reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla naszych maluszków

asienka_r- a miałaś może okazje sama osobiście sprawdzić ten wózek? Ja jeszcze nie jeździłam po sklepach. Wtedy porównam ceny, czy taniej na allegro, czy w sklepie, no i oczywiście zweryfikuje to, czy jest on taki o jaki mi chodzi, czy zaczne rozglądać się za czymś innym. Ale szczerze przyznam, że bardzo przykuł on moją uwagę. Jak do tej pory żadne z wózków mi się nie podobały. A tym można powiedzieć, że się zauroczyłam:D No i ma bardzo długa gondolę więc nie będę się musiała martwić, że mi dziecina wyrośnie:D
Moja kuzynka posiadaczka jest etego wozka ... nie narzeka aczkolwiek maly ma 3 meisiace i wyrosl juz z gondoli bo jest -Waska ona kupila go za 700 zl cos kolo tego
 
reklama
ja jeszcze odnośnie wyprawki;-)
polecam smoczka który ma okrągły kształt ale nie spłaszczony tylko okrągły:tak: położna doradziła mi w szpitalu że taki smoczek nie zaburza ssania piersi ma być okrągły jak sutek:tak:
kapturki kapturki do karmienia avent (663618946) - Aukcje internetowe Allegro
rewelacja na zmasakrowane sutki:tak: moja tak mnie gryzła że przez 3 miesiące karmiłam ją tylko w kapturkach:tak: z aventu najlepiej się sprawdziły są różne rozmiary na początek oczywiście najlepsze są małe:tak:

do kąpieli super sprawdził się płyn Oilatum super nawilżał skórę dziecka:tak: nie trzeba dziecka smarować oliwką:tak: w szpitalu oczywiście wymagają oliwkę i mydło bambino

a jeśli chodzi o majtki jednorazowe to tyłek się w nich gotuje:szok: w szpitalu w ogóle nie pozwalali nosić majtek tylko utrzymywać podkłady siłą ud:szok: na noc założyłam te jednorazowe i masakra tyłek odparzony jak u dziecka:szok:
podkłady bella najlepsze:tak:

wkładki laktacyjne też bella najfajniejsze:tak:

tamtum rosa bardzo dobry płyn do podmywania rany:tak:

co szpital to zwyczaj ja nie musiałam miec ani plynu do kąpieli ani oliwki, ani nawet swoich ubranek co przy fioletowanym kikucie pepowiny ochroniło przez tych 5 dni pobytu w szpitalu moje nowe ciuchy. Majtki poporodowe z cieniutkiej przewiewnej siateczki - siłą ud nie utrzymałabym nic. Ja w szpitalu nawet wkładów poporodowych miec nie musiałam bo dawali :-D wkładek laktacyjnych używałam 3 tyg. jakoś nie były potrzebne (po standartowym nawale już mogłam je odstawić).
Co do Oilatum to już sie rozpisywałam... dla mnie - jesli nie ma potrzeby - to nadgorliwość :-)
 
Abeja kurcze ale szpital:szok: u mnie trzeba mieć wszytko swoje:baffled: a jakbyś zobaczyła podkłady szpitalne (lignina zgnieciona) to szybko kupiłabyś swoje:-D idąc korytarzem, wlokąc prawą nogę gdzieś daleko za sobą i utrzymywać podkład to jest sztuka:-p
 
Moja kuzynka posiadaczka jest etego wozka ... nie narzeka aczkolwiek maly ma 3 meisiace i wyrosl juz z gondoli bo jest -Waska ona kupila go za 700 zl cos kolo tego

Ja się przyglądałam wszystkiemu, czyli wielkości gondoli też i wydaje mi się, że wielkość gondoli jest ok:-). Teraz wszystkie wózki mają podobne gabaryty.
 
Abeja kurcze ale szpital:szok: u mnie trzeba mieć wszytko swoje:baffled: a jakbyś zobaczyła podkłady szpitalne (lignina zgnieciona) to szybko kupiłabyś swoje:-D idąc korytarzem, wlokąc prawą nogę gdzieś daleko za sobą i utrzymywać podkład to jest sztuka:-p

zgadza się szpital - a własciwie opieka poporodowa byla super. Poród sam w sobie kiepsko. Rodziłam w Gdansku (dla odmiany) w szpitalu na Zaspie i dla siebie musiałam miec koszule nocna i majtki a dla dziecka tylko pampersy. Reszte wszystko dawali nawet maść do pupy robioną..
 
Ja majtki takie siateczki miałam co prać można, gdzieś jeszcze leżą to pewnie nowych kupować nie będę bo w sumie króciutko używałam a je można na gotowanie puścić. Chyba właśnie dokładnie takie same jak te Hartmanowskie.

Mata nam się mniej więcej od 6 tygodnia do 5miesięcy przydała i bardzo ją sobie chwaliłam. Potem mały zaczął wypełzać z niej albo próbował się "wspiąć" po pałąkach i przestało być bezpiecznie.
 
asienka r ta mata jest świetna. moja kuzynka ma taką i mi bardzo się podoba. sama myślę o zakupie jej dla małej, bo ja niby mam matę, ale jak dla mnie beznadziejna, bo nie ma takich zabaweczek ktore stymulują rozwoj jak w tej fisher pricea.

a co do remontów mieszkań to moim zdaniem drogo. teraz ceny bardzo spadly zwlaszcza u mnei w regionie. nam jedna firma za duzo poniżej 10 tys zgodzila się dom do stanu surowego wybudować. moze warto jeszcze poszukać
 
asienka r ta mata jest świetna. moja kuzynka ma taką i mi bardzo się podoba. sama myślę o zakupie jej dla małej, bo ja niby mam matę, ale jak dla mnie beznadziejna, bo nie ma takich zabaweczek ktore stymulują rozwoj jak w tej fisher pricea.

Nasza nie jest fisher price tylko firmy TINY LOVE, :-) ale jest bardzo podobna. M się normalnie bardzo podoba:-D, gra i świeci:-). Położył ją na łóżeczku i na razie tak ma być, bo na nią patrzy. A jak się dzidziuś urodzi to będzie kładł się obok niuni i się z nią bawi, oczywiście w ramach odpoczynku po pracy:-D:-D:-D
 
reklama
też mam po starszej córci matę tiny love i jeśli chodzi o jakość to super:tak: prana była kilka razy i wygląda jak nowa:tak: córcia długo się nią bawiła :tak:kupiona była jak miała 2 miesiące:tak:
 
Do góry