reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

Miałam ochraniacz przy synku, teraz nie kupuje. Zbędne to dla mnie było. Może jak młoda będzie na tyle duża, że wsadzałaby rączki w szczebelki.


Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Te ochraniacze tez niby nie są polecane, bo ograniczają dostęp powietrza...
 
reklama
Co do pościeli, to ja mam kilka stron na uwadze :) Z których skorzystam może :)
Link do: Pościel dla dzieci - Amaloo.pl - pościel dla dzieci i kocyki ochraniacze też są. Ceny takie dość.
Link do: Klasyczne
Link do: Pościel dla niemowląt - Pościel do łóżeczka - Mamaville

Udało mi się kupić już jeden zestaw pościeli w Smyku, po świętach na outlet. Tam też można znaleźć czasem dobrą, w fajnej cenie pościel.
Ja przy córce pościel w sensie kołderkę zaczęłam używać dopiero ok roku, wcześniej to śpiworki, kocyki...
Bezpieczniejsze dla takiego maluszka niż kołdra.

A poduszki to do roku też nie powinni się używać z uwagi między innymi na kręgosłup.
 
Pościeli też nie kupuję, bo miałam w gratisie do poduszki ciążowej. Może na później się przyda.
Więc się zastanawiam właśnie nad śpiworkiem , ale nie mam pojęcia jak powinno się go wybrać na co zwrócić uwagę, żeby i jej i mnie było wygodnie. Powinna spać w śpiworku tylko w nocy czy w dzień też. Będzie czerwiec więc musi być jakiś w miarę lekki. Myślałam wcześniej o tym otulaczu, ale sama nie wiem czy to zamiast takiego śpiworka? Tyle dylematów, niby takie banalne rzeczy a ciągle człowiek się zastanawia co zrobić, żeby było dobrze....
 
Zuza ja po wyjściu że szpitala po cc używałam większych podpasek bardziej chłonnych. .. podkłady mi się wcAle nie przydały. . Pozatym apteka jest na każdym rogu jak będzie teraz potrzeb to wyśle m i kupi... na zapas nic nie planuje kupować oprócz wytycznych z listy szpitalnej

Napisane na SM-G530FZ w aplikacji Forum BabyBoom
Po porodzie sn jednak potrzeba porządnych, dużych, chłonnych podpasek.

Ale tak mi się przypomniało, że koleżanka z pracy mówiła, że przy super obfitej miesiące, kt okazała się krwotokiem, no i zakończyła zabiegiem używała podpasek na nietrzymanie moczu z Rossmana.
Chwaliła że super chłonne, bardziej niż najchłonniejsze podpaski..
Ciekawe czy po porodzie by się sprawdziły?[emoji57]
 
Dziewczyny mam pytanie odnośnie wymiarów łóżeczka dla dziecka. Kupujecie/ macie już te większe 140x70cm czy standardowo 120x60cm?

Zamierzacie/lub korzystałyście z opcji zdemontowania jednego boku żeby służyło też na później, kiedy maluszek podrośnie?

Wiem, że wszystko kwestia wygody, wielkości mieszkania/pokoju i indywidualnych preferencji, ale ciekawa jestem jak to u Was wygląda :)

Sama zastanawiałam się nad łóżeczkiem z IKEA, ale z tego co widziałam w niemieckich sklepach są tylko w wersji 140x70cm. :szok: Hmm wielgachne są.
Myśmy mieli standardowe łóżeczko, a później wyciągnęliśmy 2 szczebelki, żeby córka mogła swobodnie wchodzić i wychodzić z niego..
 
Pościeli też nie kupuję, bo miałam w gratisie do poduszki ciążowej. Może na później się przyda.
Więc się zastanawiam właśnie nad śpiworkiem , ale nie mam pojęcia jak powinno się go wybrać na co zwrócić uwagę, żeby i jej i mnie było wygodnie. Powinna spać w śpiworku tylko w nocy czy w dzień też. Będzie czerwiec więc musi być jakiś w miarę lekki. Myślałam wcześniej o tym otulaczu, ale sama nie wiem czy to zamiast takiego śpiworka? Tyle dylematów, niby takie banalne rzeczy a ciągle człowiek się zastanawia co zrobić, żeby było dobrze....
Otulacz, rożek to na 1sze 2-3 miesiące, bo dziecko czuje się bezpiecznie, jak w łonie matki.. Ale nie wszystkie dzieci lubią być tak krępowane, choć większość tak..
W śpiworki dziecko później raczej śpi, ale jeśli nie bedzie lubiło być otulane to śpiworek się przyda..
 
Zuza ja po wyjściu że szpitala po cc używałam większych podpasek bardziej chłonnych. .. podkłady mi się wcAle nie przydały. . Pozatym apteka jest na każdym rogu jak będzie teraz potrzeb to wyśle m i kupi... na zapas nic nie planuje kupować oprócz wytycznych z listy szpitalnej

Napisane na SM-G530FZ w aplikacji Forum BabyBoom
a widzisz, każdemu co innego pasuje :) u mnie po porodzie sn zwykłe, duże podpaski by na pewno nie wystarczyły na początku, po wyjściu ze szpitala
a i ja z tych co zawsze wolą mieć zapas wszystkiego w domu :)
 
Ostatnia edycja:
Ja przy córce pościel w sensie kołderkę zaczęłam używać dopiero ok roku, wcześniej to śpiworki, kocyki...
Bezpieczniejsze dla takiego maluszka niż kołdra.

A poduszki to do roku też nie powinni się używać z uwagi między innymi na kręgosłup.
ja też nie kupuję jeszcze ani pościeli ani kołderki czy podusi :) Tylko jedną w Smyku kupiłam na później.
to będzie zakup wlaśnie po roku na druga jesień.
Teraz póki co otulacz, potem może śpiworek.
 
Dziewczyny mam pytanie odnośnie wymiarów łóżeczka dla dziecka. Kupujecie/ macie już te większe 140x70cm czy standardowo 120x60cm?

Zamierzacie/lub korzystałyście z opcji zdemontowania jednego boku żeby służyło też na później, kiedy maluszek podrośnie?

Wiem, że wszystko kwestia wygody, wielkości mieszkania/pokoju i indywidualnych preferencji, ale ciekawa jestem jak to u Was wygląda :)

Sama zastanawiałam się nad łóżeczkiem z IKEA, ale z tego co widziałam w niemieckich sklepach są tylko w wersji 140x70cm. :szok: Hmm wielgachne są.
z tego co dziewczyny piszą i co widzę u znajomych/ rodziny to większość woli standardowe łóżeczka 120x60 :)
my kupiliśmy przy pierwszym 140x70 i u nas się sprawdziło, bo mieliśmy miejsce na takie większe łóżeczko i dzieci długo w nich spały. Młodszy synek dopiero w ten weekend dostał normalne łóżko (ma 2 lata i 3 miesiące) i to tylko dlatego, że łóżeczko będzie dla następnego, a nie chcieliśmy mu zabierać tuż przed samymi narodzinami braciszka. w innym przypadku myślę, że by jeszcze w nim spokojnie kilka miesięcy pospał. te duże łóżeczka mają taki plus, że można je potem zmienić w normalne łóżko, które myślę że spokojnie wystarczy do 4 roku. no i nie ma problemu z pościelą - zostaje ta sama od początku użytkowania, nie trzeba kupować nowej, bo się rozmiar łóżka zmienił :)

dziwne, że u Was w IKEA są tylko takie duże łóżeczka, w Polsce są 120x60
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pościeli też nie kupuję, bo miałam w gratisie do poduszki ciążowej. Może na później się przyda.
Więc się zastanawiam właśnie nad śpiworkiem , ale nie mam pojęcia jak powinno się go wybrać na co zwrócić uwagę, żeby i jej i mnie było wygodnie. Powinna spać w śpiworku tylko w nocy czy w dzień też. Będzie czerwiec więc musi być jakiś w miarę lekki. Myślałam wcześniej o tym otulaczu, ale sama nie wiem czy to zamiast takiego śpiworka? Tyle dylematów, niby takie banalne rzeczy a ciągle człowiek się zastanawia co zrobić, żeby było dobrze....
@myllenne sama się nad tym długo zastanawiałam i w końcu kupiłam otulacz na pierwsze 2-3 miesiące, bo jest cieńszy niż śpiworek i chyba będzie dla maluszka wygodniej. poza tym nawet najmniejszy śpiworek będzie za duży na początek i dziecko będzie się zsuwać, a to wykluczone! śpiworki mam po starszych i tych planuję używać po tym jak wyrośnie z otulacza - akurat powinno być już chłodniej i śpiworek będzie rozmiarowo pasować. po roku normalna pościel. taki mam plan, a co z tego wyjdzie to już mi dzieciak zweryfikuje ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry