reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

Nie przejmuj się. Jak to mój mąż mówi: "Jeszcze mamy duuuużo czasu..." ;) I tym sposobem zostawia wszystko na mojej głowie...
My na razie nie wiele mamy - trochę ubranek, kocyk i otulacz, ale taki cieplejszy, bardziej na chłodne dni. Dziś dokupiłam w TKMaxie pieluszki muślinowe, bo były ładne i w super cenie, więc wzięłam ;)
Nie mamy wózka, fotelika, łóżeczka, nic z kosmetyków dla dziecka i dla mnie - ale akurat uważam, że na te zakupy faktycznie mamy czas. Ubranek parę kupiłam na wyprzedażach i tyle, jak coś mi wpada w oko to biorę, bo stwierdziłam, że lepiej kupować "po trochę" w każdym miesiącu, niż potem np. w maju wyskoczyć z grubej kasy, żeby kupić wszystko na raz.
@arica mój mąż to nawet o wyprawce nic nie wspomina, jakby temat nie istniał... jego rola będzie się ograniczała do zniesienie ze stryszku wora ubranek po starszych i odświeżeniu łóżeczka :D cała reszta to moja działka. w marcu chcę już przejrzeć to co mam, coś już tam dokupiłam na wyprzedażach w styczniu ;). te większe rzeczy - wózek, łóżeczko, fotelik też mam. dla siebie na razie dokupiłam koszule do karmienia i wkładki laktacyjne. będę się zabierać też powoli za kompletowanie rzeczy do szpitala. do czerwca jeszcze dużo czasu, zdążymy ;)

PS. przy pierwszym na tym etapie to miałam już chyba wszystko kupione, łącznie z ubrankami na cały pierwszy rok maluszka :D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny! Jeśli miałybyscie czas i ochote to dajcie linki do jakichś przydatnych rzeczy do wyprawki czy dla malucha czy dla siebie. Dzięki takiemu wklejaniu znalazłam fajne pieluchy babyono (chyba @nastepnawkolejce wklejała [emoji3]), ja jestem straszna noga w poszukiwaniu na Allegro, nie wiem nigdy co jest warte uwagi.
Udanego czwartku :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, a macie jakieś typy na leżaczki-bujaczki? My przy starszej córce dostaliśmy taki zwykły od znajomych, bez żadnych "bajerów", zwykły leżaczek. Teraz będziemy musieli kupić, a że jest ich trochę, to trudno się zdecydować.. Może macie jakieś sprawdzone, które używałyście przy starszych dzieciach i możecie polecić? :)
 
Strony gdzie można znaleźć pościele, otulacze, kocyki itp:
- napiki
- sleepee
- mamissima
- amaloo
- bialymotylek
- majum
- onuli

Meble i wyposażenie pokoi:
- mamaania
- babyloff
- bejbiroom

Tyle z tego co znalazłam [emoji4]



Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, a macie jakieś typy na leżaczki-bujaczki? My przy starszej córce dostaliśmy taki zwykły od znajomych, bez żadnych "bajerów", zwykły leżaczek. Teraz będziemy musieli kupić, a że jest ich trochę, to trudno się zdecydować.. Może macie jakieś sprawdzone, które używałyście przy starszych dzieciach i możecie polecić? :)
Arica w takim bujaczku dziecko długo nie może przebywać, bo bardzo niekorzystnie wpływa to na mięśnie brzucha. W sensie - dziecko w ogole ich nie ćwiczy. Później może mieć problemy z dźwignięciem główki, pełzaniem, raczkowaniem. Może zacząć to robić o wiele później albo pominąć niektóre etapy.

Dlatego np ja miałam najprostszy, jakiś zwykły z FP za ok. 100zl.

Bo jednak się przydaje jak musisz ugotować, coś zrobić i chcesz mieć dziecko przy sobie, ale na kocu nie polożysz. No ale to na chwilę. Juz nie pamietam jaki jest max czas.

Lepiej kupić matę izolujaca ciepło albo takie do zabawy, gdzie dziecko może leżeć na brzuchu. Na to bym więcej kasy wydała [emoji16] Bo jest bardziej pożyteczne[emoji6]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Arica w takim bujaczku dziecko długo nie może przebywać, bo bardzo niekorzystnie wpływa to na mięśnie brzucha. W sensie - dziecko w ogole ich nie ćwiczy. Później może mieć problemy z dźwignięciem główki, pełzaniem, raczkowaniem. Może zacząć to robić o wiele później albo pominąć niektóre etapy.

Dlatego np ja miałam najprostszy, jakiś zwykły z FP za ok. 100zl.

Bo jednak się przydaje jak musisz ugotować, coś zrobić i chcesz mieć dziecko przy sobie, ale na kocu nie polożysz. No ale to na chwilę. Juz nie pamietam jaki jest max czas.

Lepiej kupić matę izolujaca ciepło albo takie do zabawy, gdzie dziecko może leżeć na brzuchu. Na to bym więcej kasy wydała [emoji16] Bo jest bardziej pożyteczne[emoji6]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja leżaczek wykorzystywalam głównie wtedy, gdy szlam sie kąpać- bralam wtedy mala ze soba do lazienki w leżaczku i mialam ją na oku. I potem do karmienia, zanim pojawilo sie krzesełko dla dziecka :)
Wiadomo, mała nie leżala w nim pół dnia, ale tak jak piszesz - leżaczek przydaje sie np. w kuchni, gdy potrzeba zrobic sobie cos do jedzenia i chce się mieć dziecko na oku, a w łóżeczku nie chce już leżeć..
 
Ja leżaczek wykorzystywalam głównie wtedy, gdy szlam sie kąpać- bralam wtedy mala ze soba do lazienki w leżaczku i mialam ją na oku. I potem do karmienia, zanim pojawilo sie krzesełko dla dziecka :)
Wiadomo, mała nie leżala w nim pół dnia, ale tak jak piszesz - leżaczek przydaje sie np. w kuchni, gdy potrzeba zrobic sobie cos do jedzenia i chce się mieć dziecko na oku, a w łóżeczku nie chce już leżeć..
Ja mialam lezaczek Bright Stars (taki: Link do: BRIGHT STARTS Leżaczek hybrydowy Ingenuity Dżungla - Maleomi.pl)

Szybko go sprzedałam, bo moze kilka razy się przydał. Moja corka nie lubila w nim przebywać.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Też miałam przy synku zwykły, bez bajery leżaczek używałam właśnie w kuchni jak gotowałam :) teraz też bym chciała, chętnie pooglądam wasze typy :) chce również taki , żeby w razie co przydał się jedynie.

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry