reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka - ubranka, akcesoria, kosmetyki dla dzieci

Mój M przesłał mi takiego gropuna:Bezpieczny Fotelik Samochodowy coś ktoś wie o tych fotelikach? dzag, Ty jesteś ekspertem?

edit: ok już wczytałam,nawet nad nimi się nie zastanawiam. dzag, a jak wypada w Twoje opinie na innych recaro young sport, bo tak ma go paru znajomych i bardzo sobie chwalą, cena wiadomo wysoka ale fotelik na lata, a teraz dostaniemy dość duży zwrot podatku i tak myślę o tym foteliku. Jak on wypada w tych testach bezpieczeństwa?
 
Ostatnia edycja:
reklama
My kupiliśmy maxi cosi tobi ale recaro young sport jest bardzo polecany i też się nad nim zastanawialiśmy. Przekonało nas do tobi,że jest 9-18 kg, a recaro 9-36.
 
Asia, ja i ekspert :D. Błagam Cię, ja pół roku zdanie zmieniałam :D. Mnie jednak przekonuje wersja, że im mniejszy przedział tym lepiej. I bezpieczniej i wygodniej. Nam na przykład sprzedawca postawił obok siebie dwa podobne modele dwóch różnych firm. Jeden był z zakresem 9-18 a drugi 9-25. I co? Wielkość DOKŁADNIE taka sama. Co do centymetra. Wniosek? Ten niby 9-25 i tak pójdzie wcześniej do wymiany na większy. Asia8783, nie zgodzę się z tym że to mit i bez różnicy jest czy kupisz 9-18 czy 9-36. Jak może być dziecko tak samo zabezpieczone w takim foteliku mając zarówno 10kg jak i 30kg? Albo małemu będzie za luźno albo dużemu za ciasno. Ja ze względu na bardzo skromny budżet rozmyślania zaczynałam od przedziału 9-36 (i sumienie mnie zżerało), potem zeszłam do 9-25 a ostatecznie wylądowaliśmy z fotelikiem 9-18 :). A po nim Tymek dostanie już normalny, wygodny, dla dużych dzieci i dostosowany do ich budowy. A to, czy faktycznie kupowanie takich tanich modeli 9-36 jest takie dobre, możecie potwierdzić pytając w porządnych sklepach o foteliki w takim zakresie. Ja w wielu usłyszałam, że takie mają raczej tylko na zamówienie, bo na stałe nie mają sumienia takich rodzicom pokazywać :D. Być może droższe modele są pewniejsze, na tanie nie ma co patrzeć. Mimo wszystko ten Recaro Young Sport jest chwalony i ma dobre opinie, co prawda w testach ADAC szału nie robi, bo ma trójkę, ale z drugiej strony wszędzie powiedzą, że z czystym sumieniem można kupować od trójki wzwyż. No i ponoć nie do zajechania (kilka moich koleżanek z pracy ma je dla swoich dzieci). No nie wiem... tego Recaro bym się nie bała kupić, ale jednak ze względów finansowych trzasnęliśmy Tymkowi 9-18 (był tańszy, według doradcy bezpieczniejszy, Tymek w nim lepiej siedział i idealnie nam się w kanapę wpasował :) )) i nie żałuję.
 
Dzag ja nie uważam,że to mit,tak powiedział sprzedawca w sklepie w którym oglądaliśmy foteliki i on namawiał nas na recaro..My chcieliśmy od początku maxi tobi 9-18
 
Ja planuję Recaro 0-36, jak Mania przestanie się mieścić w naszym Maxi Cosi. Póki co, w dalszym ciągu dobrze się jej w nim jeździ, mieści się spokojnie. Firma dobra. Cena rozsądna, jako, że to na lata inwestycja. Czytałam bardzo dobre opinie o nim. W testach też ok, podobno jest nie do zdarcia, tak jak pisałaś dzag, więc starczy faktycznie do tych 36 kg. Może jeszcze mi się pozmienia, ale póki co, od kilku miesięcy przy nim obstaję :tak:
 
Też mi się wydaje, że im większy przedział tym mniej bezpiecznie. My się zdecydowaliśmy na Maxi Cosi Mobi 9-25, montowany tyłem, więc nawet pod testy ADAC nie podchodzi, ale za to jako jeden z 5 fotelików ma jakieś mega wymagające Szwedzkie testy, a wiadomo, oni fisia mają na punkcie bezpieczeństwa. Cena też przystępna, nie całe 800zł w necie. Młody bardzo zadowolony, wygodnie mu i widzi świat za oknem.
 
Fotelik w mniejszym zakresie wagowym jest duzo bezpieczniejszy, niz z wiekszym. My mamy Axisa po Olisku, ma dobre wyniki i jestem z niego zadowolona:tak: Zreszta taki fotelik do 18 kg uwierzcie spokojnie starczy do tych 3-4 lat. Zreszta ja sobie nie wyobrazam 10 kg dzieciaka w foteliku takim samym co usiadzie 8-10 letni dzieciak majacy te 30 kg- przedział olbrzymi.
Ja sie przekonałam, że fotelik trzeba dobrać zarówno do dziecka jak i do samochodu.
K8 miesci się Mobi w aucie? Bo u nas sie nie miescił:no:
 
reklama
Młody odziedziczył po laurze romera safefix plus i mogę go polecić jako baaaardzo wytrzymały fotelik, z tych nie do zdarcia bo młoda cuda niesamowite w nim niestety wyprawiała (bardzo lubi jeździć samochodem niestety ehhh). Teraz młoda jeździ w foteliku w przedziale wagowym od 15 do 36 kg, nie wyobrażam sobie żeby ona siedziała teraz nadal w foteliku takiej konstrukcji jak teraz młody.
 
Do góry