczania
5. 56, a w razie innego rozmiaru maluszka mąż dowiezie, tylko mu w domku spakuję jakiś zestaw.
 
Jola- Oilatum radzę stosować jak maluszek będzie miał problemy ze skórą, będzie przesuszona itd w innych wypadkach nie jest potrzebne. Ja do mycia malucha zwykłe mydełko bambino, a po kąpieli oliwka- też bambino. Albo poprostu dodać oliwkę lub ciekłą parafinę do kąpieli i wtedy już nie smaruję malucha.
Co do podmywania się po porodzie to polecany jest płyn do higient intymnej- Biały jeleń. Dorwałam go dzisiaj w intermarche ale podobno w naturze też mają. Do szpitala spakowałam same ciuszki 56, jakby co mąż dowiezie większe:)
 
1. Do pupki mam Linomag oraz krem Balneum tak do codziennej pielegnacji, w razie jakis wiekszych problemow mam tez sudokrem.
2. Nie bede stosowala oliwki.
3. Do kąpieli kupiłam Balneum, bo nie zawiera parafiny, na poczatek tylko tego bede uzywala.
4. Plyn do higieny intymnej Perfecta Mama, cala ciaze go uzywam i w pologu tez bede.
5. Biore tez 56.
 
śliczny kombinezon!
dziewczyny prośba o odpowiedź na pytanie. Mam już prawie całą wyprawkę i dla siebie i malucha, tylko czekałam aż się do neta dostanę i uzyskam od Was pomoc.
1. Linomag czy alantal? którą maśc lepiej kupić by smarowa pupkę po przewijaniu? Linomag jest podobno do całego ciała?
2. oliwki do ciała po kąpieli, kupiłyście? a jak tak to jakie? ja mało nie zgłupiałam jak do sklepu weszłam i zobaczyłam....
3. mydło, szampon, płyn do kąpieli- czy tym wszystkim mam ssmarowac malucha? nie za dużo tego?
4. no i ostatnie to jeśłi chodzi o podmywanie się po porodzie w co się zaopatrujecie?
5. jakie rozmiary ubranek bierzecie do szpitala?

wiem że część tematów była przerabiana, ale zdaję sobie sprawę że większość jest już po zakupach i chciałbym wiedzie na co się zdecydowałyście

1.Linomag maśc
2.oilatum soft do kąpieli i nie trzeba oliwki.ewentualnie oliwka penaten albo bubchen
3.j.w.ewentualnie kosmetyki bubchen albo penaten,szare mydło.
4.ja do cc bialy jeleń-mydlo i na dół laktacyd:)
5. 50 i 56,body i pajace.
 
1. mamy bepahnten i linomag (na wszelki wypadek)
2. oliwka bambino na ciemiaczko i wszelki wypadek
3. kupilismy oilatum, ale dzisiaj mi siostra wyslala linka do artykulu o parafinie i juz nie wiem czy bedziemy go uzywac..
4. kupilam tantum rosa w razie jakby byla rana, a do podmywania bede uzywala tego co do tej pory (nie widze potrzeby zmiany, szczegolnie, ze teraz wiekszosc tych zeli jest antyalergiczne i dobre dla dolnych czesci kobiecych)
5. angielskie newborn czyli mniejwiecej 56cm

a tu ten artykul:

parabeny-sole-aluminium-parafina
 
reklama
1. mam strasznie duzo próbek kremików na odparzenia Hipp ( cała torebeczka taka jak daja w aptekach małe, bo mojej kol. mama pracuje w szpitalu i mi przyniosla) mam tez Linomag, i sudocream
2. oliwka bambino:)
3. przez pierwszy miesiac mydelko bambino
4. Mydlo biały jelen i tantum rossa
5. 56
 
Do góry