reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Za duze NT, obrzęk karku, podejrzenie wady genetycznej

reklama
Kochana, nikomu nie musisz się tłumaczyć z wyboru.. To Twoja decyzję o amino. W takiej sytuacji lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć.byc świadomym. Ile będziesz czekać na wyniki sanco? Na amino chyba musisz poczekac prawda?
 
@Klara95 No to teraz rozumiem :) Obecnie uznaje się ryzyko chyba nawet 0,1%. No ale już po Sanco będziesz miała jakiś obraz.
Dokładnie 0,2% i amnio jest uznawana za badanie inwazyjne, ale bardzo bezpieczne. Wyniki biochemii wyszły obiecująco. Dobrze, że będzie Sanco, które już coś powie a potem amniopunkcja i oby skończyło się na strachu. Trzymam kciuki mocno :)
 
@Klara95 No to teraz rozumiem :) Obecnie uznaje się ryzyko chyba nawet 0,1%. No ale już po Sanco będziesz miała jakiś obraz.
Będę miała, ale nie wyobrażam sobie nie zrobic amino.
Kochana, nikomu nie musisz się tłumaczyć z wyboru.. To Twoja decyzję o amino. W takiej sytuacji lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć.byc świadomym. Ile będziesz czekać na wyniki sanco? Na amino chyba musisz poczekac prawda?
Na amino jakieś 2 - 3 tyg muszę poczekać, wynik sanco od 3 do 7 dni roboczych.

Wiecie co mnie przeraża najbardziej teraz? Ta sytuacja jest niesamowicie trudna a zmienione prawo aborcyjne i brak wyboru paraliżuje. Przynajmniej mnie
 
Wiecie co mnie przeraża najbardziej teraz? Ta sytuacja jest niesamowicie trudna a zmienione prawo aborcyjne i brak wyboru paraliżuje. Przynajmniej mnie
Są odpowiednie fundację, które pomagają. Nie myśl że zostajesz do czegoś zmuszona, bo na szczęście tak nie jest.

Ja miałam NT 3.4 mi lekarz powiedział, że jeżeli tylko to jest nieprawidłowe w obrazie usg, to często właśnie z powodu wady serca dziecko ma je podwyższone. U ciebie wyszło już podejrzenie jakiejś wady, ja się na tym nie znam, ale mam nadzieje, że to łagodna wada, a genetycznie dziecko jest zdrowe.
Życzę Ci tego z całego serca.
 
Są odpowiednie fundację, które pomagają. Nie myśl że zostajesz do czegoś zmuszona, bo na szczęście tak nie jest.

Ja miałam NT 3.4 mi lekarz powiedział, że jeżeli tylko to jest nieprawidłowe w obrazie usg, to często właśnie z powodu wady serca dziecko ma je podwyższone. U ciebie wyszło już podejrzenie jakiejś wady, ja się na tym nie znam, ale mam nadzieje, że to łagodna wada, a genetycznie dziecko jest zdrowe.
Życzę Ci tego z całego serca.
I te fundacje mnie pocieszają.

Tak, przy czym lekarz wczoraj mi mówiła, ze ta wadę serca wpisuje, ale do niej należy podejść z dystansem i, ze tu może byc ok.
Stąd usg ponowne za 2 tyg.
Mam nadzieję, ze moze w ogole będzie ok.
 
Wiecie co mnie przeraża najbardziej teraz? Ta sytuacja jest niesamowicie trudna a zmienione prawo aborcyjne i brak wyboru paraliżuje. Przynajmniej mnie
Kochana, nie jesteś sama.
W razie najgorszego jest możliwość wyboru i są osoby w Polsce, które legalnie są w stanie pomóc. Jeśli uspokoi Cię wiedza na ten temat to warto zadzwonić do Fundacji FEDERA i tam bardzo miłe i kompetentne panie powiedzą Ci co i jak. Do niczego to nie zobowiązuje a świadomość, że możesz uzyskać pomoc może ukoić nerwy.
 
Popieram @ness. Z dużym prawdopodobieństwem podwyższony wynik NT może wskazywać właśnie na wadę serca. Niekoniecznie jest to genetyka.
 
I te fundacje mnie pocieszają.

Tak, przy czym lekarz wczoraj mi mówiła, ze ta wadę serca wpisuje, ale do niej należy podejść z dystansem i, ze tu może byc ok.
Stąd usg ponowne za 2 tyg.
Mam nadzieję, ze moze w ogole będzie ok.
Też mam taką nadzieję. U nas jest ok i nikt nie ma pojęcia stąd te podwyższone NT 🤷‍♀️ oby u was było tak samo
 
reklama
Kochana, nie jesteś sama.
W razie najgorszego jest możliwość wyboru i są osoby w Polsce, które legalnie są w stanie pomóc. Jeśli uspokoi Cię wiedza na ten temat to warto zadzwonić do Fundacji FEDERA i tam bardzo miłe i kompetentne panie powiedzą Ci co i jak. Do niczego to nie zobowiązuje a świadomość, że możesz uzyskać pomoc może ukoić nerwy.
Dziękuję.
Też mam taką nadzieję. U nas jest ok i nikt nie ma pojęcia stąd te podwyższone NT 🤷‍♀️ oby u was było tak samo
Mam taka nadzieję.
W pierwszych tyg ciąży byłam bardzo mocno przeziębiona. Ludze się, ze stad ta przezierność.

Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za to, ze jesteście
 
Do góry