reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakupy dla mamy i maleństwa

A paleczki do uszu to jak sie u malucha stosuje? Bo pepuszek to mozna wacikiem, tak samo oczki i uszki.. to paleczki do czego sa? Bo nie wiem czy musze dokupic :) chociaz jakies tam zawsze w lazience sa.
 
reklama
Oczków nie wolno wacikiem bo wata ma dużo małych włosków i może dziecku wejść do oczka. Można tylko gazikiem + sól fizjologiczna. Uszki pałeczkami, ale do tąd co jest ograniczenie- dla dzidzi są takie specjalne żeby właśnie nie można było za głęboko wsadzić.
 
Odnośnie patyczków. Maluszkom nie wolno nic wkładać do uszu!!! Na później są takie specjalne patyczki dzidziusiowe. A póki co przemywa się tylko 1 ruchem małżowinę (tak jak oczka). I za uszkami trzeba przetrzeć bo ponoć po ulaniu lubi się tam pokarm schować.
A do pępka się przydadzą zwykłe patyczki jak dla nas, albo jak któraś chce bardzo sterylnie pielęgnować pępek to w aptece są takie patyczki jałowe, pakowane po 1 szt jak gaziki.
 
U nas mówili na pielęgnacji noworodka że tymi patyczkami wyciera się wodę w uszach- ale właśnie żeby tylko przód- czyli do momentu gdzie jest to ograniczenie. Co położna to inna teoria. Ale cd. wacików to od każdej słyszałam że nie wolno do oczu
 
ja tez wacików nigdy nie używałam, ani do przemywania oczek, ani do pępuszka
zawsze tylko gaziki, tak jak pisze Rtyśka, waciki pozostawiają właśnie takie włoski, które mogą zostać gdzieś na oczku i spowodować podrażnienie
 
To takie oczywiste a ja nie wiedzialam :) musze dokupic gazikow z gazy hehe :) dobrze, ze doczytalam.. bo jeszcze bym wacikiem zaczela oczki przemywac :/
 
reklama
Ja mam kupione takie duze płatki kosmetyczne dla dzieci używałam ich też przy Kamilku i świetnie się sprawdziły.
 
Do góry