reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za duze NT, obrzęk karku, podejrzenie wady genetycznej

reklama
No nie.
Wiem, ze z mojej strony moze myślenie płytkie, ale pierwsza ciąża książkowa. Jestem zdrowa, Maz tez. Brak wad genetycznych w rodzinie i komplikacji. Lat mam 27, więc i 30stki nie przekroczyłam.

Niestety, ale te wszystkie czynniki, które opisałaś, o niczym nie świadczą :(
Mój Synek, drugie dziecko, jest genetycznie chory - badania robiono też mnie i mężowi, oboje jesteśmy zdrowi, ŻADNYCH chorób w rodzinie do kilku pokoleń wstecz (babcia była pediatrą, więc jak się dowiedziała o chorobie prawnuczka, to poruszyła niebo i ziemię żeby dociec, skąd się to wzięło...).
Obie ciąże książkowe, oba porody jak marzenie, Syna rodziłam mając 28 lat, a Córka w 100% zdrowa...
Gdybym miała w ciąży choć cień podejrzeń, że dziecko jest chore, zdecydowałabym się z miejsca na badania...
Trzymam za Was kciuki!!!
 
No nie.
Wiem, ze z mojej strony moze myślenie płytkie, ale pierwsza ciąża książkowa. Jestem zdrowa, Maz tez. Brak wad genetycznych w rodzinie i komplikacji. Lat mam 27, więc i 30stki nie przekroczyłam. Myslalam dziś idąc na wizyte, ze jest cien nadziei, ze poznam płeć. Nie, ze wyjdę z NT 6,2.
Najgorzej jak w google wpisuję NT 6,2. Że sa pytania i wątki z 2,3,4 to stabdard. Ale NT =6 ciężko już znaleźć.
Kochana co do takiego myślenia, też tak myślałam. Zostałam ponownie mama w wieku22lat..Urodziłam smiertelnie chorego synka.. Starszy syn zdrowy.. Drugi zmarł na chorobę.. U nas niestety gen się sam zmutowal na samym poczatku :(

Nie czytaj może narazie nic.. Google w tym wypadku nie pomoże. Jedyne wyjście to czekanie na kolejną wizyte i w tedy niech specjalista się tym zajmie.
 
Kochana co do takiego myślenia, też tak myślałam. Zostałam ponownie mama w wieku22lat..Urodziłam smiertelnie chorego synka.. Starszy syn zdrowy.. Drugi zmarł na chorobę.. U nas niestety gen się sam zmutowal na samym poczatku :(

Nie czytaj może narazie nic.. Google w tym wypadku nie pomoże. Jedyne wyjście to czekanie na kolejną wizyte i w tedy niech specjalista się tym zajmie.
Wiem, ze nie powinnam czytac, ale mimowolnie szukam pocieszenia w stylu "6mm tez mialam, wszystko jest ok". Ale chyba muszę powoli pozbawić się złudzeń.
Jadę właśnie na PAPPĘ
 
Wiem, ze nie powinnam czytac, ale mimowolnie szukam pocieszenia w stylu "6mm tez mialam, wszystko jest ok". Ale chyba muszę powoli pozbawić się złudzeń.
Jadę właśnie na PAPPĘ
Kochana wiem ze człowiek szuka zawsze w takich sytuacjach światelka.
Pamiętaj że pappa to też tylko statystyka :/ niestety.
A co do tej wysokiej przeziernosci to faktycznie nigdzie nie ma wyniku 6..
I chciała bym się odnieść do tego że ufasz lekarzowi. Pamiętaj że czasami lepiej sprawdzać lekarzowi.. Ja niestety zaufałam lekarzowi i żałuję.. Bo lekarz mnie zwodzil i nie robił pewnych badań. Także ciut kontroli nad lekarzem nie zaszkodzi.. Każdemu zdarza się pomylka 😘
 
Kochana wiem ze człowiek szuka zawsze w takich sytuacjach światelka.
Pamiętaj że pappa to też tylko statystyka :/ niestety.
A co do tej wysokiej przeziernosci to faktycznie nigdzie nie ma wyniku 6..
I chciała bym się odnieść do tego że ufasz lekarzowi. Pamiętaj że czasami lepiej sprawdzać lekarzowi.. Ja niestety zaufałam lekarzowi i żałuję.. Bo lekarz mnie zwodzil i nie robił pewnych badań. Także ciut kontroli nad lekarzem nie zaszkodzi.. Każdemu zdarza się pomylka 😘
Tak, dlatego będę diagnozować do konca.
Natomiast wczoraj jak na usg pokazał mi o co chodzi to bylo widac golym okiem
 
reklama
Do góry