reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

gdzieś tu dziewczyny polecały materace lateksowe. my mamy porządny piankowy i jest ok.
co do gryki to nie wiem na ile to prawda, ale w gryce podobno jakieś robale się zalęgają :szok:
tutaj jeszcze była dyskusja na temat materacyków:
Link do: Materac do łóżeczka.
Też o tym słyszałam, ale miałam gryczany materac, potem oddałam siostrze i służył dobre 3 lata, robaczków nie znalazłam ani ja ani ona :)
Nie wątpię, że może w jakiś lichych wykonaniach materaca mogą się zdarzyć.
 
reklama
Chciałabym kupić materac lateksowy, ale jeśli z jakichś względów nie kupię to biorę pod uwagę jeszcze lateks kokos.
A z tymi robaczkami też tak czytałam, że w gryce mogą się zalęgnąć ale to pewnie może się zdarzyć jak się zmoczy czy coś.
 
Dziewczyny czuję się przerażona [emoji4] Ja nie mam nic. Kompletnie nic nie kupiłam. Nie mam też żadnej listy. Czekam aż się przeprowadzimy. A to może nastąpić dopiero w okolicach kwietnia. Także moje przygotowania się nie zaczęły nawet.

Jeśli chodzi o materac, to jak jest wilgoć w domu, lepiej kupić lateksowy. Inne mogą ją pochłaniać.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Materac mam lateksowy i nadal jest w bardzo dobrym stanie - tylko wyprać poszycie i będzie jak nowy :D
 
Dobra już się pogubilam... już się zdecydowałam na materac lateksowy ...A tu patrzę a tańszy o prawie 80zł ma atest instytutu matki i dziecka czyli ten

Hevea Duo Activia 120x60 materac piankowy wysokoelastyczny
A ten lateksowy nie ma...fakt ma dużo fajnych opinii ale niektórzy mówią że jest za miękki....
Z głupim materacem człowiek ma problem z wyborem....Ja się do tych zakupów wyprawkowych nie nadaję...nawet listy jeszcze ne zrobilam ogólnej a co dopiero szczegółową....zalamka....[emoji33] [emoji27] [emoji30] [emoji31]
 
Ostatnia edycja:
Ja mam materac Hevea i uważam że jest ok [emoji4] Ja nie mam żadnej listy i nic jeszcze nie kupiłam, także głową do góry.

A jeśli chodzi o łóżeczko. To moim zdaniem dobrze jest kupić z takim splaszczonymi szczebelkami i zaokrąglonymi brzegami. Bo ja mam takie okrągłe szczeble i Mikołaj strasznie się o to mocno wali. Wydaje mi się że takie spłaszczone będą mniej urazowe. Może któraś miała i może napisać opinie?

No i u nas teraz super sprawdzają się wyjmowane szczeble. Pokazujemy małemu że łóżeczko to nie więzienie[emoji6]

Przydała też się szuflada pod materacem. Trzymam tam pościel, pieluszki i zapasy pieluch. Tylko dobrze by było żeby miała przykrywkę. Bo bez wszystko się kurzy i niezbyt estetycznie wygląda.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam materac Hevea i uważam że jest ok [emoji4] Ja nie mam żadnej listy i nic jeszcze nie kupiłam, także głową do góry.

A jeśli chodzi o łóżeczko. To moim zdaniem dobrze jest kupić z takim splaszczonymi szczebelkami i zaokrąglonymi brzegami. Bo ja mam takie okrągłe szczeble i Mikołaj strasznie się o to mocno wali. Wydaje mi się że takie spłaszczone będą mniej urazowe. Może któraś miała i może napisać opinie?

No i u nas teraz super sprawdzają się wyjmowane szczeble. Pokazujemy małemu że łóżeczko to nie więzienie[emoji6]

Przydała też się szuflada pod materacem. Trzymam tam pościel, pieluszki i zapasy pieluch. Tylko dobrze by było żeby miała przykrywkę. Bo bez wszystko się kurzy i niezbyt estetycznie wygląda.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
zamiast szuflady można też użyć pojemników do przechowywania z IKEA, np. takich: Link do: SAMLA Pudełko - IKEA
spokojnie mieszczą się pod łóżeczkiem i mają pokrywki :) i można później jeszcze wykorzystać w inny sposób :)
 
Dziewczyny czuję się przerażona [emoji4] Ja nie mam nic. Kompletnie nic nie kupiłam. Nie mam też żadnej listy. Czekam aż się przeprowadzimy. A to może nastąpić dopiero w okolicach kwietnia. Także moje przygotowania się nie zaczęły nawet.

Jeśli chodzi o materac, to jak jest wilgoć w domu, lepiej kupić lateksowy. Inne mogą ją pochłaniać.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Nie przejmuj się. Jak to mój mąż mówi: "Jeszcze mamy duuuużo czasu..." ;) I tym sposobem zostawia wszystko na mojej głowie...
My na razie nie wiele mamy - trochę ubranek, kocyk i otulacz, ale taki cieplejszy, bardziej na chłodne dni. Dziś dokupiłam w TKMaxie pieluszki muślinowe, bo były ładne i w super cenie, więc wzięłam ;)
Nie mamy wózka, fotelika, łóżeczka, nic z kosmetyków dla dziecka i dla mnie - ale akurat uważam, że na te zakupy faktycznie mamy czas. Ubranek parę kupiłam na wyprzedażach i tyle, jak coś mi wpada w oko to biorę, bo stwierdziłam, że lepiej kupować "po trochę" w każdym miesiącu, niż potem np. w maju wyskoczyć z grubej kasy, żeby kupić wszystko na raz.
 
reklama
U mnie tez jest hasło, że „jeszcze mamy czas” [emoji3] również mamy niewiele, nawet bardzo niewiele. Kilka par spodenek, kaftanik i body, do tego 3 szt pieluch tetrowych, skarpetki i czapeczkę. To tyle z mojej wyprawki [emoji23] zamierzam w marcu poświecić trochę czasu na kompletowaniu reszty.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry