reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla naszych maluszków

Ignaś "chodzi" w nike na rzepy teraz i spoko są. Próbuje odklejać ale się dzielnie trzymają :-). Mamy też butki nemo dwie pary na rzepy i też nie są z tych łatwo odczepialnych.
Bo siły w rękach to on ma aż za dużo. Fryzjerka się przekonała o tym wczoraj jak im gałkę regulującą głos na wieży wyrwał.
Ignaś piłki uwielbia i umie je rzucać, nauczył się jak miał 9 miesięcy. Piłkarz mały :-). Potrafi dość długo łapać sobie piłkę i odrzucać do kogoś. Często bawimy się w odrzucanie piłki. Krystian do 3 lat w ogóle się piłką nie interesował.
Ale oni są zupełnie różni jeśli chodzi o zainteresowania. Krystian był szybki i wszędobylski, stateczne zabawy go nie interesowały a jak trzeba było być dokładnym to już w ogóle. Wszelkie zabawki typu ustawianie wież, wrzucanie klocków, dopasowywanie kształtów to był wielki niewypał za każdym razem. A Ignaś potrafi ustawić wieżę z dwóch -trzech klocków, wkłada zabawki do pojemnika i je puszcza (sprząta), próbuje dopasowywać kształty, rzuca piłką i ją próbuje łapać. Pod tym względem jest nieźle rozwinięty. Za to dopiero 1-2 kroczki robi i sam staje a Krystian w tym wieku już śmigał mi po domu jak mały odrzutowiec.
Ignaś próbuje lego duplo sczepiać. Normalnie wywala pojemnik z regału i się bawi. Teraz codziennie mamy sprzątanie klocków, bo on robi totalny bałagan w 3 minuty. A Krystian nie chce sprzątać, bo przecież to nie on.
 
reklama
ja Zośki dywan piorę raz na dwa tygodnie :p co ją puszczę dosłownie na sekundę bez pieluchy to robi klocka na środku i rozmazuje odnóżami po całym pokoju. Doganiam, łapię pod pachami (bo jedynie tam nie jest w kupie :p) wsadzam pod prysznic :D a dywan trafia tam zaraz po niej..... :D

hahahahaha dobre!!!! a moja czeka dopiero jak ją wezmę na kolana albo na ręce i wtedy ja jestem obsikana !!!! ofiar w postaci dywanów na razie nie ma....
 
dla mnie h&m ciutkę dogi jest. Kupuję w nim praktycznie jakieś tańsze duperelki. Body, jakaś czapeczka bądź w promocji...
ja tez tam raczej tylko w promocji kupuje.Raz właśnie dorwałam te dziny za 29,90 z mamą i ten am model sztruksy brązowe- tyle że mój ma je jeszcze za szerokie:/
sweterki fajne w H&M tez kupilam rozpinane-takie kardiganiki za 19,90 i w serek eleganckie tez tyle samo:tak: to akurat moja mama dorwała to wszystko:rofl: a body to tam jest dla mnie dopiero rogie:rofl: jak mam za jedno body dac od 19,90 to dziękuję:rofl: bodziaki raczej kupuje w lumpkach albo w jakis tanich sklepach typu biedronka itd....

tyle, że teraz mi się skonczyly, ze wszystkich mi Maks wyrósł i mam tylko kilka i wlasnie musze gdześ kupić:baffled:
Dzięki za odpowiedzi.

Medeuska idealnie trafiłaś, ale to pewne dlatego, że sama masz synka :)

O ten model mi chodziło, tak z ciekawości chciałam się dowiedzieć ile kosztują....bo ja mam taki problem z Igim, że na niego spodnie są ciasne, ale za to za długie i te z gumkami w kostkach są idealnym rozwiązaniem, bo on biega i przynajmniej nie deptałby spodni.
ewentualnie rurki chłopięce też spełniają swoją rolę u nas.Trafiłam raz na allegro na używane z Early Days takie rurki właśnie, i Igor cały czas w nich śmiga.....

Jakbym miała kupić na allegro to z przesyłką wyszłoby około 50 zł za spodnie, a dla mnie to jest zdecydowanie za drogo, zresztą wiecie o co chodzi.
ja kupuję używki na allegro :-) zazwyczaj tak od5-10zł daję- a jeansy jak nowe- no bo co tkie dziecki zniszczy-tymbardziej jeans;-)
to jak juz jesteśmy w temacie spodni to pomóżcie mi dziewczyny. Mojemu patykowi spadają z tyłka wszystkie gacie i już nie mam pomysłu co mu kupić mam w szafie dosłownie 2 pary i piorę w kółko. a h&m wg mnie jeszcze dodatkowo na "grubasków" szyje (ja używam do spanie spodenek rozmiar 50, które mu kupiłam po urodzeniu i dalej są ok stąd moja teoria :))
w Reserved są wąskie spodnie- na mojego idealne zawsze, a inne za luźne.... z H&M mam ale do teraz młodemu spadają i chyba będą mi robiły za krótkie spodenki potem:rofl:
u mnie taka piłka robi furorę pod warunkiem, że ja ją przed nią odbijam... sama się nią nie chce bawić. U mnie furorę robią WSZYSTKIE zakrętki i zatyczki. Zocha potrafi każdą butelkę otworzyć szczególnie lubi butelki po szamponach otwierać (zębami zahacza i pstryk:p)

swoje zabawki ma gdzieś... bynajmniej te co ma...

FURORĘ robi u mnie samochód WADERA wywrotka. Taki wielki:D to jest najlepszy pchacz i zabawka :D

od małego blachara :p heheheheheh tak jak mamusia lubi samochody :D

aaaa właśnie. Dzisiaj byłyśmy w największym smyku w centrum i zrobiłyśmy zakupki. Chciałam kupić Zosi buty zimowe antylopy, ale odstraszyły nas- trochę sztywne i nie tak fajne jak jesienne tej firmy, cena 140-160 zł i mało wzorów. Nie podobały mi się.
Kupiłyśmy fajniutkie w smyku i tańsze. No i przede wszystkim noga nam bez problemu wchodzi. Kupiłam 22 bo teraz Zosia nosi 20 więc do zimy dorośnie. Takie brązowe sznurowane. Jak chodzicie po smykach to wiecie które :p

i kupiłam meeeega fajny śpiwór do wózka firmy siloam. Czarno szary. Jest boski i nawet jak na smyka tani bo tylko 80 zł kosztował.
hihihi moj identycznie! ta wywrotka jest rewelacyjna- robi maksowi za pchacza, wózek i jego też czasem w nim woże na pace i wtedy ma mega radoche:-D


ale najlepszym pchaczem Maksa jest.... zgadnijcie co?
ODKURZACZ:rofl:
mam z karchera taki wyższy, więc maks ma akurat na wysokości ramion góre odkurzacza:rofl:
wiecznie z nim popierdziela po caym mieszkaniu:rofl:
 
Gdy Maks uczył się chodzić to właśnie za pchacza służył odkurzacz i krzesło (pchacze stały w kącie)

Dzieki dziewczyny za rady już przesznupałam allegro i teraz co chwila dostaje wiadomości na gg o wygranych aukcjach. Zrobiłam generalną wymianę szafy. Kupiłam wszystko łacznie z kombinezonem. Ja też kupuję używki dlatego nie zbankrutuję od tego. (wczoraj koleś zaproponował mi dowóz gratis i będzie jechał specjalnie żeby mi za 8 zł ogrodniczki przywieźć) ale po tych dresikach za złotówkę wczoraj szoknęła mnie Panie w sklepie mówiąc, że cena zimowych bucików (po 30% obniżce) wynosi 279zł :szok: muszę coś wykombinować innego. Może będę kupować w sklepach internetowych i odsyłać jak nie będą pasować.
 
my też mamy wywrotkę wadera, ale ostatnio mały się obraził, bo mądra mama zapomniała zablokować wywrotkę a mały sobie na niej siedział, no i biedaczysko jak chciał zejść to spadł.
a czy wasze maluchy potrafią juz schodzić tyłem z kanapy, łóżka itp? bo nasz nauczył się wchodzić na kanapę, ale ze schodzeniem różnie bywa, raz na 3 próbuje jeszcze na główkę, szczególnie jak mu sie spieszy, to co tam będzie kombinował od tyłu (jakkolwiek to zabrzmiało ;-) (wiem, nie na tym wątku to piszę, ale juz za jednym postem wszytsko z siebie wyrzucę ;-)
 
my też mamy wywrotkę wadera, ale ostatnio mały się obraził, bo mądra mama zapomniała zablokować wywrotkę a mały sobie na niej siedział, no i biedaczysko jak chciał zejść to spadł.
a czy wasze maluchy potrafią juz schodzić tyłem z kanapy, łóżka itp? bo nasz nauczył się wchodzić na kanapę, ale ze schodzeniem różnie bywa, raz na 3 próbuje jeszcze na główkę, szczególnie jak mu sie spieszy, to co tam będzie kombinował od tyłu (jakkolwiek to zabrzmiało ;-) (wiem, nie na tym wątku to piszę, ale juz za jednym postem wszytsko z siebie wyrzucę ;-)

Zośka od dawien dawna schodzi tyłem. Jakieś 3 miesiące już. Ale moje dziecko to chyba ma więcej z małpki bo w figlolandiach na wszystko włazi. Nawet po platformach się wspina :/ uwielbia ścianki wspinaczkowe :p Czasem jedynie mam z nią problem bo lubi usiaść na skraju łóżka i muszę pilnować aby tyłem nie spadła z łóżka :/
 
ja Zośki dywan piorę raz na dwa tygodnie :p co ją puszczę dosłownie na sekundę bez pieluchy to robi klocka na środku i rozmazuje odnóżami po całym pokoju. Doganiam, łapię pod pachami (bo jedynie tam nie jest w kupie :p) wsadzam pod prysznic :D a dywan trafia tam zaraz po niej..... :D

hehe dlatego nie mam dywanów, bo u nas też często klocki są porozstawiane :)

ja tez tam raczej tylko w promocji kupuje.Raz właśnie dorwałam te dziny za 29,90 z mamą i ten am model sztruksy brązowe- tyle że mój ma je jeszcze za szerokie:/
sweterki fajne w H&M tez kupilam rozpinane-takie kardiganiki za 19,90 i w serek eleganckie tez tyle samo:tak: to akurat moja mama dorwała to wszystko:rofl: a body to tam jest dla mnie dopiero rogie:rofl: jak mam za jedno body dac od 19,90 to dziękuję:rofl: bodziaki raczej kupuje w lumpkach albo w jakis tanich sklepach typu biedronka itd....

tyle, że teraz mi się skonczyly, ze wszystkich mi Maks wyrósł i mam tylko kilka i wlasnie musze gdześ kupić:baffled:

ja kupuję używki na allegro :-) zazwyczaj tak od5-10zł daję- a jeansy jak nowe- no bo co tkie dziecki zniszczy-tymbardziej jeans;-)

w Reserved są wąskie spodnie- na mojego idealne zawsze, a inne za luźne.... z H&M mam ale do teraz młodemu spadają i chyba będą mi robiły za krótkie spodenki potem:rofl:

hihihi moj identycznie! ta wywrotka jest rewelacyjna- robi maksowi za pchacza, wózek i jego też czasem w nim woże na pace i wtedy ma mega radoche:-D


ale najlepszym pchaczem Maksa jest.... zgadnijcie co?
ODKURZACZ:rofl:
mam z karchera taki wyższy, więc maks ma akurat na wysokości ramion góre odkurzacza:rofl:
wiecznie z nim popierdziela po caym mieszkaniu:rofl:

no właśnie na allegro nie ma takich co by pasowały na Igora, te pumpy tylko nowe są dostępne....

my też mamy wywrotkę wadera, ale ostatnio mały się obraził, bo mądra mama zapomniała zablokować wywrotkę a mały sobie na niej siedział, no i biedaczysko jak chciał zejść to spadł.
a czy wasze maluchy potrafią juz schodzić tyłem z kanapy, łóżka itp? bo nasz nauczył się wchodzić na kanapę, ale ze schodzeniem różnie bywa, raz na 3 próbuje jeszcze na główkę, szczególnie jak mu sie spieszy, to co tam będzie kombinował od tyłu (jakkolwiek to zabrzmiało ;-) (wiem, nie na tym wątku to piszę, ale juz za jednym postem wszytsko z siebie wyrzucę ;-)

ja Igora za nic nie mogę nauczyć złazić z łóżka, od samego początku chce złazić głową w dół....
Wchodzi wszędzie ładnie, ale jest zawsze problem z zejściem właśnie.
 
Ja właśnie kupiłam Mai spodnie w H&Mie, pumpy z kieszeniami z tyłu, ale chyba je oddam bo wiszą na niej jak na wieszaku;-) Wziełam na 86 ale są strasznie szerokie. Miała kiedyś też z tego modelu, ale były dobre, może 80 byłaby lepsza... zobacze, albo oddam albo wymienie i wtedy zobacze. No i tak jak pisałam, 29 zł.
 
reklama
FURORĘ robi u mnie samochód WADERA wywrotka. Taki wielki:D to jest najlepszy pchacz i zabawka :D

od małego blachara :p heheheheheh tak jak mamusia lubi samochody :D

O tak, my też mamy taką wywrotkę i jest to zdecydowanie najfajniejsza zabawka. Pcha ją po całym ogrodzie, tylko trzeba skręcać, bo Młoda sama jeszcze nie umie. A jak jej się pchanie znudzi, to wsiada do środka i trzeba ją pchać :-) Ma jeszcze takie modele samochodów, to w domu się nimi bawi. Ogólnie, Nina uwielbia samochody.. Też jest małą blachą :-D
 
Do góry