reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

Moja mala spi na poduszce od zawsze ale yo nie taka poduszka jak my mamy ale cienka spi na niej so dzis. Śpiworki nie zdaja u nas rezulatatu. Motanie owijanie w kokon skończyło sie zanim sie zaczęło. Lubiła miec luz. Maly puki co kopie delilatnie czasem jakby zaboli ale to pikus:)
 
reklama
Pościeli też nie kupuję, bo miałam w gratisie do poduszki ciążowej. Może na później się przyda.
Więc się zastanawiam właśnie nad śpiworkiem , ale nie mam pojęcia jak powinno się go wybrać na co zwrócić uwagę, żeby i jej i mnie było wygodnie. Powinna spać w śpiworku tylko w nocy czy w dzień też. Będzie czerwiec więc musi być jakiś w miarę lekki. Myślałam wcześniej o tym otulaczu, ale sama nie wiem czy to zamiast takiego śpiworka? Tyle dylematów, niby takie banalne rzeczy a ciągle człowiek się zastanawia co zrobić, żeby było dobrze....

Też miałam taką rozkminkę i zastanawiałam się, czy otulacz, czy śpiworek i znalazłam 2 w 1! Działa, jak otulacz, ale jak Igor bedzie chciał mieć luz, to można rozpiąć i wyjąc łapki.
Link do: Otulacz i śpiworek 2w1 Gro-Snug (cosy) - Lions and Tigers
 
z tego co dziewczyny piszą i co widzę u znajomych/ rodziny to większość woli standardowe łóżeczka 120x60 :)
my kupiliśmy przy pierwszym 140x70 i u nas się sprawdziło, bo mieliśmy miejsce na takie większe łóżeczko i dzieci długo w nich spały. Młodszy synek dopiero w ten weekend dostał normalne łóżko (ma 2 lata i 3 miesiące) i to tylko dlatego, że łóżeczko będzie dla następnego, a nie chcieliśmy mu zabierać tuż przed samymi narodzinami braciszka. w innym przypadku myślę, że by jeszcze w nim spokojnie kilka miesięcy pospał. te duże łóżeczka mają taki plus, że można je potem zmienić w normalne łóżko, które myślę że spokojnie wystarczy do 4 roku. no i nie ma problemu z pościelą - zostaje ta sama od początku użytkowania, nie trzeba kupować nowej, bo się rozmiar łóżka zmienił :)

dziwne, że u Was w IKEA są tylko takie duże łóżeczka, w Polsce są 120x60


No mnie też właśnie bardziej kusi ten standardowy wymiar bo domyślam się, że przez pierwszy rok Mały będzie spał u nas w sypialni i długość łóżeczka nie jest bez znaczenia jednak... A z drugiej strony tak jak mówisz to większe posłuży na dłużej i jeśli zdecyduję się na przewijak nakładany na łóżeczko to będzie w dalszym ciągu dużo miejsca. Hmm chyba tylko baby mają takie rozterki :D

Też byłam w szoku, że tu są inne wymiary w tym samym sklepie. Nie zauważyłam, żeby niemieckie niemowlaki były dłuższe od polskich... :-D:-) :) Już nawet kombinowałam żeby kupić przy okazji pobytu w PL ale mąż raczej nie będzie zachwycony targaniem w aucie 8 godzin tylu gadżetów :D


A co do pościeli to też się jeszcze wstrzymałam choć kusi mnie zamówić już z myślą na przyszłość, żeby też była w komplecie z ochraniaczem... ale nie wiem czy jest sens póki co. Też mam problem z tymi otulaczami, śpiworkiem no i rożkiem. Właśnie, a rożek kupujecie? :D

I co z wkładem/ kocykiem do gondoli w okresie letnim? Kocyk Minky się nadaje?
 
No mnie też właśnie bardziej kusi ten standardowy wymiar bo domyślam się, że przez pierwszy rok Mały będzie spał u nas w sypialni i długość łóżeczka nie jest bez znaczenia jednak... A z drugiej strony tak jak mówisz to większe posłuży na dłużej i jeśli zdecyduję się na przewijak nakładany na łóżeczko to będzie w dalszym ciągu dużo miejsca. Hmm chyba tylko baby mają takie rozterki :D

Też byłam w szoku, że tu są inne wymiary w tym samym sklepie. Nie zauważyłam, żeby niemieckie niemowlaki były dłuższe od polskich... :-D:-) :) Już nawet kombinowałam żeby kupić przy okazji pobytu w PL ale mąż raczej nie będzie zachwycony targaniem w aucie 8 godzin tylu gadżetów :D


A co do pościeli to też się jeszcze wstrzymałam choć kusi mnie zamówić już z myślą na przyszłość, żeby też była w komplecie z ochraniaczem... ale nie wiem czy jest sens póki co. Też mam problem z tymi otulaczami, śpiworkiem no i rożkiem. Właśnie, a rożek kupujecie? :D

I co z wkładem/ kocykiem do gondoli w okresie letnim? Kocyk Minky się nadaje?
tak, takie rozkminy to tylko babki uprawiają ;) przypomniałaś mi, że właśnie na to większe łóżeczko mam nakładany przewijak
jakby co to przyczepka do auta i wszystko, co chcesz sobie z Polski przywieziesz, a IKEA w paczkach to się Wam spokojnie zmieści :p
ja rożka nie kupuję, bo mi rożki wybitnie nie podchodzą - robiłam 2 podejścia i to nie dla mnie. jakieś takie to niewygodne i nieporęczne ;) no i nie wiem, czy nie za ciepłe na lato.
do gondoli na lato kupiłam na allegro takie prześcieradełko bawełniane na gumce nakładane na ten wkład w gondoli. do tego bawełniany kocyk. minky będzie za ciepłe na lato, ale kupiłam już na jesień taki wkład do gondoli minky + podusia motylek, był w promocji i nie mogłam się powstrzymać:p ;)
 
My Łóżeczko wybraliśmy 120x60 , bo akurat takie się zmieści [emoji4]
Planuje kupić otulacz do spania na początek.

A jeśli chodzi o rożek to zakupiłam, z jednej strony jest bawełna A z drugiej minky-napewno się przyda[emoji4] pamiętajmy że w Polsce całe lato nie jest upalne, może ze 2-3 tyg upałów i tyle...czasem są naprawdę chłodne dni. A rożek można wykorzystać zawsze jako kocyk itd.nie jest to dużo koszt.
 
Ja mialam przy corce standardowe lozeczko 120×60 cm i sluzylo dobrze do okolo 6-8 mca zycia. Potem zaczely sie zeby, brak sily odkladania jej po karmieniu i do 20 miesiecy spala glownie u nas na lozku (a mamy takie 220x200). Problemem bylo tez to, ze ona sie w tym lozeczku obijala o szczebelki czy nogi przewieszala i przyblokowywala sie i przez to sie budzila ciagle. Ochraniacze mielismy na poczatku ale ona potrafila mi sie w nie zawinac.

W listopadzie urzadzialam jej pokoj, kupilam lozko normalne i po 2 dniach przenoszenia - spi tam sama bez problemu :)

Mielismy tez turystyczne - i drugi raz jakbym miala dokonywac decyzji nie kupowalabym lozeczka szczebelkowego, lecz wlasnie turystyczne w pierwszej kolejnosci.

Teraz na poczatku bede miala ChiccoNext2Me i potem zobaczymy - ale raczej bedzie to turystyczne.

Ja mam na poczatek otulacz bambusowy z Poofie, ktory mi sie sprawdzil juz. A w chlodniejsze dni dodatkowo nakryje kocykiem minki od Miko Minky (polecam te kocyki!).

Poscieli na pewnie przez conajmniej pierwszy rok nie bede uzywala. Poduszki tez nie.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak już mowa o łóżeczkach, to jaki materac?
Przy synku miałam gryka, pianka, kokos. Niestety łóżeczko było rzadko używane i w sumie materac nie wykorzystałam w pełni. Teraz zastanawiam się jaki do łóżeczka zakupić. Może są jakieś nowinki, nowości coś lepszego od powyższego?
 
reklama
Jak już mowa o łóżeczkach, to jaki materac?
Przy synku miałam gryka, pianka, kokos. Niestety łóżeczko było rzadko używane i w sumie materac nie wykorzystałam w pełni. Teraz zastanawiam się jaki do łóżeczka zakupić. Może są jakieś nowinki, nowości coś lepszego od powyższego?
gdzieś tu dziewczyny polecały materace lateksowe. my mamy porządny piankowy i jest ok.
co do gryki to nie wiem na ile to prawda, ale w gryce podobno jakieś robale się zalęgają :szok:
tutaj jeszcze była dyskusja na temat materacyków:
Link do: Materac do łóżeczka.
 
Do góry