reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

Drogie mamy. Pytanko mam. Mianowicie o laktator. Czy któraś zamierza kupić ? Używala? Elektryczny czy ręczny?
Mam kilka na oku, ale ciągle mi opinię psują wizerunek każdego :) Masakra
Nie pytam tych, które zamierzają same karmić piersią bez wspomagaczy :)
Drugie pytanko jak radzic sobie z komarami latem przy maluszku? Te wszystkie środki są anty dla mnie, duzo chemii...Może coś naturalnego ?
Ja mam avent, nie pamietam jaki model. Sprawdze w domu. Ale byl okej, latwy w obsludze i nie mialam z nim problemow jeśli chodzi o odciaganie pokarmu. Zobaczymy, czy teraz sie przyda :)
 
reklama
Drogie mamy. Pytanko mam. Mianowicie o laktator. Czy któraś zamierza kupić ? Używala? Elektryczny czy ręczny?
Mam kilka na oku, ale ciągle mi opinię psują wizerunek każdego :) Masakra
Nie pytam tych, które zamierzają same karmić piersią bez wspomagaczy :)
Drugie pytanko jak radzic sobie z komarami latem przy maluszku? Te wszystkie środki są anty dla mnie, duzo chemii...Może coś naturalnego ?
Ja kupowałam po porodzie, gdy okazało się, ze jest potrzebny. Przed porodem mialam tylko upatrzony i rozeznany model.

Kupiłam Medele Swing i dla mnie to był strzał w 10! To spory wydatek w porównaniu do innych laktatorów na rynku, ale nie zamienilabym sie na żaden inny. Ma ustawianą predkosc odciagania i zmienną w czasie, imituje odruch ssania dziecka.
Wszystkie jego czesci tez latwe do wyparzenia i utrzymania w czystosci. I jest tez na baterie.
A najwiekszy plus... jest cichutki!

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja kupowałam po porodzie, gdy okazało się, ze jest potrzebny. Przed porodem mialam tylko upatrzony i rozeznany model.

Kupiłam Medele Swing i dla mnie to był strzał w 10! To spory wydatek w porównaniu do innych laktatorów na rynku, ale nie zamienilabym sie na żaden inny. Ma ustawianą predkosc odciagania i zmienną w czasie, imituje odruch ssania dziecka.
Wszystkie jego czesci tez latwe do wyparzenia i utrzymania w czystosci. I jest tez na baterie.
A najwiekszy plus... jest cichutki!

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Popieram w 100%! Ja też miałam Medela Swing i jest GENIALNY - teraz też taki kupię jeszcze przed porodem :) Ani jednego minusa tego laktatora bym nie umiała podać - teraz nawet myślałam nad kupieniem Medela Freestyle (na dwie piersi jednocześnie), ale chyba znów zdecyduję się na Swing :D Był okres, że miałam tyle pokarmu, że biedny Staś się ogromnie krztusił, wtedy odciągałam (i ewentualnie mroziłam) do uzyskania lekkiego zmięknięcia piersi, tak żeby odciągać i dawać potem do picia to też mi się zdarzało, dlatego w mojej ocenie to laktator jest czymś co MUSZĘ MIEĆ :)
 
Popieram w 100%! Ja też miałam Medela Swing i jest GENIALNY - teraz też taki kupię jeszcze przed porodem :) Ani jednego minusa tego laktatora bym nie umiała podać - teraz nawet myślałam nad kupieniem Medela Freestyle (na dwie piersi jednocześnie), ale chyba znów zdecyduję się na Swing :D Był okres, że miałam tyle pokarmu, że biedny Staś się ogromnie krztusił, wtedy odciągałam (i ewentualnie mroziłam) do uzyskania lekkiego zmięknięcia piersi, tak żeby odciągać i dawać potem do picia to też mi się zdarzało, dlatego w mojej ocenie to laktator jest czymś co MUSZĘ MIEĆ :)
Szkoda tylko że cena masakryczna...

 
Tak, ale przyznam, że akurat tego laktatora nie bałabym się kupić używanego - wszystko poza mechanizmem (a on nie ma kontaktu ani z dzieckiem ani z mlekiem, jest po prostu tylko ssącym silniczkiem generującym podciśnienie) można sterylizować :) Na tej zasadzie niektóre szpitale mają „na stanie” te laktatory do wypożyczania. I już można zaoszczędzić, a potem odsprzedać z niewielką stratą - także wychodzi się prawie na zero, a używa się świetnego laktatora :)
 
Widziałyście gdzieś fajne śpiworki do spania dla dzieci? Na razie mam na oku te na stronie mamo-tato.pl, ale może macie jakąś sprawdzoną firmę, która też je szyje i też takie ładne? :)
 
Ja mam laktator z Canpol. I jak dla mnie ok. Nie mam z czym go porównać, ale jakoś nie zauważyłam, żeby coś z nim było nie tak.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry