reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla naszych maluszków

reklama
YouTube - Römer Duo Plus | Crash Test Frontal | Vista lateral | SillaCocheBebe.com

ten test wyglada jak w przypadku kazdego innego fotelika, to czym one sie w koncu roznia skoro wyrzut dziecka jest taki sam i jak dla mnie po taki obicizaniu glowa laduje w innym miejscu ;/

No i tak właśnie będzie wyglądał. Fizyki nie oszukasz, każdy fotelik montowany przodem do kierunku jazdy zareaguje tak samo w przypadku zderzenia czołowego - głowa i szyja dziecka zostanie z dużą siłą wyrzucona do przodu po czym uderzy z powrotem w oparcie. To jest powód dla którego warto rozważyć fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy.

Manekiny w testach, to najczęściej manekiny typu Q, mające mnóstwo czujników, które mierzą dokładne siły działające na poszczególne elementy manekinu (części ciała dziecka). Na podstawie tych odczytów, jak i zachowania samego fotelika oraz manekina w trakcie zderzenia są oceniane foteliki. Mimo ogólnego wrażenia jakie sprawiają wszystkie foteliki front-face, Duo Plus ISOFIX wypadł bardzo dobrze jeśli chodzi o ochronę górnych części ciała dziecka, jak również ochronę boczną.

W Twojej okolicy możesz spróbować w Wigan, tam jest dobry sklep z fotelikami rear-face, podjedziesz z Manchesteru i przymierzysz np. Britax MultiTech montowany tyłem do kierunku. Zobaczycie jak się mała w nim czuję, pogadacie, podpytacie. Oni mają dużo fotelików w ofercie, w tym kilka tyłem do kierunku jazdy właśnie.

Britax Multitech Group 2 Car Seat Jet : Silver Cross Prams, Maxi Cosi Car Seat, Britax Car Seat, Phil and Teds Pushchairs, Quinny Buzz,

YouTube - Fotelik Britax Multi-tech - testy zderzeniowe

Pozdrawiam,
KR
 
Widzę ze dyskusja o fotelikach rozwija się i jest bardzo interesująca, rzeczowa. Szkoda, ze nie było takiej dyskusji jak zaczynaliśmy kupować foteliki L My kupiliśmy najpierw Maxi Cosi PRIORI na ISOFIX’e, niby dobrze wypada w testach, tylko jak wracaliśmy ze sklepu dziecko zasnęło (przypięte prawidłowo pasem czyli tak, ze tylko palec wskazujacy mieści się miedzy ramieniem a pasem) główka córki nie dotykała bocznej strony fotelika! Jakie to bezpieczeństwo nie mówiąc o komforcie. Wymieniliśmy fotelik na Maxi Cosi PEARL tez na ISOFIX’e. Jestem z niego bardzo zadowolona szybko można zmienić jedna ręka pozycje podczas jazdy, ma zagłówek idealny, optymalnie bezpieczny i komfortowy, fajne pasy itd. Ale prawda jest taka, ze fizyki NIE OSZUKA . Szyja dziecka dopiero w wieku ok. 4 lat jest mocniejszy i wtedy dopiero dziecko powinno zacząć podróżować przodem do kierunku jazdy.
Isofix -spelnia swoja role przy uderzeniach bocznych, ale najczęstszymi typami wypadków są zderzenia czołowe, gdzie można sobie wyobrazić, co z głową robi siła bezwładności. Szyja dorosłego człowieka jest w stanie przyjąć to obciążenie stosunkowo dobrze, ale tak malutkiego dziecka już nie.
Moja corka srednio w miesiącu pokonuje trase tysiąca km, a jednorazowo pond tysiac km, na dłuższe trasy z dzieckiem podróżuje się nocą, mi to polecano i ja polecam innym.
ŻAŁUJĘ, ze nie kupiłam fotelika mocowanego tylem do kierunku jazdy. Ale jak to mówią człowiek uczy się całe życie.
Wszystkim życzę bezpiecznych i szybko przemijających kilometrów.
 
U nas powoli mija dzień za dniem. Młody przyswaja sobie coraz więcej umiejętności, których wypisywanie z całą pewnością nie ma żadnego sensu bo Wasze dzieciaczki też na pewno rozwijają się w szalonym tempie. To co nas bardzo cieszy to pierwsze kroczki, Adaś tak jak jego tata ruszył równo 2 tygodnie po swoich pierwszych urodzinach.

[video=vimeo;16727364]http://vimeo.com/16727364[/video]
 
U nas powoli mija dzień za dniem. Młody przyswaja sobie coraz więcej umiejętności, których wypisywanie z całą pewnością nie ma żadnego sensu bo Wasze dzieciaczki też na pewno rozwijają się w szalonym tempie. To co nas bardzo cieszy to pierwsze kroczki, Adaś tak jak jego tata ruszył równo 2 tygodnie po swoich pierwszych urodzinach.

[video=vimeo;16727364]http://vimeo.com/16727364[/video]


Super :tak: Muzyka z mojego ulubionego filmu :-)
Bardzo ładnie urządzony pokój dzienny, uwielbiam taką prostotę i biel :tak: Dlatego Wasza kuchnia też mi się podoba :-) Ta ciemna ściana w jakim dokładnie kolorze? U nas też jest tak kontrastowo - biało - czekoladowo (czekolada gorzka ;-) )

ps. Nasza Ania zaczęła chodzić dwa tygodnie przed roczkiem ;-)
 
reklama
U nas powoli mija dzień za dniem. Młody przyswaja sobie coraz więcej umiejętności, których wypisywanie z całą pewnością nie ma żadnego sensu bo Wasze dzieciaczki też na pewno rozwijają się w szalonym tempie. To co nas bardzo cieszy to pierwsze kroczki, Adaś tak jak jego tata ruszył równo 2 tygodnie po swoich pierwszych urodzinach.

:) Bardzo fajny filmik :) I ta radość w oczach.
Amelkowa - zgadzam się - muzyka super :):)
 
Do góry